Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

code.org derslerine nerden nasıl başlamalı

Konu, 'Scratch' kısmında nermin_böte tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. nermin_böte

nermin_böte Seçkin Üye Seçkin Üye

değerli meslektaşlarım..6.sınıflarda kodlamaya giriş yapmak istiyorum.Code .org sitesine çocukları kaydettim.2.dersten başlayalım dedim ama daha 1.dersi bile kavrayamadılar..Üstelik domuza ulaştırma işinde çok kolay diyorlar,kimisi sıkılıyor ama icraatta bir şey yok.Nasıl anlatıp ne yapmalı..Tüm etkinlikeri sınıfta yapmamız mümkün değil.Evde devam etmelerini isteyceğim.Yalnız çocuklar kodlama diyince hemen oyun yazabileceklerini sanıyorlar ama başlarda da algoritma vs kısmında sıkılıyorlar dikkatlerini vermiyorlar çok zorlanıyorum.Nerden nasıl başlasam.Sizler neler yapıyorsunuz

2. H_M

H_M Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben 1.dersten başlıyorum hocam her sınıfa. Öğrencilerinize bağlı tabi ama ilk dersten başlayıp ilerleyince daha iyi kavrayacaklarını düşünüyorum. Bireysel hızlarında ilerliyorlar. Sınıfımda 4.ders geçen de var 2.derse daha yeni geçmiş olan da.

3. systran

systran Seçkin Üye Seçkin Üye

hızlandırılmış kurstan başla hocam. ilerlemeye göre sözlü notu verilecektir de bak nasıl yapıyorlar :D

4. brcdmr

brcdmr Aktif Üye

Bende hizlandirilmis kurstan basliyorum. Bloklari düzenlendikten sonra kodunuda gosteriyorum.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal