.ccc uzantılı dosyaları nasıl açarım?

Kodla Büyü

komodor64

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilgisayarımdaki tüm dosyaların uzantıları .ccc oldu arkadaşlar. Başınıza böyle bir şey geldimi? Çözüm yolu nedir?

hocam bi öğretmen arkadaşın da dosyaları öyle oldu. virüs kaynaklı sanırım klasörlerin içerisinde ayrıca html uzantılı bi web sayfası oluşturmuş. sayfada dosyarın şifrelendiği şifrenin ne olduğunu öğrenmek için 1000 dolar gibi bi ödeme yapılması gerektiği mealinde birşeyler yazıyodu. baya uğraştım ama herhangi bir çözüm bulamadım ben. eğer bulabilirseniz çözümünü paylaşırsanız sevinirim.

Bu bilgisayarda bir arkadaşın. Linux ile açıp bir deneyin demişler onu uygulucam. Siz denedinizmi linuxta.

Linuxta işe yaramadı varmı ccc uzantılı dosyaları kurtaran bir arkadaş?

Arkadaşımdan aynı şekilde kwnsi bilgisayarını getirdi. Fakat maalesef yapamadım. bir çok yol denendi ama olmadı. Ama yapılır diyenler var. Varsa çözüm yolunu bende öğrenmek isterim. :shock:

hocam ben bilgisayarci olarak cözümü bulamadim kadiköyde yaziciogluna götürdüm ama nafile format aticaksiniz yada pasa pasa 1000 tl veriyorsunuz oda kurtulmasi muamma paraniz bosada gidebilir...

komodor64' Alıntı:
Bilgisayarımdaki tüm dosyaların uzantıları .ccc oldu arkadaşlar. Başınıza böyle bir şey geldimi? Çözüm yolu nedir?

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Bu dosyaların ccc olduğu yerde ayrıca bir txt yada html dosyası bulunmaktadır. Bu dosya ne yapmanızı gerektiğini söylemektedir. Sisteminize cryptolocker virüsü bulaştı. Şimdi bu virus sisteminizdeki tüm uzantıları ccc yapıyor. Sistem dosyalarınızı şifreliyor ve şifreleme için kullandığı anahtar anahtar şayet bilgisayarda ise tesla 0.4 crypto ile sistemde var olan şifreleme anahtarını bulup aynı program ile şifreli dosyayı göster. Eğer şansın varsa virüs sistemdeki açma anahtarını silmediyse şansın var silmiş yada şifrelemişse geçmiş olsun... Hocam.

Geri