Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Cebit bitti! Peki ya şimdi ne yapmak lazım?

Konu, 'CeBIT eurasia Bilişim 2010' kısmında uzo tarafından paylaşıldı.

1. uzo

uzo Site Gezgini

Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin yani bizlerin giderek büyüyen sorunlarının tek bir çalıştayla çözülemeyeceğini hepimiz biliyorduk. Çalıştayın beklentilerin altında kalmış gibi görülmesinin tek bir nedeni olduğunu düşünüyorum:
    "Birçoğu meslek hayatının başlarında olan bizlerin -ne yazık ki- artık sabır gösteremeyecek hale getirilmemiz ve somut adımlar görmek istememizdir."
    Yapılan çalıştayda da bundan sonra atılacak adımlardan bazılarını Tunay Beyden duyduk. Bunlar ise benim gibi birçok arkadaşımızı daha da karamsarlaştırdı.

Tüm bunlara rağmen Çalıştay'ın bundan sonrasına önemli bir etkisi olmalı: BAŞLANGIÇ...

Bu çalıştay bir başlangıç oldu, öyle veya böyle Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin bir araya gelebileceğini gösterdi(Forum yöneticilerin üstün çabaları sayesinde). Sabah yapılan oturumda neredeyse tüm salonun dolduğunu gördüm. En sonda yapılan panelde ise büyük bir çoğunluk gitmiş olsa bile belli bir sayıda öğretmenimizin salonda olduğunu gördüm. Çalıştaya katılan katılamayan, çalıştayın sonuna kadar duran duramayan herkese görev olarak bu başlangıcı devam ettirmek düşüyor.

Peki nasıl olacak?

1) Sendikalarla görüşmeler yapmalıyız. (Stajyer Öğretmen olduğum için herhangi bir sendikaya üye değilim ama oluşturacağımız çalıştay bildirisini ve salondan alınmış fotoğrafları sendikalara ileteceğim. Salonda çekilmiş fotoğrafların şöyle bir etkisi olacağını düşünüyorum: Bu kadar genç öğretmenin bulunduğu bir topluluk sendikalar için potansiyel MÜŞTERİLERDİR. Bu potansiyel müşterilerin sorunlarına eğilmeleri onların yararına olabilecektir-Yaz döneminde bir sendika bizim sorunlarımızı anlatan bir dosya yayınlamıştı-) Bu görüşmeler sonrasında sendika avukatları vasıtasıyla sonuçları emsal oluşturabilecek davalar açmalıyız.

2) Ara tatilde veya yaz tatilinde Ankarada İZİNLİ bir yürüyüş düzenlemeliyiz. (Kesinlikle yapılmalıdır)

3) Bundan sonra atılacak adımlara daha fazla Bilişim Teknolojileri Öğretmeninin katılması için çalışmalıyız.

2. skipper_forum

skipper_forum Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Düzenlenecek ilk izinli yürüyüşte İstanbul-Ankara faketmez ilk safta ben olacağım. inşallah.

3. uzo

uzo Site Gezgini

:+1:

İlk safta olmaya ben de talibim inşallah hocam. Dediğiniz gibi şehir farketmez aslında, hangi şehirde daha etkili olacak ise orada yapılması daha doğru olur.

4. akin79

akin79 Aktif Üye

Arkadaşlar bencede artık bir yürüyüş yapılmalı. Ama artık sadece buda olmamalı davada açmalıyız. Bunu araştırıp gerekirse sendikalara danışıp hepimiz bir dava açmalıyız. Bizimde artık bize huzursuzluk verenleri huzursuz etmemiz gerekiyor. 10000 öğretmen olduğundan bahsediliyor bunun sadece 1000 tanesi dava açsa yeterli olur. Ayrıca dediğiniz gibi bir yürüyüş kesinlikle yapılmalı ama davada açılmalı kesinlikle. Şimdi artık yapmamız gereken durumundan memnun olmayan her BT öğretmeninin dava ve yürüyüş için gerekli bilgileri araştırmasıdır diye düşünüyorum. Ben yarından itibaren bu konular üzerine eğilmeye okulumuzdaki sendika temsilcileriyle tekrar görüşmeye başlayacağım. Sizlerde okullarınızdaki sendika temsilcilerine anlatın durumlarınızı ne yapabiliriz nasıl yapabiliriz diye sorun fikir alın gerekirse sendika şubelerine gidip görüşün sorun fikir alın. Yani harekete geçmeliyiz artık arkadaşlar artık yapmamız gereken bu. Yani şimdi ne yapmamız gerekiyor sorusunun cevabı : "Harekete Geçmeliyiz"

5. mehmetkaya1980

mehmetkaya1980 Seçkin Üye Seçkin Üye

nimet çubukçu gitmeden bu egitek değişmeden bizim halimiz düzelecek gibi değil.
    Ankarada olursa bende varım.

6. desertrose55

desertrose55 Aktif Üye

Sendikaların bu işi çözeceğine pek inanmıyorum. Bu yüzden en mantıklısı yürüyüş.

7. kabababa

kabababa Aktif Üye

Beklediğimiz cevapları alamasakta, fazla ses getiremesekte en azından kendi konularımız için birleşebileceğimizi göstermiş olduk. Sanırım Cebit ile sınırlı kalmayacaktır hak arama işimiz. Forum adminleri organize ettiğinde katılım yeterince oluyor. Yine yapılacaksa onların yardımlarıyla birşeyler yapılabilir yoksa her kafadan ses çıktığıyla kalıyor.

8. akif_van

akif_van Aktif Üye

yürüyüş yürüyüş yürüyüşş ayyyyyy şimdiden heyecanlandımm eylemlere bayılırım...

9. theghost83

theghost83 Süper Üye Süper Üye

biber gazı biber gazı bibier gazı biber gazı :puhaha: şeklinde üçlü bir bir marsla yürüyelim. nede olsa eleştiri ve hak arayanlar izinli izinsiz gazı yiyio:(
    giderek demoktatikleşiyoruız:)

10. seffff

seffff Site Gezgini

bir şey hakkınsa verilmesini bekleme almaya çalış!!!!!!

11. Anonymous

Anonymous Misafir

bence genelge beklenmeli ve eksiklikler üzerine yeni bir plan yapılmalı..

12. porry

porry Aktif Üye

Yürüyüş yapılmalı ve kesinlikle seçimlerden önce olmalı.
    24 kasım olabilir mesela.
    Ben İstanbul dayım.Yürüyüşün yeri ise hem konum hem de herkese yakınlık anlamında ANKARA olmalı.
    Birkaç coptan birşey olmaz arkadaşlar.Biber gazı için ise limonlar benden.

13. algoritmax

algoritmax Aktif Üye

çubukçu değil hükümetin komple gitmesi gerek problemimizin çözülmesi için onu görüyorum.

yapılacak bir yürüyüşe nerde yapılırsa yapılsın varım..

14. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

sorunlar giderek büyüceğe benziyor

15. trueandfalse

trueandfalse Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar bence eyulem için 15 tatil düşünülebilir.ozaman kadar yeni bir yönetmelik taslak v.s çıkmazsa yada uygun görmezsek 15 tatil de eylem yapılabilir.Birde 2. dönem görevlendirmelerde yapılmış olacağından o sıkıntılarda daha net görülür.benim düşüncem bu.ama tabi tam kış ortası olmasıda olumsuz gelebilir

16. seasun

seasun Seçkin Üye Seçkin Üye

hep destek tam destek, bende varim sonuna kadar. malum biz 9 yillik ilk bote mezunlariyiz :)

17. SoftGe

SoftGe Süper Üye Süper Üye

24 kasım sesimizin duyulması için önemli bir gün olabilir.ama iyi hazırlanmak lazım
    belki bir film hazırlanabilir veya sunu,
    CD lere basılıp eğitek e bakana hatta TV lere yollanabilir.

18. ares24

ares24 Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar çalıştayda bende beirttim tv lerde haberlerimiz yer almalı bunun içinde toplu halde bir meydanda basın açıklaması yapalım.(İzin alınarak tabiki) Bu eyleme medyayıda çağıralım. . Medya kesin ilgilenir.. Sendikalrıda o gün yanımıza alırsak tam olur....
    Bu arada ben bu gün bu gösteri için nasıl yasal yollar izleriz bunu bi araştıracağım artık lüfen sadece buraya yazmayla kalmasın eylemlerimiz.......

19. savas73

savas73 Üye

uzo arkadaşımıza sonuna kadar katılıyorum ve de destekliyorum.

20. hagi

hagi Site Gezgini

bende site yönetimine sesleniyorum.. çalıştay organizasyonuna gösterdikleri hassasiyeti eylem içinde yapmalılar. ancak o şekilde birbirimizden haberdar olup birlik haline gelebilirirz. eylem de kolayca gerçekleşir ama gördüğüm kadarıyla bu durumla pek ilgilenmiyorlar.. yoksa başlıklar kapatılarak , gündemler oluşturularak harika bişey organize edilebilir çalıştay gibi..

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal