Clonozilla'da İmaj Alma Hatası?

Kodla Büyü

mer33

Üye
İmaj almaya çalışıyorum. Sürekli denemeler yapıyordum ve bir sorun yoktu. Ancak şuan da tam en son imaj almaya başlama kısmında "Kalıp depo dizini salt okunur, yazılamaz: /home/partimag" diye bir hata veriyor ve clonozillayı kapatıyor. Şimdiye kadar hep aynı işlemi yapıyordum bir hata vermiyordu. Hatta 1 saat önce imaj aldım sorun olmadı ama şimdi bu hatayı veriyor.
IMG_20241006_171725.jpg

Bilgisayar normal açılsın sonra takılı harddisk ve flash belleklerde hata denetimi yapın hataları onarsın ardından yeniden deneyin.

Bilgisayar normal açılsın sonra takılı harddisk ve flash belleklerde hata denetimi yapın hataları onarsın ardından yeniden deneyin.
hocam sorun şu: bugüne kadar yaptığım imaj alma çalışmalarında böyle bişey olmadı, ilk defa oluyor. sürekli aynı bilgisayarı ve sürücüyü kullanıyorum. ayrıca zaten bu bir leptop ve içinde bir ssd ve bir hdd var. her zaman hdd'ye yedek alıyordum. kaç kere denediysem olmadı. en sonunda bir flash taktım denedim oldu. ama böyle yapmasının nedeni ne onu anlamadım

hocam sorun şu: bugüne kadar yaptığım imaj alma çalışmalarında böyle bişey olmadı, ilk defa oluyor. sürekli aynı bilgisayarı ve sürücüyü kullanıyorum. ayrıca zaten bu bir leptop ve içinde bir ssd ve bir hdd var. her zaman hdd'ye yedek alıyordum. kaç kere denediysem olmadı. en sonunda bir flash taktım denedim oldu. ama böyle yapmasının nedeni ne onu anlamadım
Clonezillada bir çok etken var ama büyük ihtimalle flash belleği güvenli çıkarmadığınızdan oldu.

Hocam bu komutu kullanın.
Büyük ihtimal sorun giderilecektir.
komutu root olarak kullanmanız gerekecek
Kod:
ntfsfix /dev/sda1
Bendeki çıktılar bi şekilde olmuştu.

Kod:
root@rihanna:/media# ntfsfix /dev/sda1
Mounting volume... The disk contains an unclean file system (0, 0).
Metadata kept in Windows cache, refused to mount.
FAILED
Attempting to correct errors...
Processing $MFT and $MFTMirr...
Reading $MFT... OK
Reading $MFTMirr... OK
Comparing $MFTMirr to $MFT... OK
Processing of $MFT and $MFTMirr completed successfully.
Setting required flags on partition... OK
Going to empty the journal ($LogFile)... OK
Checking the alternate boot sector... OK
NTFS volume version is 3.1.
NTFS partition /dev/sda1 was processed successfully.
root@rihanna:/media#

Ben de 1 ay önce labtobumun imajını alma işlemi yapabilmeme rağmen okula yeni gelen aidata bilgisayarın imajını alamadım geçen hafta. Sizinkine benzer ekranda takılıyordu.
Sonra colonzilla'nın sitesinden son versiyonunu indirdiğimde imaj alabildim ve diğer bilgisayarlara imajı yükleyebilirim
Yanlız daha önceden olan 2 flash belleğimle olmadı, arkadaştan ödünç aldığım bellekle oldu, onun sebebini de anlamadım

Geri