Çizgi Tagem'e Dava: Yardım edebilir misiniz?

Kodla Büyü
Niyazi bey cizgitagem adina uzuldum. Umarim biz ogretmenlere faydali olan kar amaci gutmeyen ogretim sisteminiz zarar gormeden atlatirsiniz. Kolay gelsin ve gecmis olsun...

Niyazi Hocam sizi şikayet eden şerefsiz her kimse sonuç alamayacak siz ne günler gördünüz. Niyazi Hocanın seviyesi hakkında yazan arkadaşı da sinek vızıltısı yerine bile koymadığımdan cevap yazmıyorum.

ebfo45' Alıntı:
Niyazi Hocam sizi şikayet eden ***** her kimse sonuç alamayacak siz ne günler gördünüz. Niyazi Hocanın seviyesi hakkında yazan arkadaşı da sinek vızıltısı yerine bile koymadığımdan cevap yazmıyorum.
ben tahammül edemedim
@tati forumdan uzaklaştırılmıştır.

cogullu' Alıntı:
ebfo45' Alıntı:
Niyazi Hocam sizi şikayet eden ***** her kimse sonuç alamayacak siz ne günler gördünüz. Niyazi Hocanın seviyesi hakkında yazan arkadaşı da sinek vızıltısı yerine bile koymadığımdan cevap yazmıyorum.
ben tahammül edemedim
tam isabet. :alkis:

cogullu' Alıntı:
ebfo45' Alıntı:
ben tahammül edemedim
eline sağlık hocam

cogullu -- sanalomer -- ebfo45 -- sturkmen..... vb. gibi düşünüp hareket eden arkadaşları önce kınıyor sonra da hallerine gülüyorum sadece:)) siz ve sizin zihniyetiniz tam bir iktidarda olan hükümet gibisiniz..hiç bir eleştiriyi kabul edemeyen, hoşunuza gitmeyen canınızı sıkan sizin istediğiniz yorumları yazmayan birilerini gördüğünüz anda hemen sindirip YOK etmeye çalışan tipler :)

bizler zaten; kuraldan çok kuralcı, kraldan çok kralcı olduk..

Niyazi hocaya sorsanız; "hocam tati rumuzlu üyeyi forumdan atalımmı, internet sitemizden üyeliiğini silelimmi, hackleyelim bilgisayarını çökertelim face hesabını kıralım şifrelerini ele geçirelim...tam anlamıyla sanal saldırıda bulunalım...o zaman sizin davanız çözülür bu işten kurtulmuş olursunuz..." ben sanmıyorum ki Niyazi hoca bunları yapın desin size...Niyazi hoca kendi üslubuyla kendisini tanıtmış ( tanıyanlar tanır zaten bilenler bilir ) tati de kendi düşüncelerini yazmış ( birilerine göre doğru birilerine göre yanlış olacağını bile bile düşüncelerini yazmış ) SONUÇ: tahammül sınırları dar olan moderatörümüz üyeyi forumdan uzaklaştırmış... :alkis:

Dava ne için açılmış, suçlama ne? Bu başlıkta göremedim de. Biri açıklayabilir mi?
Düzeltme:
Bildiğiniz gibi Çizgi Tagem'e hukuksuz eğitim kurumu açmakla ilgili bir dava açılmıştır.

Yine de ayrıntıyı merak ediyorum.

Bu senenin enleri yarışması başlasın en acımasız moderatör olarak @cogullu 'ya oy kampanyası yapacağım :D

Eskiden çok çalışıyordum.Çok ama çoook.
Faydalı işler peşinde koşturuyordum.
Ne zaman ki soruşturma geçirdim.
Ceza aldım.
Bankamatik memuru oldum.

Bu memleketin kaidesi bu herhalde

allah yardımcınız olsun
iyi işler yapanlar her daim zorluklara karşı mücadele etmek zorundadır. umarım bu sizi eskisinden daha güçlü kılar. güzel işlerin yollarını açar

cogullu' Alıntı:
md342' Alıntı:
cogullu -- sanalomer -- ebfo45 -- sturkmen..... vb. gibi düşünüp hareket eden arkadaşları önce kınıyor sonra da hallerine gülüyorum sadece:)) siz ve sizin zihniyetiniz tam bir iktidarda olan hükümet gibisiniz..hiç bir eleştiriyi kabul edemeyen, hoşunuza gitmeyen canınızı sıkan sizin istediğiniz yorumları yazmayan birilerini gördüğünüz anda hemen sindirip YOK etmeye çalışan tipler :)

Niyazi hocaya sorsanız; "hocam tati rumuzlu üyeyi forumdan atalımmı, internet sitemizden üyeliiğini silelimmi, hackleyelim bilgisayarını çökertelim face hesabını kıralım şifrelerini ele geçirelim...tam anlamıyla sanal saldırıda bulunalım...o zaman sizin davanız çözülür bu işten kurtulmuş olursunuz..." ben sanmıyorum ki Niyazi hoca bunları yapın desin size...Niyazi hoca kendi üslubuyla kendisini tanıtmış ( tanıyanlar tanır zaten bilenler bilir ) tati de kendi düşüncelerini yazmış ( birilerine göre doğru birilerine göre yanlış olacağını bile bile düşüncelerini yazmış ) SONUÇ: tahammül sınırları dar olan moderatörümüz üyeyi forumdan uzaklaştırmış... :alkis:
yine özgürlük palavraları...
@tati'ye nerede hakaret ettim göster?
iktidarda olan hükümetle konunun ne alakası var, amacınız nedir ne anlatmaya çalışıyorsunuz? Teşbihde hata olmaz derler ama tesbitiniz yanlış, isabet bulamamışsınız.

Forumda bir üyeyi uzaklaştırmak için Niyazi Beyden izin almama gerek yok, forum kurallarına uymayan herkes forumdan uzaklaştırılır...
@tati forumda düşüncelerini paylaşırken, karşı tarafı rencide etmiş ve tahammül sınırlarını zorlamıştır. Niyazi Beyin firmasından tutun da seviyesizleştiğine kadar hakaretlerde bulunmuştur. Bu hakaretleri görmezden gelerek hiç hakaret etmememe rağmen beni hakaret etmekle itham ediyorsunuz, yanlışdasınız, iftira ediyorsunuz, ayrımcılık yapıyorsunuz...
teessüflerimle...

bak şimdi "cogullu" yazdıkça konuştukça batıyorsun..her insan hata yapar.."arkadaşlar yanlış anlaşılma olmuş kusura bakmayın" demek erdemdir...oysa sen muhattap olduğun kişiyi "PALAVRA" kelimesiyle yalancılıkla itham ediyor "HAKARET" ediyorsun..oysa bunları yazmadan önce "ADAM" gibi okusan benim yazdıklarımı, hiç bunları yazmazdın...ben sana birisine "HAKARET" ettin demedim..Allah' tan yazdığımız mesajlar silinmiyor..ben "HAREKET" yazıyorum sen bunu "HAKARET" diye okuyorsun..sonra "AT GÖZLÜĞÜ"nü çıkarmadan (bak bu teşbih işte) benim "PALAVRA"cı bir üslup kullandığımı düşünüp "YALANCI" lıkla "İFTİRACI" lıkla "AYRIMCI" lıkla itham ediyor ağzına geleni yazıyorsun..en sonda "TEESSÜF" ediyorsun..sen hiç bir şey etme..önce oku..yanlış okuma diye bu sefer tırnak işareti ve büyük harf kullandım...

md342' Alıntı:
cogullu' Alıntı:
md342' Alıntı:

yine özgürlük palavraları...
@tati'ye nerede hakaret ettim göster?
iktidarda olan hükümetle konunun ne alakası var, amacınız nedir ne anlatmaya çalışıyorsunuz? Teşbihde hata olmaz derler ama tesbitiniz yanlış, isabet bulamamışsınız.

Forumda bir üyeyi uzaklaştırmak için Niyazi Beyden izin almama gerek yok, forum kurallarına uymayan herkes forumdan uzaklaştırılır...
@tati forumda düşüncelerini paylaşırken, karşı tarafı rencide etmiş ve tahammül sınırlarını zorlamıştır. Niyazi Beyin firmasından tutun da seviyesizleştiğine kadar hakaretlerde bulunmuştur. Bu hakaretleri görmezden gelerek hiç hakaret etmememe rağmen beni hakaret etmekle itham ediyorsunuz, yanlışdasınız, iftira ediyorsunuz, ayrımcılık yapıyorsunuz...
teessüflerimle...

