Bir süre sonra kapanan akıllı tahta

Kodla Büyü

Cuma_Hoca

Üye
Sınıftaki akıllı tahta 5-10 dakika içinde kapanıyor. Kendini resetliyor. İmaj atayın dedim imajı yarıda kesiyor. Bir türlü randımanlı çalışmıyor. Faz2 Gri tahta. Başına gelen ve çözen var mıdır bu durumu.

Bizde de bir tahtada benzer sorun var. Fakat bizimki kendini resetlemiyor kapatıyor. Poşet ışığı yanıp sönüyor. Düğmeye basarak açılmıyor. Fişini çekip yeniden açmak gerekiyor. Ops içi ile ilgili bşr problem var. Ops değiştirip denedim açıldı. Ram ya da işlemci olabilir mi diye düşündüm

bizde de benzer durumda 3 etkileşimli tahta var. benim düşüncem işlemci termal macunu ya da fanla ilgili olabilir. fan çalışıyorsa temizlik durumuna bakılabilir. biz kayıt oluşturduk servis bekliyoruz.

Bir süre sonra kapanma FAZ2 Tahtaların kronik arızasıdır. Faz2 Gri tahtalarda 3 seri farklı cihaz kullanılmıştır. İlk seri olan 76 chipsetli mavi anakartlardır. i3-işlemci kullanır. İkinci seri ise AMD işlemci kullanan seridir. Bu serinin dış kasasında AMD etiketi vardır. KApanma olayı bu AMD serilerinde vardır. Hatalı anakart üretiminden kaynaklıdır. Keza bu seri bırakılarak 3. seri olan yeşil 86 chipsetli anakartlar yerini almıştır. Kapanma olmamakla beraber bu serinin üretim kalitesi de pek iyi olduğu söylenemez. En kaliteli olanlar Faz1 lerdir. KApanma arızası Her AMD anakartın bir süre sonra kesinlikle başına gelen bir üretim hatasıdır. Refurbishe edilerek sorun giderilebilir. Termal yenileme vesaire tedbirler bu sıkıntıyı gidermez.

Bir süre sonra kapanma FAZ2 Tahtaların kronik arızasıdır. Faz2 Gri tahtalarda 3 seri farklı cihaz kullanılmıştır. İlk seri olan 76 chipsetli mavi anakartlardır. i3-işlemci kullanır. İkinci seri ise AMD işlemci kullanan seridir. Bu serinin dış kasasında AMD etiketi vardır. KApanma olayı bu AMD serilerinde vardır. Hatalı anakart üretiminden kaynaklıdır. Keza bu seri bırakılarak 3. seri olan yeşil 86 chipsetli anakartlar yerini almıştır. Kapanma olmamakla beraber bu serinin üretim kalitesi de pek iyi olduğu söylenemez. En kaliteli olanlar Faz1 lerdir. KApanma arızası Her AMD anakartın bir süre sonra kesinlikle başına gelen bir üretim hatasıdır. Refurbishe edilerek sorun giderilebilir. Termal yenileme vesaire tedbirler bu sıkıntıyı gidermez.
Bu sorunu yaşıyoruz ne yapmamız lazım acaba

Geri