Çocuklar zaten bilgisayar biliyor diyenlere!!!

Kodla Büyü

botecii00

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bugün sınıfta öğrencilere farenin sağ tuşuna-sol tuşuna tıklayın deyince birçok öğrencinin daha sağını-solunu bile bilmediğini gördüm birçok öğrenci iki defa tıklayarak uygulama açmayı beceremedi.
Nasıl oluyor da bu öğrenciler bilgisayar bilerek okula geliyorlar anlamadım.Bu cümleyi kullanan en son nabi avcıydı daha önce ise Ömer Dinçer.

Hocam bakış açısı maalesef değişmez, tersini düşünürsen bilgisayarda otur iki saat çalış, kod yaz filan yoruldum dersen gülerler ne yaptın ki diye...Maalesef ülkemizde durum değişmez..

O zaman 5 saatlik Türkçe dersi de kaldırılsın nasıl olsa okuma yazma biliyorlar ve herkes yazar olacak değil ya. Türkçe seçmeli olsun
Ehliyet kursları ve sınavları da kaldırılsın herkes eşinden dostundan kendi kendine öğrensin.

ben bu düşünceyi şuna bağlıyorum teknolojiden korkan bir toplumuz maalesef gerçek bu teknoloji ilerlediği takdirde bundan zarar göreceğini düşünen insanlar var. Bu Osmanlı da da böyleydi şu anda da böyle inşallah bu algı değişir.

gamer99' Alıntı:
derler...
derler...
:D
çok hızlı yaşarsın, yavaş git derler.
yavaş yaşarsın, ölü gibisin derler.
orta halli yaşarsın, monotonsun derler.
gülersin, ne gülüyo bu deli gibi derler.
ağlarsın, bunalım derler.
susar dinlersin,dilini mi yuttun derler.
konuşursun, sus bir artık derler.
çalışırsın, amele derler.
yatarsın, beleşçi derler.
kısacası derler de derler...
insanı candan ederler sonra anlarsın ki gelmiyor artık geriye geçen günler.

ona buna kulak vermeye bir son ver,
yoksa onun bunun lafına baktı böyle oldu derler...

ben de öğrencilere 5b sınıfına ne biliyorsunuz veya bilmeyip öğrenmek istedikleriniz nelerdir kağıda yazın dedim bir öğrenci kalktı bilgisayarın %90'ını bilen ne yapsın dedi.
Dedimki oğlum ben 4 yıl eğitimini aldım ben bile demiyorum %90ını biliyorum diye sen nasıl diyosun söyle bakayım shift tuşu ne işe yarar. cevap: ııııııııı
ne denmeli ne denir......

5. sınıf BTY ders 1: bilgisayarı doğru şekilde açma kapama (çünkü çoğu öğrencinin bilgisayarı kasadan kapattığına şahit oldum.)

çok hızlı yaşarsın, yavaş git derler.
yavaş yaşarsın, ölü gibisin derler.
orta halli yaşarsın, monotonsun derler.
gülersin, ne gülüyo bu deli gibi derler.
ağlarsın, bunalım derler.
susar dinlersin,dilini mi yuttun derler.
konuşursun, sus bir artık derler.
çalışırsın, amele derler.
yatarsın, beleşçi derler.
kısacası derler de derler...
insanı candan ederler sonra anlarsın ki gelmiyor artık geriye geçen günler.

ona buna kulak vermeye bir son ver,
yoksa onun bunun lafına baktı böyle oldu derler...[/quote]
:alkis: :alkis:

Belki küçüklüğünden beri bilgisayar kullanan ve bu işe gönül vermiş öğrencilerin içinde bizden iyi bileni de vardır ama...

benim sınıflarımda 25 kişilik sınıfta sadece 2-3er kişinin bilgisayarı var. hiç bilgisayara dokunmamış öğrencilerim var benim.

Geri