bak şimdi "cogullu" yazdıkça konuştukça batıyorsun..her insan hata yapar.."arkadaşlar yanlış anlaşılma olmuş kusura bakmayın" demek erdemdir...oysa sen muhattap olduğun kişiyi "PALAVRA" kelimesiyle yalancılıkla itham ediyor "HAKARET" ediyorsun..oysa bunları yazmadan önce "ADAM" gibi okusan benim yazdıklarımı, hiç bunları yazmazdın...ben sana birisine "HAKARET" ettin demedim..Allah' tan yazdığımız mesajlar silinmiyor..ben "HAREKET" yazıyorum sen bunu "HAKARET" diye okuyorsun..sonra "AT GÖZLÜĞÜ"nü çıkarmadan (bak bu teşbih işte) benim "PALAVRA"cı bir üslup kullandığımı düşünüp "YALANCI" lıkla "İFTİRACI" lıkla "AYRIMCI" lıkla itham ediyor ağzına geleni yazıyorsun..en sonda "TEESSÜF" ediyorsun..sen hiç bir şey etme..önce oku..yanlış okuma diye bu sefer tırnak işareti ve büyük harf kullandım...
haklısın arkadaşım yanlış okuduğum için özür dilerim, diğer konular içinse söylediklerimin arkadasındayım. Size yazdıklarımı da bu yanlış anlamamda dolayı olmuştur, o mesajı da siliyorum.

hasan' Alıntı:
Tanıdığım kimse yokdu ama Cumhurbaşkanlığına yazdım.
http://www.tccb.gov.tr/sayfa/iletisim/c ... ina_yazin/

Gelen Cevap' Alıntı:
Cumhurbaşkanlığına elektronik posta yoluyla ilettiğiniz dilekçeniz alınmıştır.

Anayasanın 138. maddesi ile 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanunun 6. maddesinde yargı mercilerinin görevine giren konularla ilgili dilekçelerin incelenemeyeceği açık olarak hükme bağlanmıştır.

KURUMSAL İLETİŞİM BAŞKANLIĞI
Allah'ım bize yol göster..

md342' Alıntı:

Niyazi Saral'a geçmiş olsun...

ama @md342 hocam çok haklı... Maalesef bu forumda adalet anlayışı bu şekilde ama yetkili kişilere sorarsan onların dışında herkes haksız... @tati isimli üyenin yazdığı mesajda herhangi bir hakaret yok tamamen düzgün cümlelerle kendi fikrini söylemiş (bunun ne sakıncası var) ama çok adaletli moderatör üyeyi forumdan atmış... Başımızdakilerin şuandaki adalet anlayışı da tam olarak bu şekilde... :alkis:
Ama diğer taraftan forumda bazı aşırı yandaş düşünceye sahip üyelerin hakaret etme özgürlüğü var ama sizin onlara düzgün cevap verme gibi bir hakkınız yok, direk olarak uyarı onlara değil size geliyor... Benim bu forumda gördüğüm bu... :alkis:

cogullu 'nun bu seneki enler oylamasında en acımasız moderatör olarak seçilmesi konusunda lobi yapacağım :D

cogullu' Alıntı:
ebfo45' Alıntı:
ben tahammül edemedim

arkadaşım bu sitede o kadar siyeset için birbirine etmedik hakaret kalmayanları atmıyorsunuzda.bir ufak tartışma yüzünden tati arkadaşı mı atıyorsun?
madem ortada bir tartışma var her iki üyeyide atın.niyazı beyi atamamanızın sebebi yoksa zamanında siteye sponsor olmasımı?

BTFormator' Alıntı:
md342' Alıntı:

Niyazi Saral'a geçmiş olsun...

ama @md342 hocam çok haklı... Maalesef bu forumda adalet anlayışı bu şekilde ama yetkili kişilere sorarsan onların dışında herkes haksız... @tati isimli üyenin yazdığı mesajda herhangi bir hakaret yok tamamen düzgün cümlelerle kendi fikrini söylemiş (bunun ne sakıncası var) ama çok adaletli moderatör üyeyi forumdan atmış... Başımızdakilerin şuandaki adalet anlayışı da tam olarak bu şekilde... :alkis:
Ama diğer taraftan forumda bazı aşırı yandaş düşünceye sahip üyelerin hakaret etme özgürlüğü var ama sizin onlara düzgün cevap verme gibi bir hakkınız yok, direk olarak uyarı onlara değil size geliyor... Benim bu forumda gördüğüm bu... :alkis:
söleylediklerine katılıyorum biri hariç hangi düşüncede olursan ol yandaş yoldaş candaş v.s adalet duygusu vicdanla yükselir. 2 si birbirinden bagımsız kanadı kırık kuş gibidir.her düşünceyi siyasete çekmeye gerek yok

