Clonezilla ile Formatta Hata

Kodla Büyü

mer33

Üye
Tahtadan imaj aldım. Sonra imajı iso ya dönüştürdüm. Sonra iso'yu flash'a yazdım ama formata daha başlamadan ekranda yazılar hızla akıyor ve en son bu görüntü de kalıyor. Enter bastığımda ise Clonezilla sonlandırılıyor. Yaptığım süreçleri youtube videolarındaki ile aynı yaptım. Nerde hata yapıyorum?
IMG_20241015_104328.jpg

Log dosyalarına bakmak lazım ama şu durumda pek mümkün görünmüyor.
İmajı ISO dosyasına dönüştürürken hata olma ihtimali yüksek. İmajı ISO dosyasına çevirmeden imaj uygulamayı denediniz mi?

Log dosyalarına bakmak lazım ama şu durumda pek mümkün görünmüyor.
İmajı ISO dosyasına dönüştürürken hata olma ihtimali yüksek. İmajı ISO dosyasına çevirmeden imaj uygulamayı denediniz mi?
Evet, yaptığım deneme sonucunda imaj halinde iken format başladı. İso halinde neden sorun çıkıyor olabilir. Bir ayarını değiştirmiyorum. Sadece exper ayarlarından pc adını mac adresine göre değiştir işaretliyorum o kadar??

Gelişmiş seçeneklerde bir ayarı eksik bırakmışsınızdır. Beginner modda ISO'ya dönüştürün, daha kolay olur.

Gelişmiş seçeneklerde bir ayarı eksik bırakmışsınızdır. Beginner modda ISO'ya dönüştürün, daha kolay olur.
hocam format gerçekleşti ama garip bir şekilde yedeklediğim gibi kurulmadı. yani arka plan değişmişti, programlar aynıydı ama ekranda durduğu yerleri farklıydı, normalde kaldırdığım bazı programlar kuruluydu, windows ile ilgili yaptığım ayarlar sıfırlanmıştı. sanki sıfır windows kurulmuş da sadece kurduğum 3-4 tane program eklenmiş gibi yani :D:D

bu arada kendi leptopumda deniyorum hiç sorun yaşamıyorum. ne imaj alıyosam windows olduğu gibi kuruluyor

Geri