Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Cebit'te BBNet Zirvesi-Fikir Paylaşımı

Konu, 'CeBIT eurasia Bilişim 2010' kısmında the_korsan tarafından paylaşıldı.

1. Anonymous

Anonymous Misafir

O halde Pazartesi herkes bunu araştırsın..
    Yalnız 1.ağızlardan belgelerle araştıralım ve izin almak için neler yapmalıyız bu konuda herkes araştırarak dönüş yapsın

2. yesimk06

yesimk06 Süper Üye Süper Üye

Eğer salonu doldurmamız sıkıntı olacaksa meslek liselerinin bilişim teknolojileri bölümünde görev yapan arkadaşların ögrencilerinin katılımını sağlaması nasıl olur. Ben İzmir' de oturuyorum ama küçük kızım var gelmem çok zor, buralardan yapılabilecek şeyler varsa elimden geldiğince destege hazırım.

3. yesimk06

bir de bt dersinin kalkmasından etkilenenlerin bt öğretmenleri olmadığını belirtebilmemiz için öğrenci ve veli desteğini almak yada onların agızlarından afişler ve sloganlar hazırlamamız etkili olur mu? Ne dersiniz?

4. uzo

uzo Site Gezgini

İstanbulda bulunan öğretmenlerimizin önümüzdeki hafta içi bir araya gelip yapılacaklar için fikir alışverişinde bulunması gerektiğini düşünüyorum. Ben, 3-4 öğretmenimizle beraber ayarlanacak buluşmaya katılabilirim. (Diğer illerde de böyle buluşmalar gerçekleşirse daha iyi fikirlerin çıkacağını düşünüyorum. Daha sonra her buluşmadan çıkan sonuçlar foruma eklenebilir)
    Tabi ki bu izin olayı da ilk halledilmesi gerekenler içinde.

5. yesimk06

okullarda teknik işlerden ve bilgisayardan anlayıp problemlere anında müdahale edecek bir teknik eleman olmadıkça biz formatör olmazsak full derse girsekte o işler bize kalacak, düzenlenecek görev tanımlamamızda bu tür işler yer almasa da ister istemez idareci ve öğretmen arkadaşlar bizden yardım isteyecekler. Haksız mıyım? bu yüzden bt rehber öğretmenliği istediğimiz şartlarda özellikle (mesai saatleri) daha mantıklı geliyor bana.

6. gulsu

gulsu Site Gezgini

arkadaşlar gerçekten çok ciddi bir katılım sağlanması lazım iyi organize olmak lazım. gidebilecek hrkesin mutlaka orda olsun. Şu belirsizlik çok can sıkıcı. Bazı şeyleri netleştirmek için çok önemli bu inşallah hepimiz için hayırlısı olur.

7. emoral023

emoral023 Aktif Üye

ben de Gaziantepteyim. 9 ekime kadar kendimi ayarlayabilirsem zirveye katılacağım inşaallah.

8. emoral023

emoral023 Aktif Üye

Eğer gerekli ise sponsor ya da finansman sıkıntısı çekilmemesi için neler yapmalıyız?
    Elimizi cebimize atmanın vakti..
    Tam destek :alkis:

9. rutubator

rutubator Aktif Üye

Bilişim mi? - Bitişimiz mi?

10. uzo

uzo Site Gezgini

Bilgisayar ve internet kullanımı açısından ülkemizdeki insanların bilinçli olmadığını, yeni nesillerin bilinçli bir şekilde bilgisayarı ve interneti kullanması için okullarda verilecek eğitimin çok önemli olduğunu dillendirebilecek uzman kişiler davet edilebilir. Üniversitelerdeki hocalarımızı davet edebiliriz.

11. muhalif33

muhalif33 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar medyanın haberinin olması lazım.

CNN, NTV gibi haber kanallarının bilhassa. Arkadaşımın biri Taraf Gazetesiyle irtibata geçmeye çalışacak...

Medyadan tanıdıklarınız varsa hangi kanal, hangi gazete olursa olsun irtibata geçelim......

Genelde NTV birçok önemli organizasyonu kısa süreli de olsa Canlı yayınlıyor... NTV'ye bolca mail göndermeliyiz....

12. ayazoglu

ayazoglu Aktif Üye

O gün ana haber bültenlerinde yer almak lazım . Ses getirici bir program bekliyorum .

13. muhalif33

muhalif33 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Bu arada gerçekten organizasyondan haberi olmayan çok bilişimci var, az önce Vandaki bir arkadaşıma söyledim şaşırdı. Herkes arkadaşlarını haberdar etsin lütfen.....Zincirleme devam etsin.....

14. namaldish

namaldish Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar basında yer alabilmek için öncelikle hükümete muhalif olan kanal ve yayınları bilgilendirmek gerekir. örneğin kanald, star tv gibi.. ana haber bültenlerinde daha fazla yer alabiliriz böylece.. ntv ve cnn de mantıklı.. gazete ve dergilerde çok önemli.. söz uçar, yazı kalır ne de olsa..

15. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

artık belirsizlik bitsin

16. ayhankesicioglu

ayhankesicioglu Aktif Üye

arkadaşlar katılım için bilet felan nerden alcaz? oraya gelsek orda alabiliyomuyuz?

17. Niyazi SARAL

Niyazi SARAL Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu mesajda bazı noktalara ben de değinmek/cevap vermek istiyorum.

Bilet organizasyonunu yapacağız, en kötü ihtimal 9 Ekim günü sabahı fuar girişinde BBNet flaması altında bekleyen bir çocuk ayarlarım.

Bu organizasyon için bir finans ihtiyacı yoktur. Salonu Hifaş sağladı, biz cihazlar için bir miktar para verdik, ayrıca bütün gün çay/kahve organizasyonu da yaparız. Diğer organizasyonları sıra ile söylerim. Sizler özellikle Anadolu'dan gelişleri organize edin. Belirli güzergahlarda otobüs kaldırabilirseniz mükemmel olur.

Bu çok ciddi bir sorun ve hemen halledilmeli bence. Program belli olduğunda kimler konuşmacı olacaksa hemen işlemlere başlanmalı.

Daha işin başında bu kadar kuvvetli bi rüzgar yakalamışken bence BBNet forumunu gölgeleyen bir siteye gerek yok, bir süreliğine burayı daha etkin olarak CeBit Zirvesi için kullanabiliriz. Ancak kayıt sistemi mutlaka gerekir.

18. gokhan_keskin55

gokhan_keskin55 Seçkin Üye Seçkin Üye

biz de istanbuldan 2 kişi kesin katılıyoruz...

19. laurona

laurona Seçkin Üye Seçkin Üye

Re: Cebit'te BBNet Zirvesi

hocam çok güzel özetlemiş aslında bizden beklenenler çok fazla sonuçta sadece bunlar için yetiştirilmedik biz, öğrendiklerimizi öğretmek için yetişltirildik. konuşmada bu sözlere yer verilebilir.
    hatta bu şekilde bastırılabilir tişortlar

20. laurona

laurona Seçkin Üye Seçkin Üye

seansların birinde ilköğretimde bilişim teknolojileri dersi olmadan, küçük yaştaki öğrencilerin bilgisayar ve internet kullanımında düşecekleri hataları anlatabiliriz. eğer biz olmazsak öğrencileri internet cafelerin yetiştireceğini, bu duruma müsaade edilirse yanlış bir nesil yetişeceğini, bu sebeple ilköğretimde bilişim dersinin önemini ve zorunluluğunu anlatabiliriz.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal