Cimer'den Norm Sorusuna Cevap

Kodla Büyü
Hocalarım bu norm bana göre imamhatip liseleri ile düz Anadolu lisesine verildi her ilde birkaç okula gelecek dönemlerde bunu yaygınlaştırıp norm olmayan okullarada verecekler birde şöyle bir durum var faz 2 tahtaların garantisi bitti daha yeni sözleşmede yapılmadı o yüzden btr öğretmeninede ihtiyaç doğmuş olabilir.

Hocam biraz daha ayrıntı verir misiniz lab mı kurmuş?
bulunduğum ilde Türkiye genelindeki 249 okuldan biri, bakanlık yeni lab kurmuş ve buna istinaden norm vermiş dedi o okulun mdr yardımcısı, hatta il içinde niye yoktu dedim, il içinden sonra yazı gelmiş. perşembe ya da cuma okula gidip yerinde göreceğim, farklı bir şey olursa buradan yazarım.

bulunduğum ilde Türkiye genelindeki 249 okuldan biri, bakanlık yeni lab kurmuş ve buna istinaden norm vermiş dedi o okulun mdr yardımcısı, hatta il içinde niye yoktu dedim, il içinden sonra yazı gelmiş. perşembe ya da cuma okula gidip yerinde göreceğim, farklı bir şey olursa buradan yazarım.

Hocam bu kurulan labların bilişimle üretim projesi ile alakası var mı?

Bu bilgiye göre:
- Okuldaki BTY ders saati 6 dan az veya bölge normundan dolayı Bilişim Teknolojileri normu 0 olan ve
- Etkileşimli Tahta ve/veya Bilişim-Kodlama Sınıfı kurulumu tamamlanmış okullara
Bilişim Teknolojileri alanı normu verilmiş gibi duruyor.
BTR görevi istenmeyecekse 21 ders saatine kadar bölgedeki başka okullara da ders saati tamamlama görevlendirmeleri yapılabilir.

Lab kurulumu devam ediyor muymuş ki . 13 senedir ilk kez yeni lab duydum
2017 Kasim-Aralık olsa gerek, bakanlık Türkiye genelinde fen ve sosyal bilimler liselerine resmi yazının ifadesi ile 30+1 bt lab kurulumu için ödenek göndermişti. Ödenek, kimine fazla, kimine azdı, yeterli değildi. Forumda tartışılmıştı diye hatırlıyorum.

2017 Kasim-Aralık olsa gerek, bakanlık Türkiye genelinde fen ve sosyal bilimler liselerine resmi yazının ifadesi ile 30+1 bt lab kurulumu için ödenek göndermişti. Ödenek, kimine fazla, kimine azdı, yeterli değildi. Forumda tartışılmıştı diye hatırlıyorum.
Fen lisesinde öğretmenim. O ödeneği biz de aldık. Gelen para 16 bilgisayar almaya ancak yetti. Aldığımız bilgisayarlarda Visual Studio programını 5 dakikada açıyor. Buna da şükür deyip sineye çektik.

Doğuda kodlama projesi başlayan okullara valilik bütçesi üzerinden lab kurulmaya devam ediliyor ama devletin ödeneğini 4 yıldır duymadım

yeni btr görevlendirmesi için bekleyin yazısı gelmiş, 250 bt normu verilmiş, bu okullarda ders yoksa ve görevlendirme olmazsa bu arkadaşlar ne yapacaklar acaba, 3 okul mu gezecekler, nereden tutsan çelişki

Bizim bransta işler hep yarım yamalak yürüyor... Yıllardır BTR var ama hala yönetmeliği yok, resmi yazılar üzerinden işler yürüyor... BTR normu yönetmeliğe girdi ama yıllardır uygulanmadi, bir anda uygulandi bu sefer de neye göre uygulandığı belli olmadı...

Değerli hocalarım, nereye ne şekilde verilirse verilmiş 250 norm açılmış. Herşeye komplo teorileriyle yaklaşarak elde olanları da kaybettik. Bir kez de 250 norm verilmiş deyin ve sadece sevinin zor değil...
hepimiz o kadar umutsuz ki hocam inanamadık olana sanırım. ama dediğiniz çok doğru.

Ôyle bir norm varsa da eş durumuna saklamışlardır hocam.

Hocam 3 yıldır büyüksehirde evimin bulunduğu ilçe için eş durumu tayine başvurdum. Bir kere okul açıldı oda oradaki bilişim öğretmeni de tayin istediği için muhtemel acıktı. Onun dışında bir kez meslek lisesi açıldı isteyemedim. Geri kalan birkaç seferde hiç okul açılmadı tercih bile yapamadım.
Bu sene il içi tayinle evimin bulunduğu ilçeye gelebildim.
Eş durumunu o kadar gözünüzde büyütmeyin bence. Eş durumu karşılıklı yer değiştirmeye döndü. Bizim branşta eş durumu tayinler bile hiç iç açıcı değil.
Bu norm olayı da bence beklemede kaldı. Okulların bile açılmayacak gibi duruyor, şu anda bu 250 normda askıya alınmış olabilir.

Hocam 3 yıldır büyüksehirde evimin bulunduğu ilçe için eş durumu tayine başvurdum. Bir kere okul açıldı oda oradaki bilişim öğretmeni de tayin istediği için muhtemel acıktı. Onun dışında bir kez meslek lisesi açıldı isteyemedim. Geri kalan birkaç seferde hiç okul açılmadı tercih bile yapamadım.
Eş durumunu o kadar gözünüzde büyütmeyin bence. Eş durumu karşılıklı yer değiştirmeye döndü. Bizim branşta eş durumu tayinler bile hiç iç açıcı değil.
Bu norm olayı da bence beklemede kaldı. Okulların bile açılmayacak gibi duruyor, şu anda bu 250 normda askıya alınmış olabilir.
Ben bu 250 kadro ici söyledim hocam. Yoksa bizim branş için eş durumun da içler acısı olduğunu biliyorum. Bulunduğumuz yeri korursak iyi. İl dışında diğer branşlara göz gezdirdim de acıdım bize..

Çok doğru

Geri