Cepte Clup dolandiriciligi

Kodla Büyü

sözbende

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Az önce nette gezinirken bir video dikkatini çekti izlemek için tikladim cep telefonuma cepte clup üyeliğin başlatıldığı VE haftalık 14 tl kesileceği iptal etmek için falan numaraya iptal yazıp gönderin yazıyordu. Iptal için mesaj yazdım gelen smste uyeligimin olmadığı yaziyorsu.işin kötü tarafi telekom (avea) aradım gerçekten uyeligimin yaptırıldığı ve hesabimdaki 4 tl gitmiş muhtemelen gelecek ay 10 tl daha ödeyeceğim.Bu serefsizler nasıl oluyorda bir videoya tiklamakla üye yapıyorlar ve anında faturaya yansıyor.Btk uyuyor buna düzenleme acilen yapmalı bir sürü insan benim gibi mağdur olabileceğini düşünüyorum. Siz siz olun hattinizi mobil ödemeye kapatın bu alcaklarin oyununa gelmeyin. :x

Re: Ynt: Cepte Clup dolandiriciligi

Senin parayı bu kadar kolay verdiğine göre avea ile anlaşması vardır.
Yoksa EFT yapmak bile daha zor.
Gerçi miktarın küçüklüğü yüzünden savcılığa gitmezsin.Bu oyun binlerce kişiye devam eder.

uysal_rockci' Alıntı:
cep telefonunda sms şifre vb bir bilgi geldi mi

Evet ama gelen şifreyi kullanmadigim gibi .üyeliği kabul etme durumun bile olmadı videoya tikladim izlemeden aninda SMS geldi.

COBOL' Alıntı:
Senin parayı bu kadar kolay verdiğine göre avea ile anlaşması vardır.
Yoksa EFT yapmak bile daha zor.
Gerçi miktarın küçüklüğü yüzünden savcılığa gitmezsin.Bu oyun binlerce kişiye devam eder.

Muhtemelen ama avea must.temsilcisi bunlar otomotik oluyor bizimle alakası yok duyup sıyrıldı işten.Haram zikkim olsun her kim bu değirmene su goturuyorsa.

aynı durum 5 ay önce benim başıma geldi. müşteri hizmetlerini aradım mobil ödemem kapalı diyorum. adam bana bu ödeme mobil ödeme dışı diyor. kardeş hattım kredi kartı mı ki üzerine alış veriş yaptırıyorsunuz diye çıkıştım. hakem heyetine başvuracam dedim. itirazınızı oluşturalım dediler. ertesi gün arayıp parayı iade edecez dediler. sonraki faturamdan 7 tl düşürüldü. geri kalan 23 tl için her ay arıyorum bıkmadan sonraki ay düşürülecek faturanızdan söyleniyor. en som email attım ödeyin diyebyoksa hakem heyetine başvuracam dedim cevap bekliyorum.

hocam mevla küçük bile olsa böyle dolandırıcılıkları yanlarına bırakmayın. gerekirse hakem heyetine gidelim.

Geçensene benim başımada geldi. Üyeliğim nasıl başladı hiç haberim yok ancak üyeliğinizi iptal etmek için şu numaraya sms atın diye mesajlar gelip duruyordu. bende nasıl olsa hiçbir yere üyeliğim yok bunlar dolandırıcı diye hiç aldırış bile etmiyordum. Faturam gelince baktımki Videomobi diye bir video sitesine üye olmuşum ve haftalık 7 TL para yani aylık 28 TL kesmişler. Bende müşteri hizmetlerini aradım yok işte internet üzerinden video izlemişimde onun için kesilmiş diyorlar. Bende bu sitenin adresini verin nerdeyse girip bakayım diyorum onuda veremiyorlar. Velhasıl sonradan öğrendimki Vidyomobi aveanın bir yan kuruluşu imiş. Paramı geri vermediler bende Vodofona geçiş yaptım. Ondan sonrada oğlumun çükünü aldılar benden :p

1 2 ay öncede bende oldu bi siteye girdim dikkat etmedim çıkan reklamda evet tıkladım video üyeliğiniz 30tl karşılığında başladı diye uyarı geldi. Hemen iptal mesajı attım ama yinede faturasız hattimdaki 10tl yi kestiler 2 hafta sonra yükleme yaptım 20 daha kestiler. Yani 30 tl ye çöktuler bizim de

Bilgilendirme için teşekkürler az önce mobil ödeme kısmını iptal ettirdim.

Türk Telekom İptal (AVEA): Mobil ödeme kullanımına kapatmak için "MOBİLODEME İPTAL" yazıp 5555'e kısa mesaj atabilirsiniz.
Vodadone İptal Vodafone Mobil Ödeme Servisi'ni kapatmak için MOBILODEME KAPAT yazarak 7878'e SMS atabilirsiniz.
Turkcell iptal: Hattınızı Mobil Ödemeye kapatmak için Müşteri Hizmetleri'ni (532) arayabilirsiniz.

Türksel olsun, Vodafone olsun, Avea olsun.. hepsinin bu firmalarla anlaşması var... ne yazık ki 5-10 lira olduğu için ne hakem heyetine ne de mahkeleme gidilmiyor.

Bunlar Türklerin kredi kartı bilgilerini ile Rusların kredi kartı bilgilerini değiş tokuş yapan dolandırıcılara benziyorlar. Rakamlar küçük olduğu için kimse peşine düşmüyor.

bilalca' Alıntı:
Bilgilendirme için teşekkürler az önce mobil ödeme kısmını iptal ettirdim.

Türk Telekom İptal (AVEA): Mobil ödeme kullanımına kapatmak için "MOBİLODEME İPTAL" yazıp 5555'e kısa mesaj atabilirsiniz.
Vodadone İptal Vodafone Mobil Ödeme Servisi'ni kapatmak için MOBILODEME KAPAT yazarak 7878'e SMS atabilirsiniz.
Turkcell iptal: Hattınızı Mobil Ödemeye kapatmak için Müşteri Hizmetleri'ni (532) arayabilirsiniz.
:+1:

Vodafone da yapıyor aynısını. Hepsi aynı açıklamalarla müşteriyi başından savıyor. Siz ne biçim şirketsiniz ki müşterinizi başka firmaya satıp kazık attırıyorsunuz diye bağırıp çağırıp hattımı kapattım. Pek de alınmadı larşı taraf müşteri hizmetleri sonuçta. Türkiye bedavadan para kazanma ve müşteri kazıklama cenneti olmuş. Sürekli paranoyaya bağlayıp bir yerden kazık yiyormuyum diye uyanık olmak lazım

Kusuruma bakmayın ama Hocam suç birazda sizin aslında. Dikkat etmeniz gerekirdi. Hiçbir websitesinden sizin adınıza üyelik açamazlar Açıp numaranıza göndermezler bu bir dolandırıcılık yöntemidir. Şöyle anlatayım Siz bir websiteye girdiniz telefonunuza mesaj geldi üye oldunuz diye iptal etmek için gönderin diyor. Siz mesaj göndermeden sizi hiçbir mobil işlem yapamaz. Ama siz iptal mesajı gönderince onayı kendi elinizle vermiş oluyorsunuz. Aslında üyelik falan yok ama sizi telaşa kaptırıp iptal mesajı ile sizden para kesiyor. Böyle durumlarda aaa üye mi olmuşum diyip sallayın. Hemen üye olmuşum iptal edeyim 20-30 TL gitmesin deyip iptal mesajı atmayın.
İyi günler dilerim :)

