Çocuk sahibi olmayı düşünenlere bir tavsiye...

Kodla Büyü

ahmetismet

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar benim haberim yoktu, ben yararlanamadım. Umarım aranızda haberi olmayan arkadaşların işine yarar.

Kısmet olursa aralık ayında baba oluyorum. Eşimin isteği üzerine özel doktora gidiyoruz, aylık 180tl kontrol, doğum ankara medicana'da olacak fiyat tam belli değil ancak ortalama 3-5bin arası tutacak...

Tüm bunları ayarladıktan sonra bugün sigortacı arkadaştan öğrendim ki; doğum sigortası diye birşey varmış ve özel hastanelerdeki tüm kontrol ve doğum masraflarını karşılıyormuş. Hem de 500-600 civarı bir fiyatla. Ancak tek şart en baştan herhangi bir şekilde hamilelikle alakalı hastaneye gitmemiş olmak ve sigortayı önden yaptırmak.

Yani aranızda planlı çoçuk yapmayı düşünenler varsa ve özele gidecekseniz çok mantıklı, ekonomik bir çözüm...

İkinci çocuğa karar verirsek kesinlikle yaptıracağım...

Fiyat baya tuzluymuş, biz de özel hastaneye gittik aylık 35 tl kontrol ve 450 tl de doğum için. Sigorta parasını bile çıkarmaz burda. Yer Akhisar/Manisa. :lol:

Hocam bu konuda biraz aydınlatabilir misiniz? Mesela hangi sigorta, yıllık prim ne kadar, hangi hastaneler gibi.

light' Alıntı:
Fiyat baya tuzluymuş, biz de özel hastaneye gittik aylık 35 tl kontrol ve 450 tl de doğum için. Sigorta parasını bile çıkarmaz burda. Yer Akhisar/Manisa. :lol:

Şehir farkı hocam ankara'da fiyatlar bu civarda malesef, hatta aynı hastanenin konya şubesi yarı fiyat verdi...

bt.ogretmeni' Alıntı:
Hocam bu konuda biraz aydınlatabilir misiniz? Mesela hangi sigorta, yıllık prim ne kadar, hangi hastaneler gibi.

Hocam benimde çok geniş bir bilgim yok, arkadaşla ayak üstü konuştuk, eve gelip internetten araştırdım, çoğu sigorta şirketi yapıyor fakat bazıları tüm hastaneleri karşılıyormuş bazıları anlaşmalı hastanelere yönlendiriyormuş. Yine bazılarında üst limit var 5bin gibi, bazıları da limitsiz.Kimiside yıllık yaptıracaksın ama ilk sene çocuk yapmayacaksın diyor fakat çocuk doğduktan sonraki doktor giderlerinide karşılıyor 1 yaşına kadar.. Birsürü seçeneği var. En iyisi sigorta şirketiyle enine boyuna konuşmak...

Geri