Sevgili arkadaşlar;
@tati arkadaşımızla ben olayın sonrasında başlığı farkedince özel olarak görüşmüştüm ve yasaklılığını o gün kaldırmıştım, yasaklanma mevzusunun çoktan düzeltilmiş olduğunu belirtmeliyim...

iyi forumlar...

kımsenın bırbırını kırmaması temnnimiz.olay tatlıya baglandığı için mutluyum.niyazi beyinde allah yardımcısı olsun.bu ülkenın eğitim erlerıne ihtiyacı var

İyide şu an sadece dava açılmış kesinleşmiş bir hüküm yok. Herkes herkese dava açabilir. sanki bir hüküm verilmiş, temyiz yoluna gidilmiş ve olumsuz sonuç alınmış gibi davranıyorsunuz. Hakim karar verirken illaki sizin bu düşüncelerinizle birlikte kanunları bilişim hukunnu ve suçlarını herşeyi değerlendirecek ve öyle karar verecektir. Bu konuda hukuk boşluğu varsada bunu mahkeme ayrıca değerlendirir. internet ortamında yayınlanan dersleri milli eğitim denetler diye birşey de yok.. o zaman Uzman tv , youtube vb. gibi bir çok eğitim videosu şeklinde algılanabilecek internet sitelerininde aynı kapsamda dava açılması gerekirki saçma olur. İnşallah çizgi tagem için iyi sonuçlar çıkması dileğiyle.

the_korsan' Alıntı:
Sevgili arkadaşlar;
@tati arkadaşımızla ben olayın sonrasında başlığı farkedince özel olarak görüşmüştüm ve yasaklılığını o gün kaldırmıştım, yasaklanma mevzusunun çoktan düzeltilmiş olduğunu belirtmeliyim...

iyi forumlar...

Niyeyse ben bu cogullunun yandaş düşünceye sahip kişilere uyarı vermemek için azami gayret gösterdiğine inanıyorum ama birisi başta hükümet olsun birazcık eleştiri getirince hop uyarı veriyor ama detaya girmeyeceğim konunun yeri burası değil kusura bakmasın başlık sahibi Niyazi Saralda umarım haklılığını ispatlar mahkeme sonucunda.

the_korsan' Alıntı:
Sevgili arkadaşlar;

iyi forumlar...
cogullu' Alıntı:
ebfo45' Alıntı:
ben tahammül edemedim
sanalomer' Alıntı:
tam isabet. :alkis:
sturkmen' Alıntı:
eline sağlık hocam
Yukarıdaki mesaj size ait hocam... Arkadaşı bir süreliğine de olsa uzaklaştırma sebebi olan, sizin tahammül edemediğiniz şey arkadaşın düzgün bir şekilde paylaştığı düşüncelerinin, sizin düşüncelerinize uymaması mı? Bu mu yani adalet anlayışınız???
Peki sizin yaptığınız yanlışa tam destek veren @sanalomer, @sturkmen ve @ebfo45 isimli üyeler ne olacak? Bu üyeler @tati ye karşı haksızlık yapmadı mı???

Hocam hep adaletli olduğunuzdan, uyarı verdiğiniz, yasakladığınız kişiler konusunda haklı olduğunuzdan bahsediyorsunuz...
Peki baştan neden arkadaşı uzaklaştırdınız forumdan... Mesajların hiç biri değiştirilmemiş, yani şu anda neyse o anda da o. Madem başlığı fark etmediniz, mesajları doğru düzgün okumadınız o zaman neden uzaklaştırdınız? Acaba bu zamana kadar bu şekilde kaç kişiyi uzaklaştırdınız, uyarı verdiniz? Hadi bu arkadaşta durumu sonradan fark ettiniz düzelttiniz, Peki ya fark etmediklerinizin hakkı ne olacak?

Forumda, bazı yandaşların sıkıştıkları noktalarda başkalarına hakaret etmekten geri kalmasalarda böyle uzaklaştırmalar almıyor olmasıda başka bir dikkat çekici nokta, bunuda belirtmek isterim...

İyi Forumlar...

Vay anasına, konu nereden nereye gelmiş.
Sabırla 6 sayfanın tamamını tek tek okudum ve vardığım karar şudur?

Niyazi hocam bizden yardım istediğinize emin misiniz? Biz yani daha kendi arasında anlaşamayan, birbirini yemek için fırsat kollayan "BİZLER".

