Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Cebit bitti! Peki ya şimdi ne yapmak lazım?

Konu, 'CeBIT eurasia Bilişim 2010' kısmında uzo tarafından paylaşıldı.

1. Phascolarctos cinereus

Phascolarctos cinereus Seçkin Üye Seçkin Üye

24 kasımda törenlere katılmayarak protesto edebiliriz. 1 günlük rapor alırız.

2. uxexes

uxexes Aktif Üye

hakkımızı aramak ve diğer öğretmenler gibi çalışma koşulları elde etmek için ne gerekiyorsa yapalım. ben her türlü eyleme varım. yürüyüş protesto :eek: :!:
    ama bir şekilde mutlaka sesimizi duyurmamız gerekiyor. bunu unutmayalım hakkımızı sonuna kadar savunalım. tamirci değil öğretmeniz.

mücadele etmeden hiçbir şey düzelmeyecek görünen o :!: verilmeyen hakkımızı bizler söke söke alalım arkadaşlar bu böyle gitmez

3. yesimk06

yesimk06 Süper Üye Süper Üye

Bence formatörlüğü protesto için bir sonraki formatörlük görevlendirmesi döneminde hepimiz formatörlük başvurusu yapmamalıyız

4. bote67

bote67 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Bence Talim Terbiye Kurulu Başkanını bir çalıştaya davet etmeliyiz.

5. kamxtract

kamxtract Site Gezgini

Aynen katılıyorum. Ben Antalya da görev yapıyorum. Geçen toplantıda Atama' dan sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı "Siz ne işe yarıyorsunuz ki, bana kalsa bu görevlendirmeleri hiç yapmam" dedi. İşte karşı karşıya olduğumuz zihniyet budur. Görev istemeyelim de görsünler bakalım ne işe yarıyor muşuz ?

6. berrin24

berrin24 Site Gezgini

Formtörlükten yana olmayan bir formtörürm daha bir ayı bile doldurmadım formatörlükte ama işimden mesleğimden nefret ettim. bir aydır sürekli wordde excelde yazı yazıyorum. Bozulan pclere bakıyorum. baska branşlar için bulunmaz fırsat gibi herkes formatör oluyor.biz görev istemesekte acığı başka branşlar arayı mutlaka kapatır.

Eğitekten gelen yetkilinin konuşmasında derslerin geri verilemeyeceği gibi anlam çıktıysa şartlaımız daha kötüleşecekse genelgeyi beklemenin bir mantığı yok. Az çok neler yapılacağını tahmin ediyoruz.Genelgeden önce sesimizi çıkarmalıyız ki daha moral bozuucu kararlarla karşı karşıya kalmayalım.

2.kademeden kaldırılırsa dersimiz ki kaldırılmasada seçilir mi sıra gelirmi? şuan ki şartlarda bu yıl diğerinden daha iyi. gelecek yıl hiçödersimiz bile olmayabilir.burdan yola cıkarsak bu bizim son 24 Kasımımız olacak. Dersimizin olduğu öğretmenlik yaptığımız son 24 kasım.tamirci tulumlarımızı giyelim ve 24 kasımdan önce eylem yapalım :)

7. mnv

mnv Aktif Üye

Evet atılacak adım bu olmalı. Ama maalesef birçok BT öğretmeni şu anki durumundan memnun...

8. erdogan_y

erdogan_y Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar bizim halimizden ne başbakanın nede diğer yöneticilerin haberi var, haberleri bile olsa azıcık bile ciddiye almıyorlar.Birimiz klavye diğer birimiz monitör kasa diğerlerimiz fareleri alıp meb önüne kadar yüreyerek elimizdeki bilgisar parçalarını meb kapısına atalım bakalım neler oluyor bu ülkede.O zaman bizim bişey yapmamıza gerek bile kalmaz.

9. deftones

deftones Seçkin Üye Seçkin Üye

Bencede sonuna kadar destek veriyorum

10. mehmetkaya1980

mehmetkaya1980 Seçkin Üye Seçkin Üye

bunu söylemek istemedim siyasete girecek diye çünkü tartışmalar boyut değiştiriyor

11. uzo

uzo Site Gezgini

Hocam size katılmadığımı söylemek isterim, okullardaki törenlere katılmayan BT Öğretmenleri yerine hakkını aramak için bir araya gelip yürüyüş yapan, kendilerine yapılan haksızlığı dile getiren Bt Öğretmenlerini tercih ederim.

Derse girmemek, okuldaki interneti kesmek gibi eylemlerin bizi haklıyken haksız duruma düşüreceğini düşünüyorum. Ses getirecek eylem yapılacaksa bunun yeri okullar olmamalı.

Sendikalar ve İzinli yürüyüş üzerine yoğunlaşmak lazım.

12. xodeda

xodeda Süper Üye Süper Üye

önceki gündü sanırm toplasanız 10 - 15 öğrenci M.E. Bakanlığının önünde üniversiteden atılmaları protestı ediyorlardı. bazı bakanların maskelerini falan takmışlar. gayette güzel seslerini duyurdular hemen hemen tüm haber bültenlerine çıktılar.

böyle bir şey bizde düzenlesek nasıl olur. her halde onlardan fazla sayıya ulaşılır diye düşünüyorum.

13. gulages72

gulages72 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bence de artık sesimizi daha da yükseltmenin zamanı geldi de geçti bile...Ankara da olursa diğer bilişimci arkadaşlarla birlikte Batman dan bizlerde destek veririz...Önemli olan organize olabilmek...

14. xodeda

xodeda Süper Üye Süper Üye

evet toplanmak farz oldu !!!!!

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal