Chrome çok yavaş, açılmıyor :(

Kodla Büyü

mhmrky

Aktif Üye
Arkadaşlar chrome tarayıcıdan çok memnundum ancak son zamanlarda deli ediyor beni. err_timed_out hatası veriyor (aşağıya eklerim resmi). Netten araştırıp söylenenleri yaptım ama işe yaramadı yine aynı . Neden olabilir sizce ?

Aşağıdaki söylenenleri denedim ama sonuç aynı
Aslında bu hata sadece chrome tarafınca düşünülmesi hata olur , bağlı olduğunuz ve girmeye çalıştığınız web sitesinin bulunduğu server sunucular yavaş çalışması , yoğunluk err_timed_out sorunu yaşatabilir. Bunun için bizim tarafımızda olan çözüm yollarını uygulamamız gerekecektir.

err_timed_out sorunu nasıl çözülür?
Bu konuda en etkili yol dns değiştirmektedir. Bilgisayarınızın Dns Adresini değiştirin ve bağlantı yapmak için tekrar deneyiniz.

Dns Adresi Nasıl Değişir?

Güncel Dns adresi için İnternet üzerinden bulabilirsiniz ben genelde google dns ayarlarını kullanıyor 8.8.8.8 – 8.8.4.4 adresini denemenizde veya 195.175.39.39 – 195.175.39.40 adreslerini deneyin.

* Diğer çözüm yolu , tarayıcınızda vpn bağlantı eklentileri kullanıyor iseniz bu eklentileri iptal edin ve tekrar bağlantı kurmaya çalışınız. Eklentiler bazen bu hataları vermektedir.

* Tarayıcılar için Proxy Ayarı kullanıyor iseniz normal bağlantı şekline geçin ve tekrar bağlanmayı deneyiniz.

* Dns cach belleğini temizleyiniz ve tekrar bağlantı yapmayı deneyiniz , win + r tuşları işe çalıştır penceresi açın ve cmd komutunu yazın arkasından ipconfig /flushdns komutunu yazarak cach belleği temizleyin.

Ekli dosyalar

• chrome_hata.jpg
    chrome_hata.jpg
    30 KB · Görüntüleme: 17
Geri