Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Cebit Bilişim Öğretmenleri Çalıştayı İzlenimlerim

Konu, 'CeBIT eurasia Bilişim 2010' kısmında volkankey tarafından paylaşıldı.


 1. angel_33

  angel_33 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  1 Eylül 2008
  Mesajlar:
  262
  Beğeni:
  1
  şaka mı bu ya:) hangi 15 saatmiş bu? böyle rezillik olabilirmi! 15 saati 3okulla anca doldururuz 3 okul projeleri böylece gerçekleşmiş olur.tüm böteler kapatılır bunun üzerine de artık!
  görüşen arkadaş görüştüğün numarayı ve ismi yazarsan sevinirim.Biz de arayalım bakalım ne diyecekler
   
 2. kabababa

  kabababa Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2009
  Mesajlar:
  127
  Beğeni:
  1
  Yine kulaktan duyma haberlere benziyor.
   
 3. iskenderenator

  iskenderenator Site Gezgini

  Kayıt:
  23 Şubat 2010
  Mesajlar:
  30
  Beğeni:
  0
  :+1: kesinlikle katılıyorum. bana 5 okul hediye ettiler yok mu arttıran :)
   
 4. BesSTy

  BesSTy Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2007
  Mesajlar:
  558
  Beğeni:
  2
 5. karinca_52

  karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10.514
  Beğeni:
  215
  bir ilk başladı devamını bekliyoruz herkesten
   
 6. s_kajmeran

  s_kajmeran Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  24 Şubat 2010
  Mesajlar:
  3.827
  Beğeni:
  84
 7. ibrahimdemircan

  ibrahimdemircan Site Gezgini

  Kayıt:
  28 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  96
  Beğeni:
  0
  Haber kulaktan duyma değil. Kesindir..Gerçi ben başka bir mesele için aramıştım hali hazırda bu konuyuda sordum. Ayrıca 8-5 mesai de devam. Görüştüğüm birim Eğitek Strateji Geliştirme, Plânlama Ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığı - Strateji Geliştirme Plan. Koor. DB İnsan Kaynakları Eğitimi Şb.

  Genelge çok yakında elinizde olur denmişti..Beklemedeyiz.
   
 8. porry

  porry Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Eylül 2009
  Mesajlar:
  218
  Beğeni:
  1
  telefon numarasını yazarmısınız hocam?
   
 9. cexen

  cexen Aktif Üye

  Kayıt:
  22 Haziran 2007
  Mesajlar:
  249
  Beğeni:
  3
  Bu kadar fazla karamsar olmaya gerek yok bence. tamam haklarımızı arayalım sonuna kadar ancak içimizi de karartıp senaryolar yazmayalım. bir kere arkadaşlar tırnak içinde soylemek istiyorum ("sözleşmeli", arkadaşlar alınmasın gücenmesin) ünvanınız kurumunuz belli MEB te öğretmen ünvanlısınız ve kadroyu haketmişsiniz. yani kadrolusunuz. ister dersiniz bitsin ister çogalsın maaşınızı catır catır alırsınız.

  7-10 okula gideceğinizi mi sanıyorsunuz? zaten o kadar okulda bt ders secilebilse sorun kalmaz. ders azaldıkca var olan meb egiliminde okullarda da ders secilmeyecek. ,

  farzedin ki hiç ders kalmadı bir ilde hiçbir okulda bt dersi secilmedi. ne olacak o zaman? işten mi atılacaksınız iş yapmıyor mu diyecekler. merak etmeyin eninde sonunda size maaşınızı ve ekdersinizi karşılayacak bir düzenleme yapacaklar. ben bunu düşünürek rahat olmaya calışıyorum. bu devlet adamı boş oturtamaz öğretmen ünvanlı birine hademelikte yaptıramaz doğal olarak yine ders verecek ders veremezse rehberliktir vs dir bişi yapacak adına birşey koyup dersi verecek vermek zorunda rahat olun :D

  iyi düşünün iyi olsun
   
 10. seferzafer

  seferzafer Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Şubat 2007
  Mesajlar:
  940
  Beğeni:
  0
  :++:
   
 11. angel_33

  angel_33 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  1 Eylül 2008
  Mesajlar:
  262
  Beğeni:
  1
  varsa 15 saat diye bir ifademi yoksa zorunlu 15 saat diye bir ifade mi hocam?
  çünkü formatörlükte branşı bilişim dışındakiler için belki bu uygulama düşünülmüştür.çünkü bilişim dersi kalmadı biz isteriz derse girmek ama ders yoksa ne yapalım:D
  bu konuda bilginiz varmı hocam?
  ayrıca neden 8-17 imiş bunun açıklamasını sordunuz mu?
   
 12. hamuş

  hamuş Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Kasım 2007
  Mesajlar:
  901
  Beğeni:
  0
  bişey çıkmayacak diye düşünüyordum ama yinede umudumu yitirmemiştim inşallah yanılan ben olurum diyordum fakat yanılmadım sonuç sıfıra sıfır elde var sıfır
   
 13. _su_

  _su_ Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2007
  Mesajlar:
  292
  Beğeni:
  1
  Şu genelgeden çalışma saatleri için umutluydum ama yazılanları okuyunca son umudumu da kaybettim açıkçası. Dün de bizim okulun müdürü Ortaöğretim genel müdür yardımcısıyla konuştuğunu ve BT sınıflarını dağıtacaklarını söylemiş. Bizim müdür de sorunca bilgisayar öğretmenleri ne olacak diye onlar için teknik müdür yardımcılığı düşünülüyor demiş.Eskiden bilgisayar kullanmayı kimse bilmiyordu artık biliyorlar diyerek de bilgisayar derslerinin artık gereksiz olduğunu belirtmiş.Aynı zihniyette olan bir müdürle de gerekliliği konusunda hiç tartışmaya girmeye bile gerek duymadım açıkçası!
   
 14. Betül_er

  Betül_er Üye

  Kayıt:
  19 Eylül 2008
  Mesajlar:
  9
  Beğeni:
  0
  teknik müdür yardımcısı olmak o kadar basit olacakmıymış :?
   
 15. porry

  porry Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Eylül 2009
  Mesajlar:
  218
  Beğeni:
  1
  mdür yardımcılarının bile kadrosu yok deniyor hocam teknik müdür yardımcılığı hiç olmaz.
   
 16. abdülkadir99

  abdülkadir99 Üye

  Kayıt:
  14 Ekim 2010
  Mesajlar:
  1
  Beğeni:
  0
  merhaba ben abdulkadir yeni üyeyim :) :tr: :++: :alkis:
   
 17. mas1961

  mas1961 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  718
  Beğeni:
  48
  Yetkililerden vicdanlı olmalarını bekliyoruz. Çalışma saatlerimizde ve koşullarımızda rehber öğretmenlere tanınan hakları istiyoruz.. Fazlasını istemiyoruz.. Lütfen görev tanımlarımız açık ve anlaşılır yapılsın genelgede. Adalet istiyoruz sadece adalet.. 08:00-17:00 arası çalışan bir öğretmenle 09:00-15:00 arası çalışan bir öğretmenin aynı ek dersi almasını vicdanlarına nasıl sığdırıyorlar. Çalışma saatlerimiz 09:00-15:00 olsun.. Anlayış bekliyoruz.. Yetkilileri biraz daha vicdanlı olmaya çağırıyorum.. Saygılarımla..
   
 18. ist_koord

  ist_koord Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.241
  Beğeni:
  1
  Sayın forum yazarı, dürüst yaklaşımınızdan dolayı kutluyorum en azından eğitim sistemi-öğrencim falan filan diye dolaştırmamışsınız lafı ağzınıza sağlık kesinlikle aynı kanaatteyim.
  bildirgeye iki madde ilave edebilirmiyiz diye soracaktım.

  1-Eklenebilirse bende il ve ilçe milli eğitimlerde görev alan ve türlü sıkıntılarla uğraşan ayrıca okullardaki müdürlere ve formatör öğretmenlere yaranamayan, eğitim ödeneği kesilen, okulları gezip ücretini cebinden ödeyen, kimi zaman haftasonu çalışmaları olağan gözüken Eğitici BT Formatör Öğretmenlerin(BT koordinatörlerinin) maaşlarının en az yarısı kadar arttırlmasını istiyorum.Bunu da ekleyebilirsek çok sevinirim.
  Hizmetiçi eğitim adı altında 4 hafta eşinden uzakta kalıp geçen 28 günün 18'ini cebinden ödeyen bir öğretmenle, okulunda çocukları notla korkutan ve ders işliyorum diye dolaşan yada dolaşmak isteyen öğretmenlerin aynı ücreti alması bencede saçmalık.
  İl/ilçe koordinatörlerininde mesai saatleri 09-15 olsun yada maaşlarına yarısı kadar ek gelsin.

  2-Özellikle ilköğretimlerde bu forumda da yapıldığını okuduğum, öğrenciler gürültü yaparsa BT sınıfına almama uygulamasının resmi bir hak olarak yeni yazılara eklenmesini, bir öğrenci gürültü yapıyorsa BT öğretmenlerinede diğer öğrtmenler gibi "ailesi eğitim vermemiş ben ne yapabilirim" deme ve sadece o öğrenciyi BT ye almama hakkının tanınmasını, hatta o öğrenci bense öğretmenim onu eğitmek benim vazifem saçmalığının ortadan kaldırılarak "çocuklar susarsanız sizi BT ye götürürüm" gibi şeylerle(tehdit) uğraşmak yerine bir yada birden çok öğrenciye bir dönem boyunca BT sınıfını yasaklama hakkının verilmesini bildiriye ekleyebilirmiyiz acaba.
   
 19. the_korsan

  the_korsan Site Admin Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.980
  Beğeni:
  50


  1- Gelsin hocam tabi gelsin, gelene amenna, nasıl müfettişler gittigi her yere yollugnu takır takır alıyor yada şube müdürü ilçe müdürü vss egiticilerinde hakkıdır kesinlikle almalılar, ücret iyileştirmesi de yapsınlar ama yeter ki olanı da almasınlar. Fakat şartlar iyileşmeyecekse memnun olunmuyorsa koordinatörlük zorla degil, isteyen istedigi zaman aynı paraya yatmatörlüge pardon formatörlüge dönebilir.

  2- Bu maddeyi de mizah dergilerine gidecek bir bildiriye ekleriz ama tutar mı bilmem.
   
 20. ist_koord

  ist_koord Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.241
  Beğeni:
  1
  Üstadım 1. madde için desteğinize teşekkürler yatmatörlük yada formatörlük (ben hep derim doğrusu formatör öğretmenlik) kısmına katılmadığımızı İStanbul Beşiktaş İlçemizdeki projeye teşekkür edildiğinde bize değil bir formatör öğretmen arkadşımıza teşekkür etmelisiniz diyerek belli ettik o sebeple bunu benim yazdığım bir yerde yazarsak düzeltmek gereikr müsadenizle :) . koordinatörlüğün zorunlu olmamasına gelince bencede mesela Cemal hocamın kafası rahattır içi içini yemiyordur onca haksızlığa rağmen şunu da değiştirmek için uğraşabilirdim diye, yada(tanışıyorsunuz diye örnek yazdım) cemal hocam iyiki Eğiticilik yaptım birşeyler için uğraştım demiyordur da ( o kadar kesintilere rağmen) oh be çıktım bu işten keşke daha erken çıksaydım diyordur sanırım değilmi the_korsan üstadım.

  2. maddeye gelince keşke sadece mizah dergilerinde görseydim ancak BBnet gibi çok gezilen bir forumun yazarlarından sınıfım gürültü yapıyordu bende BT ye almadım diye okuyunca bu kişinin formatör öğretmen olmadığı hatta öğretmen olmadığı kısmında fikir birliğine varırsak bu yazıda mizah dergisine gider yoksa bu bildirgeyi geliştirmek için yazan forum yazarı başka bir başlıkta despotça öğrencilerim gürültü yaptı sınıfta bıraktım diyorsa diğerleri susarlarsa götür(bu alenen şantajdır) diyorlarsa bu arkadşların FORMATÖRLÜKLERİ doğrudur ama ÖĞRETMENLİKLERİNİ bir uzmanın sorgulamsı gerekmezmi sayın hocam. Çünkü bu öğretmenlikse gürültü yapan sınıfı BT ye almıyacaksak çok gürültü yapanıda okula almıyalım hatta daha çok gürültü yapanı ömür boyu eğitimden men edelim böylece öğretmenlikde rahatlar bizlerde. :) yo buna sadece gülmek yetmedi :puhaha: :puhaha: :cry:
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal