Kodla Büyü

Türkiye'de yüz tanıma sistemi uygulanmalı mı?

• Evet uygulanmalı

Oy: 24 88.9%
  • Hayır uygulanmamalı

Oy: 3 11.1%

• Kullanılan toplam oy
    27
Çinlileri biz birbirinden ayırt edemiyoruz, makinalar yapabiliyorsa ne güzel. Bizde daha başarılı olabilir. ;)

Bence adamlar birbirini ayırt edemedikleri için dijital sisteme geçmişlerdir. Biz hala ayırt edebildiğimiz için gerek görmemişiz. İhtiyaç veya problem ortaya çıkmalı ki cevap için çalışmak zorunda kalalım.

Çinlileri biz birbirinden ayırt edemiyoruz, makinalar yapabiliyorsa ne güzel. Bizde daha başarılı olabilir. ;)
Ne yüz ne isim ayırt etmek çok zor. Güzel tespit. Makineler cidden iyiymiş ama her zamanki gibi böyle teknolojiler suçlulardan çok mevcut iktidarlara muhalefet edenlere ayar çekmek için kullanılır. Önce eğitim, eşitlik, demokrasi sonra teknoloji.

Suçların çoğu para için işlenir. İnsanların mesleği belli.
Tapuda bankada para miktarı artışını haber veren bir ek yazılım yeterlidir.
Yazılım kişinin tüm hesaplarına ve tapularına kredi kartlarını bloke eder. Suçlu kişi de gelir teslim olur. Teslim olmayıp ne yapacak? Çok çok ot ve nebat ile beslenir.
¤Benim fikir daha hunharca

Suçların çoğu para için işlenir. İnsanların mesleği belli.
Tapuda bankada para miktarı artışını haber veren bir ek yazılım yeterlidir.
Yazılım kişinin tüm hesaplarına ve tapularına kredi kartlarını bloke eder. Suçlu kişi de gelir teslim olur. Teslim olmayıp ne yapacak? Çok çok ot ve nebat ile beslenir.
¤Benim fikir daha hunharca
Hiç fena fikir değil :)
Yüz tanıma gibi tekonolilier bence tüm gar, garaj, otopark, terminallerde, AVMlerde, toplu taşıma araçlarında ve hava limanlarında uygulanmalı. Malum her gün yok şunun kaçış görüntüler bunun kaçarkenki fotoğrafları ortaya çıktı deniyor. Belki önleyici olur ya da daha agrasif yöntemler geliştiriler kim bilir?

Düşünün.
Bugün avuç içi olmadan hastaneye gidemiyorsunuz.
Yarın para çekemeyecek belki de metroya binemeyeceksiniz. Banka-bankamatik Şehirlerarası seyahat (zaten şimdiden öyle) . Bir de büyük mağaza girişlerine avuçiçi sistemini koysanız.
Suç işleyen kişi,
doktora bile gidemedikten sonra, seyahat edemedikten sonra alışveriş yapamadıktan sonra gelir karakola teslim olur.
En basiti, Hiç mi hastalanmayacak yani.

Geri