darkactions' Alıntı:
Kusuruma bakmayın ama Hocam suç birazda sizin aslında. Dikkat etmeniz gerekirdi. Hiçbir websitesinden sizin adınıza üyelik açamazlar Açıp numaranıza göndermezler bu bir dolandırıcılık yöntemidir. Şöyle anlatayım Siz bir websiteye girdiniz telefonunuza mesaj geldi üye oldunuz diye iptal etmek için gönderin diyor. Siz mesaj göndermeden sizi hiçbir mobil işlem yapamaz. Ama siz iptal mesajı gönderince onayı kendi elinizle vermiş oluyorsunuz. Aslında üyelik falan yok ama sizi telaşa kaptırıp iptal mesajı ile sizden para kesiyor. Böyle durumlarda aaa üye mi olmuşum diyip sallayın. Hemen üye olmuşum iptal edeyim 20-30 TL gitmesin deyip iptal mesajı atmayın.
Hocam ilk mesajı tam okursanız.Olay onlara iptal mesajı göndermek değil.Video linkine tıklandığında hemen sms geldi zaten.Yani iptal mesajı gondersende gondermesende üyelik yapılmıştı zaten üyelik yapildigini hesaptan tl düşünce ve avea must.temsilcinden öğrendim. Suç bu konuda düzenleme yapmayan BTK da ve Gsm operatörlerinde .

sözbende' Alıntı:
darkactions' Alıntı:
Hocam ilk mesajı tam okursanız.Olay onlara iptal mesajı göndermek değil.Video linkine tıklandığında hemen sms geldi zaten.Yani iptal mesajı gondersende gondermesende üyelik yapılmıştı zaten üyelik yapildigini hesaptan tl düşünce ve avea must.temsilcinden öğrendim. Suç bu konuda düzenleme yapmayan BTK da ve Gsm operatörlerinde .
Hocam üye oldunuz mesajı geldiğinde hesaptan para düştümü bilemem ama iptal mesajını attığınızda hesaptan para düşerse benim dediğim yola çıkar :)

Faturalı hat mı kullanıyorsunuz?
Ben bu gibi durumlarda bir sefer kaldığım için Faturalı hattı ön ödemeliye çevirdim. Fazladan kullanılan internet, konuşma vb gibi durumlara karşı kendinizi güvene almış oluyorsunuz. Aylık ne kadar gerekiyorsa o kadar yüklüyorum.

darkactions' Alıntı:

Evet, ben de sizin gibi düşündüm. Kendimi bu bilişim çağında gözü açık ve kurnaz olarak bilirim. Ben dedim "bu mesaja cevap verirsem dolandırılırım asıl. Kim benim hattım, faturama ücret yansıtabilir ki? Ben bir site açsam ücretli üyelik yapsam hiç alakası olmayan operatör benim üyelik ücretimi müşteriye yansıtır mı? MÜMKÜN DEĞİL." Hiiiç sallamadım mesajı. Ama 30 tl ekstar ücreti faturada görünce dellendim.. Önce TELEKOM müşt. hizmetlerini aradım saydırdım. Cevap: Bizle alakası yok, siz üye olmuşsunuz. Önce üyeliği kaldırdılar ama bizim faturadaki 30 tl g...te kaçtı tabi bi kere...

Ya nasıl olur diyorum. Ben bir siteden üyelik başlatmak istesem kredi kartımla ödeme yaparım zaten siz nasıl oluyor da alakasız birinin ücretini faturama yansıtıyorsunuz? Demek ki sizin de bu dolandırıcılıkta parmağınız var. Neymiş? komik videoymuş... Sanki ben aptalım ve youtube de bulamıyorum böyle videolar ve para ödüyorum.

Neyse sonra bu "cepte clup" sitesinde numara yazmışlar.Ahan da bu: 7/24 Müşteri desteği için bizi arayabilirsiniz MH: 08505322155 İlk açan arkadaşa saydırdım küfürleri. Tabi fazla dinleyemedi kapattı telefonu. Sonra bir daha aradım bir bayan açınca adam gibi konuşmaya çalıştım. Dava açıyorum vs dedim. İADE edelim dediler. Tama iade edin dedim. İnşallah dolandırıcı değilsinizdir de iademi yaparsınız dedim. SONUÇTA göreceğiz bakalım iade olacak mı olmayacak mı?

Sonra yukarıda yazan arkadaşlardan birinin dediğin yaptım MOBILODEME IPTAL yazıp 5555'e gönderdim. HAYIRLISI İNŞALLAH....

Neyse efendim muhabbeti uzatmayayım ama ben daha önce de İstanbul'da yaşarken dolandırılmıştım. Gazetede ilan gördüm. Ayda 150 tl kazanma imkanı. (o zaman için asgari ücret kadar) Aradık numarayı. Bir baharat kutusu yapımı işi. günde 200 kutu yaparsak ayda bu parayı kazanıyormuşuz.

