çiftlik bank

Kodla Büyü

bidene

Süper Üye
Süper Üye
merhabalar..
son zamanlarda çılgınlık derecesindeki boyutlara ulaşmış bir ponzi sistemi.
girenler para yatıranlar gelir elde edenler var mıdır merak ettim.

Sistemi biraz inceledim. Örneğin 10 bin liralık yatırım yaptınız. Bir yıl içerisinde size yüzde 200 kar veriyorlar. Buradan da bile anlaşılıyor ki dolandırıcılığın dik alası. Paranızı kaptırmayın yazıktır.

Güvenilir değil belki ama arkadaşım günlük 150,00 TL çekiyor. Masraflarını çıkardı gelen kar. Risk alma cesareti ile ilgili bir durum. Ben cesaret edemedim maalesef :(

Çiftlik Bank ile ilgili bir sürü şikayet var. sıkıntı yaşayan çok. Ben kendim daha iyi güvenilir diyeceğim bir işe girdim ve şu an için gayet iyi. Detaymaxinet te seo hizmeti veren bir şirket. yıllık 590$ yatırarak paket alarak yılda 1820 $ kazanıyorum. Üye olduğunuzda ilk ana pakete bir adet netbook diğer paket alımlarda ise tablet veriyorlar.Bu paket için günlük 8 saat internete bağlı şekilde yüklediğiniz programı çalıştırıyorsunuz. artık sitelerin google arama motorunda üst sıralara çıkması için organik görüntülenme gerektiriyor ve şirkette bu işi yapıyor. 3 aydır sorunsuz bir şekilde paramızı çekebiliyoruz. İlgilenen olursa benimle iletişime geçebilir.
Hocam..
Bana bu sistem de ponzi gibi geldi. Ücret ödemesi aldınız mı şu ana kadar. Gerçi birilerinin ücret alması sistemin saadet zinciri olmadığı anlamına gelmiyor :)

ben para yatırmadım ama iyi araştırma yapmak lazım baya araştırma yapmıştım açıklamaları çok da mantıksız gelmedi, ve sürekli denetlenen bir sistem, sorun yaşayanlarda muhtemelen büyümeden kaynaklı kontrol edemedikleri için yaşıyotlardır bence. zaten 5 yıl için kurmuşlar sistemi bunu röportajlarında da söylüyorlar, 5 yıl sonra şirketi satacaklar ve çok fazla büyüdükleri için bunu kontrol edebilmek adına kar marjını düşürmeye başladılar. önceden %200 ken şimdilerde %100 civarıymış.

Son düzenleme:
ben para yatırmadım ama çok da güvenilir olmadığını düşünmüyorum iyi araştırma yapmak lazım baya araştırma yapmıştım açıklamaları çok da mantıksız gelmedi, ve sürekli denetlenen bir sistem, sorun yaşayanlarda muhtemelen büyümeden kaynaklı kontrol edemedikleri için yaşıyotlardır bence. zaten 5 yıl için kurmuşlar sistemi bunu röportajlarında da söylüyorlar, 5 yıl sonra şirketi satacaklar ve çok fazla büyüdükleri için bunu kontrol edebilmek adına kar marjını düşürmeye başladılar. önceden %200 ken şimdilerde %150 civarında karınız.
Sürekli denetlenen mi? Kaç defa bilanço açıklamış ? Onu bırak para yatıranlara bir belge bile vermiyorlar.Ve herhangi bir sorunda KKTC bankaları sorumlu....Aslında bir yılda çöker bu tür sistemler ama KHK ihraçları sonrası işsiz kalan binlerce kişi buna yöneldi ve bu yapıya taze kan oldu ömrü uzadı bir de birkaç çiftlik açtı daha gerçekçi göründü.Bu nedenle ömrü uzadı er geç çökecek ve binlerce kişi parasını alamayacak.

ben para yatırmadım ama çok da güvenilir olmadığını düşünmüyorum iyi araştırma yapmak lazım baya araştırma yapmıştım açıklamaları çok da mantıksız gelmedi, ve sürekli denetlenen bir sistem, sorun yaşayanlarda muhtemelen büyümeden kaynaklı kontrol edemedikleri için yaşıyotlardır bence. zaten 5 yıl için kurmuşlar sistemi bunu röportajlarında da söylüyorlar, 5 yıl sonra şirketi satacaklar ve çok fazla büyüdükleri için bunu kontrol edebilmek adına kar marjını düşürmeye başladılar. önceden %200 ken şimdilerde %150 civarında karınız.
Hocam.
Şu an hayvancılıkta %25 kar rüya gibi gözüküyor. Büyük markalar bile düşük marjlarla döndürüyor çarkı. Nasıl oluyorda bu sistem %100 kar sunabiliyor. Ne yapıuor ne üretiyor

bir tanıdığım 20 bin tl kredi çekip yatırdı. şimdilik her şey yolunda görünüyor. Ama ben 1 kuruş yatırmam böyle bir sisteme. var bir ali cengiz oyunu ama bakalım.

