CodeWeek ( 6-21 Ekim ) Örnek Etkinlikler Anaokulu, İlkokul, Ortaokul

Kodla Büyü
Bunun için plan formatı var mı ki hocam? Hani kendimiz bir çalışma programı ayarlayıp belli saatler belli sınıflarla etkinlik yapamıyor muyuz? Planı herhangi bir kuruma mı (örneğin ilçe mem. vb) gönderiyorsunuz?

ben etkinlik açtım codeweek sitesinden. Haftaboyunca code.org, scratch, blockly yaptırıcam. Katılmak isteyen diğer sınıflar da gelebilir teneffüslerde diye afiş asıcam kapıya, o kadar. Ekstra bir program mı yapılıyor?

Ben de kendime göre bir kaç etkinlik belirledim hocam. Afiş hazırladım bütün okul haberdar olsun diye. Etkinlikler şöyle;
1. Minikler Kodlamayla Tanışıyor - Anaokulu için bilgisayarsız kodlama etkinliği yapacağım.
2. Scratch ile Kodluyorum - 7 ve 8 ler için Scratch ile kodlama yarışması düzenleyeceğim
3. Code.org Dünyası - Code.org ta iki tane kodlama saati etkinliği belirledim süreç boyunca bütün öğrenciler girerek bunları tamamlayabilir.
4. Scratch Atölyesi - Öğretmenler için 2 saatlik bir anlatım yapacağım.

Ben de kendime göre bir kaç etkinlik belirledim hocam. Afiş hazırladım bütün okul haberdar olsun diye. Etkinlikler şöyle;
1. Minikler Kodlamayla Tanışıyor - Anaokulu için bilgisayarsız kodlama etkinliği yapacağım.
2. Scratch ile Kodluyorum - 7 ve 8 ler için Scratch ile kodlama yarışması düzenleyeceğim
3. Code.org Dünyası - Code.org ta iki tane kodlama saati etkinliği belirledim süreç boyunca bütün öğrenciler girerek bunları tamamlayabilir.
4. Scratch Atölyesi - Öğretmenler için 2 saatlik bir anlatım yapacağım.
Öğretmenler için olanını düşünmemiştim. Fikir için teşekkürler hocam.

arkadaşlar ben de ilkokulda ilgi çekici neler yapabilrim bir saatlik olacak şekilde makey makey düşüdnüm ama farklı fikirlere de açığım

Unplugged olarak code.org , varsa mbot mblock basit etkinlikler yoksa arduino ve cevre birimleri ile basit uygulamalar. ( ilkokul için )

kod haftası etkinlikleri ile ilgili aklımda şöyle etkinlikler var;
1- Scratch Atölye çalışması( 7. ve 8. sınıf öğrencileri için 2 saatlik scratch dersi.)
Yarışmalar
1- Scratch ile ders anlatımı (Bu kategoride öğrencilerin seçtikleri herhangi bir dersten bir konuyu scratch ile anlatmaları istenecek.)
2- Scratch ile hikaye anlatımı (öğrencilerin istedikleri kısa bir hikayeyi scratch programıyla kodlayarak anlatacak.)
3- Scratch ile özgün oyun tasarımı ( scratch programını kullanarak basit ama özgün bir oyun tasarlamaları istenecek.)

App inventor ile mobil kodlama etkinligi dusunuyorum
Malum cocuklarin hepsinde telefon var.

Arduino ile yanarli donerli bir pano dusunuyorum. Etkinlik panosu

Geri