code.org çalışma kağıdı ve sınavı

Kodla Büyü
ellerinize sağlık hocam iyi özetlemişsin zaten bu kadarı yeter devamı Scratch...

Hocam lütfen programlama öğretimini kağıt üzerinden değerlendirmeyin. Siz, size öğretilen öğretmenlik anlayışıyla öğretmenlik yapıyorsunuz.21 yy becerileri böyle öğretmen istemiyor.
1995'li yıllarda tahtada Pascal ve Office 95 öğrenirdik meslek lisesinde.O zaman nefret ederdim o derslerden.Kağıt üzerinde hiç çekici gelmiyordu bana.
Ne zaman ki klavye başına geçtik çok hoşuma gitti programlama.
BBNET'te onlarca öğretmen kağıt üzerinden programlama öğretimini değerlendiriyor(zannediyor bence).O çok kızdığımız ezberci anlayışa bizde böyle hizmet etmiş oluyoruz.Kolayımıza geliyor böyle öğretmenlik.Bu yöntem öğrencileri programlamayı sevdirmez..
Çok yanlış yapıyorsunuz,şimdiden söyleyeyim.

Code.org'un kurslarının bazı bölümlerinde boş bir alan veriyor buraya birşeyler çizdirin,yaptırın diyor.İşte tam orasını kullandırın,bilgisayar başında ve uygulayarak.Göreceksiniz öğrenciler neler yapacaklar.
Elinizde bir değerlendirme ölçeğiniz olsun.Kendiniz hazırlayın.Öğretmek istediğiniz programlama kavramına dair ayrıntılı kriterleriniz olsun.Öğrencinin çizdiği,yaptığı etkinliği bu ölçek üzerinden değerlendirin.

suvari58 arkadaşımıza katılmakla birlikte şunu gözardı edemeyiz. Okulların alt yapısı yeteri kadar iyi değil. Ara sıra bağlantıda kopmalar meydana gelmekte, ayrıca kendi sınıfları 35-36 kişiden oluşuyor. 14+1 bilgisayarım var bu şartlarda bile elimden geldiği kadar uygulama yaptırmaya çalışıyorum. Gayette olumlu dönütler alıyoruz.

Ekli dosyalar

• Sınav.rar
    762.7 KB · Görüntüleme: 710
Geri