Gunumuzde baba cocuguna cocuk babasina para vermezken bu tip firmalar neden para versinler. Uzulmeyin derim

Sonunda hep birileri üzülür. Ama üzülmeyi de hak ediyordur. Kimse kimseye bu denli kar getirecek bir teklif sunamaz. Ha şimdi millet kar ediyor, ödemesini alıyor, anaparayı kurtarıp üstüne kar etmeye başlıyor diyebilirsiniz. Böyle sistemlerde ilk gelenleri çarparsanız az kazanırsınız. Büyük balıkları çekmek için küçükleri yem olarak kullanıyorlar. Sen 10 bin yatırıp 15 bin aldım deyince, öteki ben 100 bin yatırayım o halde diyor.

Ha daha geçenlerde bakanın elinden ödül alacak gibi bir reklamları vardı, bakanlık yalanladı hemen :)

KESİNLİKLE bulaşmayın derim.

hatırlıyorum yıllar önce yine benzer bir başlık açılmıştı süt bank tı yanlış hatırlamıyorsam bu forumda katılıp para kazandığını söyleyenler vardı aradım şimdi bulamadım kayseri de mi konya da mı neydi ineğe ortak oluyordunuz süt sattıkça para veriyorlardı sonra ne oldu bilmem burada para yatırıp iyi kazandığını söyleyenler vardı şimdi onlar buralardaysa yazsalar herhalde bir kaç yılda bir böyle şeyler çıkıyor patlayınca bir kaç yıl beklenip yeniden benzer bişeler çıkıyor nasılsa bizim millet uyanık böyle taş atıp kolu yorulmadan çok para kazanmayı çok seviyorlar havadan para gelsin de aman adı faiz olmasın

Hep söyleriz ya; param olsa şunu yapardım diye..
İşte adamlar çıkmış bunu gerçeğe dönüştürmüşler.. Nasıl yapmışlar? Toplamışlar milletten parayı biz iş yapalım, üretelim satalım demişler.. Bunu da kılıfına uydurmak için platformu oyun olarak belirlemişler..
Yeğenim var lise 11.sınıfta.. Ne zaman konuşsam anlatır durur, okuldaki öğretmenleri de çağırıp bilgi alıyorlarmış...
Günümüzde çalışmayıp oturduğu yerden para kazanmak isteyen tipler için birebir..
Yalnız sistemin esprisi: aldığınız hayvanların belli bir değeri var bu hayvanlar size 1 yılda gelir getiriyormuş.. Yani her yıl bir hayvanı almak zorundasınız..
Ben de yeğenime dedim: oğlum ben canlı hayvan alsam en az 5-10 sene ömrü var :) Ne gerek var buna? Kabul etmiyor.. Kar payına kafayı takmış.. Bu sisteme inanıp, ciddi miktarları( bankadan kredi çekip) sisteme yükleyen kişiler de duydum..
Özetle bana ters :)

SPK, Çiftlik Bank hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu. SPK'dan yapılan açıklamaya göre, Çiftlik Bank sistemi için piramit satış sistemi değerlendirmesi yapıldı. Açıklamanın devamında, hileli işlemler yapıldığı belirtilerek, sisteme para yatıranların zarara görebileceği kaydedildi.

http://www.hurriyet.com.tr/citlik-bankin-ceosu-o-sirketteki-tum-hissesini-devretti-40692962

Uzak durmak gerek zarar görmemek için:)

Bir arkadaşım 5 6 aydır bu olayın içerisinde yüksek miktarda para yatırdı parasının %90 ını geri aldı şuana kadar herhangi bir sorun yaşamadı parasını çatır çatır alıyor bundan sonraki süreçte ne olur bilmiyorum

Çiftlik Bank ile ilgili bir sürü şikayet var. sıkıntı yaşayan çok. Ben kendim daha iyi güvenilir diyeceğim bir işe girdim ve şu an için gayet iyi. Detaymaxinet te seo hizmeti veren bir şirket. yıllık 590$ yatırarak paket alarak yılda 1820 $ kazanıyorum. Üye olduğunuzda ilk ana pakete bir adet netbook diğer paket alımlarda ise tablet veriyorlar.Bu paket için günlük 8 saat internete bağlı şekilde yüklediğiniz programı çalıştırıyorsunuz. artık sitelerin google arama motorunda üst sıralara çıkması için organik görüntülenme gerektiriyor ve şirkette bu işi yapıyor. 3 aydır sorunsuz bir şekilde paramızı çekebiliyoruz. İlgilenen olursa benimle iletişime geçebilir.
Hocam para kazandırdığını vaat eden sistemler ne hikmetse üyelik paketleri satıyorlar. Günde 8 saat açık kalan bilgisayarıma niçin paket satın alayım. Dikkat edin bu şekilde farklı iddialarla ortaya çıkan sistemler de var. Aynı sizin anlattığınız sistemin bulut depolama versiyonu gibi.

bulut depolama olayı yok tamamiyle seo hizmeti veren bir şirket seo hizmetinin ne kadar önemli olduğunu şuan herkes anlamış durumda. üstelik seo hizmeti alan siteleri bile araştırdık evet o şirkete seo hizmeti verdik diye teyit bile ettik şuan hiçbir problem yok çok şükür. çok memnunum. 2 paket aldım durumum olduğunda 4 paket daha almayı düşümüyorum.

Geri