Code.org sitesini çözemedim desem

Kodla Büyü
hocam partner sistemi var. bunun için siz hiçbirşey yapmıyorsunuz. öğrencilerden biri giriş yaptıktan sonra sağ üstteki profil kısmından "add partners" i seçerek gelen listede partnerini bulup ekliyor. yani aynı bilgisayarda oturan öğrenciler partner olarak birlikte giriş yapabiliyor. bütün ilerlemeleri de aynı şekilde görünüyor
aradığımı buldum, teşekkürler

Öğrenci seviyesine göre hazırlanmış, basitten zora doğru hazırlanmış çok güzel bir çalışma. iki yıldır kullanıyorum. Yazılım öğrenmede öğrencilere çok şey kattığına inanıyorum. Site arayüzü kesinlikle hiç zor değil. Bir öğretmen hesabı oluşturun. Sınıflarınızı tanımlayın. Öğrencilerinizi toplu olarak ekleyin. Adresleri okulunuzun web sayfasından da paylaşın. Siz de öğrencileriniz de bilgisayar dersini çok sevecek. Kolaylıklar dilerim.
Örnek adres eklentisi: _http://turgutluavsarortaokulu.meb.k12.tr/

Hocam bu yöntem güzelmiş bende öyle yapayım :) peki bir şey soracağım 6. sınıflarda ki kurslar nereden başlamalı? ben sınıf oluşturdum kurs a dan başlattım şimdi deneme yapmak için girdim videoalar falan da var hepsini sıra ile mi takip etmeliler ?

5.Sınıflar Ders-1 6.Sınıflar Ders 2.den başladılar.Şuan ikinci hafta sertifikalarını almaya başladılar.Çocukların hoşuna gidiyor.Yapamadıklarını ben gösteriyorum.2 şerli oturanlar takım halinde ilerliyorlar.Kodlama mantığının anlaşılması için gerçekten etkili bir site.Bütün sınıfların Bölüm kodu ve Herkese şifrelerini veriyorum. Evde de girebiliyorlar.

Geri