Gittik görüşmeye. Ama vereceğimiz malzeme için 20 tl depozit ödüyormuşuz. Nasıl olsa 150 yi cebe indireceğiz ya verdik 20 yi. Bana verdikleri malzeme zitindirik bir makas, el kadar büyüklükte sarı el işi kartonu, bir dekutunun büyüklüğünü ayarlayacağımız sunta parçası ve bildiğin yapıştırıcı izolobant. Sunta parçasına kartonları dolayıp kenarlarından bantlıyoruz. ilk gün 200'ü zar zor tamamladık ama elimiz alıştı. Artık gözümüz kapalı yapıyoruz işi ama bir yandan da işkillenmiyor değilim :) Yaw diyorum böyle kenarları bantlı baharat kutusu görmedim hiç marketlerde!!! Arayıp sordum hatta... Aaaaa olur mu bütün marketlerde var dediler...

Akşamları hanımla oturuyoruz başına yatana kadar kutu yapıyoruz. Poşetler dolusu kutu yaptık. Tam bir hafta geçti. Bizim kutuları kelip almaları lazım yeni karton yapıştırıcı vermeleri lazım. Arıyoruz sallıyorlar. ama en son gelip bir miktar daha bıraktılar, kutuları aldılar. Biz yine kutu yapmaya devam ederken emniyetten aradılar. Bu arkadaşlara şikayet üzerine baskın yapılıyor. Ellerindeki müşteri defterinden bize ulaşılıyor. Bu adamların dolandırıcı olduğu söyleniyor.... !!! Ağlanacak halimize güldük desek yeridir. Günlerce uğraştığımıza mı yanarsınız, nasıl 20 tl 'yi aptalca bu adamların eline verdiğimize mi yanarsın.

Telefondaki polis arkadaş dedi ki: Kimse davacı olmadığı için bu adamlar cezalandırılamıyormuş, lütfen davacı olun dediler. O sinirle gittik emniyete davacı olduk ama ne dava günü davaya gittik ne de bize bir daha çağrı pusulası geldi. Ne oldu bilmiyorum. İlk dersimizi bu şekilde aldık.

Geçen Ayda bana 96 TL fazla fatura geldiğini fark ettim. 48+48 iki faturam da fazla gelmiş. İnceleme fırsatım olmadığı için ilk ay fark edemedim ikinci ay gördüm ancak. İçerik servisi adı altında ücretler yansımış Avea faturalı hattıma. Aveayı arayıp kavga dövüşle bir şikayet oluşturdum. Hatta bilgisayar öğretmeni olduğumu kesinlikle böyle bir hizmet kullanmadığımı söyledim. Eğer kullandığımı iddia ediyorlarsa neyi kullandığımı söyleyebilirler dedim. 11899 diye sahtekar bir şirketin işiymiş tabi ki aveayla anlaşmalı. 1 gün sonra avea beni aradı ve 11899 firması bir yanlışlık olduğunu söyleyerek ücretin sonraki fatura da iade edileceğini söylediler. Sonraki faturada sadece 20 TL iade etmişler. Tekrar aveayı aradım, 11899 firması ne zaman isterse ve kaç parça halinde ödemek isterse o zaman öder dediler. Kalan tutarı da öderler ama kaç ay içinde öderler belli olmaz dediler. Bende uğraşmadım tekrar,bekleyecem öyle. Çünkü bu ülkede yaşamaktan ve tüketici olmaktan gerçekten çok yoruldum.
Eğer biraz cesaret ve biyerlerden torpiliniz varsa, bir şirket kurup aveaya gidin. mobil ödeme için anlaşın. sonra onbinlerce numaradan mobil ödeme geldi deyin ve trilyonlar kazanın. Arada bir benim gibi iade için bastıran müşteriler olursa da,aylarca süründürün müşteriyi ve bu süre içinde de parasını kullanın. Tebrikler artık Türkiye'nin sayılı saygın zenginlerindensiniz.

Geri