Keşke bir mucize olup bizden yardım alabilseniz ama nerdeeeeee.

Allah yardımcınız olsun.

enestar' Alıntı:
Vay anasına, konu nereden nereye gelmiş.
Sabırla 6 sayfanın tamamını tek tek okudum ve vardığım karar şudur?

Niyazi hocam bizden yardım istediğinize emin misiniz? Biz yani daha kendi arasında anlaşamayan, birbirini yemek için fırsat kollayan "BİZLER".

Keşke bir mucize olup bizden yardım alabilseniz ama nerdeeeeee.

Allah yardımcınız olsun.
Katılıyorum hocam

andariel' Alıntı:
Yukarıdaki mesaj size ait hocam... Arkadaşı bir süreliğine de olsa uzaklaştırma sebebi olan, sizin tahammül edemediğiniz şey arkadaşın düzgün bir şekilde paylaştığı düşüncelerinin, sizin düşüncelerinize uymaması mı? Bu mu yani adalet anlayışınız???
Peki sizin yaptığınız yanlışa tam destek veren @sanalomer, @sturkmen ve @ebfo45 isimli üyeler ne olacak? Bu üyeler @tati ye karşı haksızlık yapmadı mı???

Hocam hep adaletli olduğunuzdan, uyarı verdiğiniz, yasakladığınız kişiler konusunda haklı olduğunuzdan bahsediyorsunuz...
Peki baştan neden arkadaşı uzaklaştırdınız forumdan... Mesajların hiç biri değiştirilmemiş, yani şu anda neyse o anda da o. Madem başlığı fark etmediniz, mesajları doğru düzgün okumadınız o zaman neden uzaklaştırdınız? Acaba bu zamana kadar bu şekilde kaç kişiyi uzaklaştırdınız, uyarı verdiniz? Hadi bu arkadaşta durumu sonradan fark ettiniz düzelttiniz, Peki ya fark etmediklerinizin hakkı ne olacak?

Forumda, bazı yandaşların sıkıştıkları noktalarda başkalarına hakaret etmekten geri kalmasalarda böyle uzaklaştırmalar almıyor olmasıda başka bir dikkat çekici nokta, bunuda belirtmek isterim...

İyi Forumlar...

Öncelikle size okuduğunu anlama becerisi gerekiyor, tekrar okuyun ama bu kez anlayarak...
Kardeşim ben yandaş candaş anlamam, kutuplaştırıcı zihniyete bir örnek olduğunuz bu betimlemenizden açıkça belli ama şunu söylemek isterim, her düşünceden arkadaşa fazlasıyla müsamaha gösteriliyor. Yorumunu yaparken benim şahsi düşüncemi bilmeden yorum yaptığın için ve şahsi düşünceme göre hareket etmediğim için çok komik durumdasın...

enestar haklı ne diyebiliriz ki, hackerin dediği gibi yapacak birşey yok... pm ile gelen birşey olursa yanıtlarız ama bu konu içerisindeki mesele burada kapanmıştır arkadaşlar, lüzumsuz işlerle vakit kaybına gerek yok.

the_korsan' Alıntı:
Yorumunu yaparken benim şahsi düşüncemi bilmeden yorum yaptığın için ve şahsi düşünceme göre hareket etmediğim için çok komik durumdasın...

Hocam şu kurduğunuz cümleye bakarsak daha komik durumda olamam... Düşünceler mesajları okuduğunuz zaman gayet açık... Üyenin neden uzaklaştırıldığı konusu ise hala muamma... Bence okuduğunu anlama becerisi yanında biraz adalette fena olmaz sizin içinde...

Önce üyeyi durumu anlamadan bilmeden forumdan atıyorsunuz sonrada geri alıyorsunuz... Tam bir komedi...
Dediğiniz gibi vakit kaybına gerek yok zaten herşey ortada...

Tekrardan iyi forumlar...

Burada eleştiren tüm arkadaşların haklılık payı vardır ve değerlendirmeye alınacaktır, ama lütfen konuyu kişiselleştirmeyelim arkadaşlar, konu başka yöne kayıyor... Kişisel isteklerinizi ve eleştirilerinizi lütfen PM yoluyla yapın. İsteyen istediğine inansın, zira burada birbirimizi ikna etmekten çok kırıyoruz.
@enestar sanırım konuyu özetlemiş, asıl düşünmek gereken budur.

Geri