Clonezilla ile İmaj alırken boyutu nasıl düşürebiliriz?

Kodla Büyü
Eğer imaj alırken dosya sistemi RAW görünüyorsa hiç denemeyin imajdan vazgeçin başarılı olamazsınız.
Eğer dosya sistemleri doğru ise kurduğunuz sistemde hiç artık dosya kalmasın indirilen C: ve D: hatta D: bölümünde hiç dosya bırakmayın formatlayın çünkü yedek dosyalarla birlik boyut epey şişer. Temizleme araçlarını kullanın sistemde hiç artık dosya kalmasın. Gereksiz program yüklemeyin. Bilgisayarıma sağ tıklayın özellikler>Sistem koruması>yapılandır >sil (buradan sistem geri yükleme noktalarını sileceksiniz 5-6 GB gibi birşey.)
Sonra Bilgisayarım >C: bölümünde sağ tıklayın özellikler>Diski temizle tarama sonuncunda her şeyi silin sonra aynı pencereden sistem dosyalarını temizle gelin taramadan sonra size gereksiz dosyaları listeleyince hepsini seçin silin.
Bunlardan sonra gene sonuç alamazsan Acronise geç onunla yoluna devam et.:)

Son düzenleme:
Clonezilla son sürümü boş olan hdd kısımlarında ekliyor. Bu sebeple dosya boyutu yüksek çıkıyor. 2018 sürümünde bu durum var.

2017 sürümü kullanınız. . 17 gb civarında stabil w10 yedeği tutuyor.

Clonezilla son sürümü boş olan hdd kısımlarında ekliyor. Bu sebeple dosya boyutu yüksek çıkıyor. 2018 sürümünde bu durum var.

2017 sürümü kullanınız. . 17 gb civarında stabil w10 yedeği tutuyor.
Hocam benim denediğim sistemlerde eski sürümlerinde işe yaramadığını gördüm. Denemesi için 2017 versiyonunu upload ettim.

Direkt bağlantı adresi verebilir misiniz?
2017 versiyonu upload ettim buyurun.
https://drive.google.com/open?id=1O17xrSijeokWoKPPH0-9kD0L7Ool21th

Deneyip sonucu bizimle paylaşın.

Clonzillanın bu boyut sorununu aşabilen var mı "clonezilla-live-2017-zesty-amd64.iso" ile win 7 imaj almak için 16 GB Flash Bellek yeterli gelmiyor ise üstelik tüm gereksiz dosyaları kaldırma ve sistem geri yüklemeyi kapatmama rağmen. Fikir verebilecek olan var mı? @doganytu hocam sizin çalışmalarınız ve Hafizoglu.net teki çalışmaların boyutu nasıl bu kadar ufak olabiliyor yardım edebilir misiniz. @Emsile Mahmut Hocam?

Son düzenleme:
hafizoglu.net youtube kanalında clonezilla ile nasıl yedek alınacağı anlatılmış. İsterseniz buradaki video serisini izleyebilirsiniz.

norton ghost kullanıyorum.
bir live cd ile açıp temp klasörü; hiberfil ve pagefile'yi silince 5-6gb tutuyor bir windows imajı.

Clonzillanın bu boyut sorununu aşabilen var mı "clonezilla-live-2017-zesty-amd64.iso" ile win 7 imaj almak için 16 GB Flash Bellek yeterli gelmiyor ise üstelik tüm gereksiz dosyaları kaldırma ve sistem geri yüklemeyi kapatmama rağmen. Fikir verebilecek olan var mı? @doganytu hocam sizin çalışmalarınız ve Hafizoglu.net teki çalışmaların boyutu nasıl bu kadar ufak olabiliyor yardım edebilir misiniz. @Emsile Mahmut Hocam?
https://drive.google.com/file/d/12ww1xBmV-89BT_svmko7FDi7nsTn0Ri5/view?usp=sharing
İmaj almak için bu sürümü kullanıyorum hocam.

Geri