Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

çiftlik bank

Konu, 'Her Telden' kısmında bidene tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. dndd

dndd Süper Üye Süper Üye

hatırlıyorum yıllar önce yine benzer bir başlık açılmıştı süt bank tı yanlış hatırlamıyorsam bu forumda katılıp para kazandığını söyleyenler vardı aradım şimdi bulamadım kayseri de mi konya da mı neydi ineğe ortak oluyordunuz süt sattıkça para veriyorlardı sonra ne oldu bilmem burada para yatırıp iyi kazandığını söyleyenler vardı şimdi onlar buralardaysa yazsalar herhalde bir kaç yılda bir böyle şeyler çıkıyor patlayınca bir kaç yıl beklenip yeniden benzer bişeler çıkıyor nasılsa bizim millet uyanık böyle taş atıp kolu yorulmadan çok para kazanmayı çok seviyorlar havadan para gelsin de aman adı faiz olmasın

2. bidene

bidene Süper Üye Süper Üye

3. herotürk

herotürk Seçkin Üye Seçkin Üye

tanıdığım bir kaç kişi çok iyi para kazandıklarını söylüyorlar.

4. dengem

dengem Süper Üye Süper Üye

Hep söyleriz ya; param olsa şunu yapardım diye..
    İşte adamlar çıkmış bunu gerçeğe dönüştürmüşler.. Nasıl yapmışlar? Toplamışlar milletten parayı biz iş yapalım, üretelim satalım demişler.. Bunu da kılıfına uydurmak için platformu oyun olarak belirlemişler..
    Yeğenim var lise 11.sınıfta.. Ne zaman konuşsam anlatır durur, okuldaki öğretmenleri de çağırıp bilgi alıyorlarmış...
    Günümüzde çalışmayıp oturduğu yerden para kazanmak isteyen tipler için birebir..
    Yalnız sistemin esprisi: aldığınız hayvanların belli bir değeri var bu hayvanlar size 1 yılda gelir getiriyormuş.. Yani her yıl bir hayvanı almak zorundasınız..
    Ben de yeğenime dedim: oğlum ben canlı hayvan alsam en az 5-10 sene ömrü var :) Ne gerek var buna? Kabul etmiyor.. Kar payına kafayı takmış.. Bu sisteme inanıp, ciddi miktarları( bankadan kredi çekip) sisteme yükleyen kişiler de duydum..
    Özetle bana ters :)

5. mesafeli

mesafeli Aktif Üye

tokatspor

ghost357 bunu beğendi.
  6. Kapadokya

Kapadokya Aktif Üye

SPK, Çiftlik Bank hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu. SPK'dan yapılan açıklamaya göre, Çiftlik Bank sistemi için piramit satış sistemi değerlendirmesi yapıldı. Açıklamanın devamında, hileli işlemler yapıldığı belirtilerek, sisteme para yatıranların zarara görebileceği kaydedildi.

http://www.hurriyet.com.tr/citlik-bankin-ceosu-o-sirketteki-tum-hissesini-devretti-40692962

Uzak durmak gerek zarar görmemek için:)

7. KaRuB

KaRuB Seçkin Üye Seçkin Üye

Çok tehlikeli bir durum.

8. ßyTNT

ßyTNT Üye

Bir arkadaşım 5 6 aydır bu olayın içerisinde yüksek miktarda para yatırdı parasının %90 ını geri aldı şuana kadar herhangi bir sorun yaşamadı parasını çatır çatır alıyor bundan sonraki süreçte ne olur bilmiyorum

9. btr1111

btr1111 Aktif Üye

Hocam para kazandırdığını vaat eden sistemler ne hikmetse üyelik paketleri satıyorlar. Günde 8 saat açık kalan bilgisayarıma niçin paket satın alayım. Dikkat edin bu şekilde farklı iddialarla ortaya çıkan sistemler de var. Aynı sizin anlattığınız sistemin bulut depolama versiyonu gibi.

10. ras

ras Aktif Üye

bulut depolama olayı yok tamamiyle seo hizmeti veren bir şirket seo hizmetinin ne kadar önemli olduğunu şuan herkes anlamış durumda. üstelik seo hizmeti alan siteleri bile araştırdık evet o şirkete seo hizmeti verdik diye teyit bile ettik şuan hiçbir problem yok çok şükür. çok memnunum. 2 paket aldım durumum olduğunda 4 paket daha almayı düşümüyorum.

11. ilon

ilon Süper Üye Süper Üye

Buna seo demek biraz zor daha çok botlar yerine insan kullanmaya dayalı bir rating aracı

12. furkantunahan

furkantunahan Üye

Bizim iş yerinde 4 kişi falan oynuyor. 10 15 binlira civari yatırım yapan birisi günlülük 80 ile 100 lira arası bir para kazanıyormuş Ama mantıklı gelmedi. Çünkü zaten bu zincirler ilk başta kazandırır. Hemen dolandırmıyorla daha çok kişiye ulaşma amaçları olabilir. Belkide dolandırmıyordur adamlar. 25 Milyon'a ulaşmış değeri sonuçta

13. ali04

ali04 Süper Üye Süper Üye

Çok kısa sürede on binlerce kişiden yüz milyonlarca lira toplayan Çiftlik Bank sırra kadem bastı. Yatırdıkları paraları almak için şirketin merkezine giden vatandaşlar, şirketin sessiz sedasız boşaltıldığını öğrendi. Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç'un ise bayilerle bir toplantı yaparak 'Ben de kandırıldım. Mehmet Aydın'a ulaşamıyorum. Başınızın çaresine bakın' dediği öğrenildi. Akşam saatlerinde ise üyeler bir başka haberle sarsıldı. Çiftlik Bank'ın Facebook hesabı da kapatıldı.

Aylardır gündemde olan, haklarında bir dizi suç duyurusu bulunan Çiftlik Bank ile ilgili en kritik gelişme bu sabah yaşandı. Türkiye genelinde 500 bine yakın kişinin üye olduğu Çiftlik Bank'ta bir süredir üyelere ödeme yapılmıyordu. Bugün paralarını alabilmek için şirketin Ümraniye'deki binasına çok sayıda kişi gitti.

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe ve Kazım Ataer’in haberine göre üyeler, plazada bulunan iş yerinin boşaltıldığı bilgisini aldı. Hürriyet Dünyası'nın da ulaştığı bilgilere göre, şirket yetkilileri faaliyet gösterdikleri plazayı hafta sonu boşalttı.

https://odatv.com/ciftlik-bank-buhar-oldu-12031806_m.html

14. anadoluman

anadoluman Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar bir arkadaş daha detaymaxinet olayına girmiş. Ayda 1200 tl kazanıyor. Düşündüğümüz zaman çok da mantıksız değil.

15. kendir_li

kendir_li Seçkin Üye Seçkin Üye

Bir üstteki mesaji okudunuz mu?
    Okudunuz ve ironi yapıyor olabilirmisiniz? Hala böyle sistemler mantıklı geliyor olabilirmi?

ilon bunu beğendi.
  16. boteakif

boteakif Süper Üye Süper Üye

Arkadaşlarının veya arkadaşlarının arkadaşlarının çok kazandığını duyan arkadaşlarımız o çok kazanan arkadaşlarına veya arkadaşlarının arkadaşlarına şimdi sorabilirler mi acaba kaç TL kazanabilmişler?

17. cumhurtorun

cumhurtorun Seçkin Üye Seçkin Üye

hala şu kadar yatırdım, üyelik aldım, şu kadar kazandım, bilmem ne yaptım diyenler var. arkadaş bişeyler yazacağım ama kalp kırılır.

erakcora ve omd bunu beğendi.
  18. ademola

ademola Süper Üye Süper Üye

bedava peynir fare kapanında olur. detay maxinet neden bize para kazandırsın ki. adamlar kar payı vermek yerine daha fazla netbook 3g hat tablet vs alıp sitemi kurarlar 8 saat değil 24 saat bilgisayarı çalıştırırlar. seo mu bulut mu her ne vaat ediyorsa çarkı kendi içinde döndürür...
    Neden bana para kazandırıyorsun kardeşim... Keriz avı bunlar herkes biliyor ama bedava para tatlı geliyor bile bile lades tutuyorlar...
    Geçen gün temizlikçi teyze geldi, girmiş bu sisteme ve bana dedi ki biliyorum bu sistem patlayacak ama patlayana kadar ben kendimi amorti eder kara geçerim. çok güldüm yüzüne karşı... ilginçtir o da güldü :) heralde ne zaman patlayacağını söylemişler :)

omd bunu beğendi.
  19. gokhan_keskin55

gokhan_keskin55 Seçkin Üye Seçkin Üye

devlet güvencesi olmayan hiçbir işe girilmez..bizim okulda bir arkadaşı bu çiftlik bank olayında uyardım 6 ay önce şimdi 17 bin tl lem gitti diye ağlıyor...

20. erakcora

erakcora Seçkin Üye Seçkin Üye

hiç ağlamasın

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal