Client Lab Does Not Respond Hatası

Kodla Büyü

aitor

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Netsupportta Öğretmen bilgisayarında listeyi yüklerken birçok bilgisayarda bu hatayı alıyorum. Client Lab Does Not Respond Bundan dolayı öğrenci bilgisayarlarını göremiyorum. Bunu nasıl çözebilirim.

Hocam netsupport da kayıtlı olan client IP leri ile öğrenci bilgisayarlarının IP lerini karşılaştır. Aynı olması lazım. Sana tavsiyem IP leri el ile ver.

Hocam bu hatayı ben de çözemedim. Ama School-Modify Know List-Browse deyip bulunan bilgisayarları ADD diyerek eklersen sorun çözülebiliyor. Ama bazen olmuyor bikaç kere dene. Eğer kesin çözümü varsa bende öğrenmek isterim...

Öğrenci Pc IP ile Programda kayıtlı pc IP karşılaştırın. En sağlamı IP el ile vermek.

Bu konuda bende sorun yaşadım. Soruna çözüm yolları:

- Bilgisayarlarınıza tek tek elle ip verin.
- Bilgisayar laboratuvarında ortak bir ağ oluşturun.
- Bilgisayarlarınızı combofix, antimalware veya güvendiğiniz bir antivirüs programı ile taratın. bazı virüsler ağda bloklama yapabiliyor.
- Netsupport Student programını kaldırın ve yeniden kurun.
- Bağlantı yapabildiğiniz herhangi bir bilgisayarda yüklü netsupport for school programının kurulu olduğu yerde ( C:\Program Files\NetSupport\NetSupport School\) " PCICTL.DLL " adında bir tane dosya olacak. Bunu kopyalayıp bağlantı kuramadığınız bilgisayardaki aynı yere yapıştırın ve değiştirin.

Geri