Cep Telefonunuzu Webcam Yapın

Kodla Büyü

basbag

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kameralı telefonunuz varsa bu yazıda anlattıklarımızı okuyarak telefonunuzu kablosuz webcam olarak kullanabilirsiniz. Bilmeniz gereken her şey, bu yazıda.
Evinizdeki ya da işyerinizdeki bilgisayarda bir webcam'iniz yoksa ya da dizüstü bilgisayarınızla beraber internet kullanırken o anda bir webcam'e ihtiyaç duyduğunuzda telefonunuz sizin yardımınıza koşacak. Bunun için gerekli olanlar; kameralı cep telefonu (Symbian işletim sistemli), Mobiola Web Camera yazılımı ve aşağıdaki adımlar.
Download
http://www.warelex.com/products/mobiola ... v1_0_4.zip Seri 60 için bluetooth versiyon
http://rapidshare.de/files/14168234/mob ... p.htmlSeri 60 için USB versiyon
Not: Deneme versiyon, 5 dakikalara tek bağlantıları sınırlar
Kurulum
Yukarıdaki linkten faydalanarak indirdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı dosyayı açarak Mobiola Webcam Setup dosyasını çalıştırınız.

image0016zu.png

"Next" butonuna basarak ileriyi tıklayalım.

image0032iv.png

Sözleşmeyi kabul ediyorsak "I accept License Agreement" seçeneğini geçerek "Next" diyelim.
image0057lk.png

Burada ise "Browse" seçeneğini tıklayarak dosyayı yükleyeceğimiz yeri değiştirebiliriz. Değiştirmek istemiyorsak "Next" diyerek geçebiliriz.
image0072xy.png

Başlat/Programlar sekmesindeki dosya ismini değiştirmek istiyorsanız bir metin giriniz istemiyorsanız tam gaz "Next" tuşuyla devam edelim.
image0090ld.png

Masa üstünde kısayol istemiyorsanız "Create a destkop icon" seçeneğine tıklayın.
image0116kr.png

"Install" diyerek kurmaya başlaya biliriz Kurulum bittikten sonra program size "Port" sorarsa Bluetooth portunuz kaçsa onu seçmeniz gerekmektedir.
image0132qr.png

Benim Bluetooth çıkış portum 7 olduğundan dolayı 7 numaralı portu seçiyorum. Portunuzu öğrenmek için Bluetooth programını çalıştırarak "My services" seçeneğinden "Properties" seçeneğini tıklayarak göre bilirsiniz.
"Başlat/Programlar/Mobiola Web Camera"ya girerek Mobiolawebcams60_v1_.sis dosyasını telefononuza göndererek kuralım.
Sonrasında ise MSN Messenger'ı açarak. Araçlar / Ses ve Görüntü Kurulumu seçecegini seçin.
image0152yu.png

Ses ve Görüntü Ayarları bölümünde 3. adımda ise kameramızı Mobiola Web Camera Caputre Olarak belirleyip "Son"'u tıklıyoruz.
image0173hw.png

Telefonumuza kurduğumuz webcam programını açarak "Seçenekler" menüsünden "Connect" diyoruz. Bulunan cihazlar arasında PC'yi seçiyoruz ve programımız kullanıma hazır hale geliyor.
image0196ja.png

screenshot0026fu.gif

Şekilde gördüğünüz gibi her şey çalışıyor. Kameranız 2 Megapiksel ise renk çözünürlüğü daha iyi olur herhalde

alıntıdır....

hocam tşkler ama benim cam acıkken ne aksilikse telefonum çalıyor.msn de konustugum kişi kulak zarımı görürse caizmi ?

keyloger' Alıntı:
hocam tşkler ama benim cam acıkken ne aksilikse telefonum çalıyor.msn de konustugum kişi kulak zarımı görürse caizmi ?

:lol: :lol: :lol: :lol: caizdir hocam

ASIL SORUN KAMERASIZ CEP TELEFONUNU KAMERALI YAPMAK BUNA BİR ÇÖZÜMÜN VAR MI HOCAM BU MAAŞ ARTIRIMLARIYLA BİRZ ZORRR :D :D :D

tşk.ler hocam da, bu program serial soruyor ve benim tel.de o gönderdiğim kısmı kurulmuyor yaa.. samsung D880 bnm tel.. sizce neden olabilir?

Re:

Gürses44' Alıntı:
Hocam lütfen alıntı yaptığımızda kaynak gösterelim. Emeğe saygı:
http://www.hardwaremania.com/forum/inte ... 53566.html

Evet hocam güzel bir anlatım ama kaynağıda belirtirsek daha güzel ve anlamlı olur.. Sonuçta bunu siz yazmadınız ve size ait değil. Neredne aldığınızı yazsanız daha makbule geçecektir. Yinede billgilendirmeniz için teşekkürler.

Geri