Çift monitör kullanımı

Kodla Büyü

ramazan_hosgoren

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar bir konuda bilgilerinize ihtiyacım var bilen arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim....
Masaüstü bilgisayarım var bilgisayarımda çift monitör kullanmak istiyorum örneğin monitörün birinde eğitim videosu diğerinde ise uygulamaları yapabileceğim arayüz programını kullanmak istiyorum yapabilirmiyim yapılırsa nasıl yapılır...
örneğin
1. monitör PHP eğitim seti videoları izlenecek
2.monitör Adobe Dreamweaver açılarak 1.monitörden takip edilip kodlar yazılacak

Not: arkadaşlar yapan arkadaşlar var mı şimdi monitör alıp olmasa en az 800 tl boşuna monitör parası vermeyelim

Hocam ekran paylaşımı tamamıyla PC bizim ozellikleriyle alakalı. Yani ekran kartınızin cikislari önemli ya da ekran kartınız olduğu halde anakartin onboard çıkışı var mı? Ve hangi çıkışlar mevcut? Bios destekliyorsa monitörün birini onboard diğerini ekran kartına takip bile görüntü alabilirsiniz. Dport, HDMI ya da VGA da sıkıntı pek olmuyor. Ancak dvi portlarda pin sayısı dijital mi değil mi cok önemli. Monitörlerin aynı marka veya aynı boy olmasına gerek yok. Monitöre uyumlu çıkış varsa her halükarda kullanırsınız. Ancak tabi ki görsel açıdan aynı marka model monitörler daha verimli olur. Yazılım işiyle profesyonel ugrasiyorsaniz 2. Monitörü pivot alın derim.

ne ikisi yaw 3-4 bile takarsın..bu da sorumu şimdi :)

Ekli dosyalar

• 3 monit.jpg
    3 monit.jpg
    55.3 KB · Görüntüleme: 137
Bilgisayarınızın kablosuz özelliği varsa, TV niz varsa ve kablosuz özelliği varsa kablo kullanmadan ekranınızı 2. ekran olarak Tv'ye yansıtabilirsiniz. Masraf yapmanıza da gerek kalmayabilir.

teşekkürler arkadaşlar aradığım soruların cevaplarını buldum teşekkürler
benim gibi merak edenlere buyursun izlesinler kafamdaki tüm sorulara cevap olmuş

powercolor_radeon_hd_4830_2.jpg

hocam bende bu şekilde bir ekran kartı var. 3 çıkışlı. VGA ve DVI girişlerine farklı 2 ekran bağladım. Hatta VGA yı 2 li çoğaltıcı ile çoğaltıp ekran+projeksiyon bağladım. Çift ekran olarak kullanıyorum. HDMI girişini takıp 3 ekranı denemedim. Zaten bil_for hocam açıklamış hangi ayarı kullanacağını.

"Windows Logo tuşu + P
"Uzat" seçeneğini seçip ilgili program penceresini, ilgili ekrana sürükleyeceksin."

Geri