Chrome Eklenti Kurulumu Engelleme ?

Kodla Büyü

miraz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulda MEB hattindan çeşitli eklentiler kurarak Facebook dahil engelli siteleri açıyor çocuklar.
Acaba Chrome'a eklenti kurmayı yönetici şifresi ile veya farklı bir yöntemle engelleme yolu var mı?

Sanırım fikri olan yok. Biraz araştırayım, bişeyler bulabilirsem yazarım.

Teşekkürler Hocam ilgin için.
Verdiğin makale ile istenilen şey yapılabiliyor fakat Chrome for Work türü hesap istiyor. Yani kurumsal ve ücretli bir Gmail oturumu.
Bizim kullandığımız ücretsiz hesaplar desteklemiyor.

hocam o eklentileri bizede söylede sevaba gir..hani eklentiler işe yrıyo ben bulamıom bu çocuklar nası buluyo yahu..bulsakta eklenti zaten engelli oluyor örneğin zenmate..gibi..

var mı bu işin çözümü, öğrenciler eklentiyi kurup istedikleri sitelere giriyor, eklenti kurulmasını engellemek lazım

acer50' Alıntı:
var mı bu işin çözümü, öğrenciler eklentiyi kurup istedikleri sitelere giriyor, eklenti kurulmasını engellemek lazım

Hocam tahtalarda atak yüklü değil mi? BT sınıfındaki bilgisayarları da başlarında olunca açtırın, sanırım chorme da o şekilde bi kısıtlama söz konusu değil...

paradox99' Alıntı:
acer50' Alıntı:

Hocam tahtalarda atak yüklü değil mi? BT sınıfındaki bilgisayarları da başlarında olunca açtırın, sanırım chorme da o şekilde bi kısıtlama söz konusu değil...

atak yüklü değil hocam, yeni başladığım bir okul ve görevlendirmeyle buradayım, atak türü program kullanmak istemedim şimdilik. sadece eklenti kurulmasını engelleyen bişey olsa yeterli, tek sorunum bu. İnternette de araştırdım bulamadım.

Geri