Coine yatırım yapan var mı ?

Kodla Büyü
arkadaşlar coin veya altcoin alanlar, bu işle uğraşanlar hangi siteden alıyor, güvenilir siteler hangileri, tavsiyede bulunabilir misiniz?
Binance, Binance TR, Coinex var. Tr sitelerden bir tek paribu'da hesap açtım ama kullanmıyorum.
Coin olarak da ETH, AVAX, Time/Mim Token, USDT ve RTM ağırlıklı. Azıcık da QI var bir stake işleminden küsürat kaldı öyle duruyor.

İşlem yapmak isteyen varsa referanslı linklerimden üye olursa sevinirim :D

Binance Global:VP0P7MLO
BinanceTR: A3MYPR84
Coinex: 27vzg

Moderatör tarafında düzenlendi:
web3.0 gümbür gümbür gelirken bu coin işleri batacak diyen bilişimcileri ağzım açık izliyorum sadece :) yapmayın arkadaşlar. Özgür demirtaşın dediği yüzde90'ı çöp olacak sözü doğru olabilir. Ama btc ether ada geleceğin temelidir. Dünya artık buna evrilecek. Bence takibe almalıyız

Ekli dosyalar

• clear.png
    clear.png
    137 bayt · Görüntüleme: 68
Paranizi TL de tutmayin da neyde tutarsaniz tutun mutlaka daha fazla kazanirsiniz.

Elinizde mutlaka bulunsun: btc, eth, bnb, sol, ltc, avax, matic, ada, xrp | bunlardan sadece 1 tanesi 10 katı artsa diğerlerinin zararını karşılar. ama seneye amerikada bankalara kripto al-sat izni verildiğinde (Türkiye'de bankalara altın ve gümüş al-sat izni verildiği gibi) yukarıda yazdıklarım en az 5-10 katı değerlenecek. Altın neyse bunlar da geleceğin altınları. Artık gerekli görmemiz ya da görmüyor olmamız sonucu değiştirmiyor. Bazı ülkeler kripto merkezleri ile protokol imzalamaya bile başladı. Ülkeler gerekli altyapıyı devlet nazarında hala kuramadı, özel sektör artık devletleri fersah fersah geçiyor. Ne zaman ki devletler kendi dijital paralarını üretirler, her üreten ülke ertesi gün, bugün koyduğu yasağı kaldıracak. merkez bankaları zaman kazanıyor. Ülkelerin şu anda kriptoya karşı çıkıyor gibi davranmalarının bir sebebi de al -sat olayından vergi elde edemiyor olmaları. bunların hepsini bir arada düşündüğümüzde ne olur ne olmaz, bir miktar olsun alın unutun derim...

Ek olarak bazı ülkelerde kripto al-sat işlerinden elde ettiğiniz gelirlerin vergisini ödüyorsunuz. Yakın zamanda bizde de bu gelir kapısını farkedip vergilendirecektir devletimiz.

Hocam ada ve matic önerir misiniz.?

Elinizde mutlaka bulunsun: btc, eth, bnb, sol, ltc, avax, matic, ada, xrp | bunlardan sadece 1 tanesi 10 katı artsa diğerlerinin zararını karşılar. ama seneye amerikada bankalara kripto al-sat izni verildiğinde (Türkiye'de bankalara altın ve gümüş al-sat izni verildiği gibi) yukarıda yazdıklarım en az 5-10 katı değerlenecek. Altın neyse bunlar da geleceğin altınları. Artık gerekli görmemiz ya da görmüyor olmamız sonucu değiştirmiyor. Bazı ülkeler kripto merkezleri ile protokol imzalamaya bile başladı. Ülkeler gerekli altyapıyı devlet nazarında hala kuramadı, özel sektör artık devletleri fersah fersah geçiyor. Ne zaman ki devletler kendi dijital paralarını üretirler, her üreten ülke ertesi gün, bugün koyduğu yasağı kaldıracak. merkez bankaları zaman kazanıyor. Ülkelerin şu anda kriptoya karşı çıkıyor gibi davranmalarının bir sebebi de al -sat olayından vergi elde edemiyor olmaları. bunların hepsini bir arada düşündüğümüzde ne olur ne olmaz, bir miktar olsun alın unutun derim...

ocak ayında maaş promosyonu verecekler. Birazda ben ekleyip 10 bin tl lik bir sepet yapmayı düşünüyorum. Hedef 2025 . Aklımdakiler ;
eth, shiba,hamster,raca,kishu,floki,safemoon,ada,avax belki birazda doge

Güzel bir yorum

Başta Matic olmak üzere Mana, Sand, Xrp, Avax, Sol tutuyorum. 15 günlük süreçte pek işlem açmadım ama paramızın TL yerine Tether'de durması bile ekonominin eridiği bu düzende en mantıklı seçim. Tabi Altın olur, başka bir yatırım olur birşey diyemem. En az bulundurduğum para birimi TL şu anda. Yakında Bilgisayar problemleri yerine Borsa, Borsa uygulamaları, Soğuk cüzdan, Transfer gibi işlemler için kapılarımız bol bol çalınır gibime geliyor. Sizleri rahatsız eden var mı :)

• Beğen
Tepkiler: omd
Başta Matic olmak üzere Mana, Sand, Xrp, Avax, Sol tutuyorum. 15 günlük süreçte pek işlem açmadım ama paramızın TL yerine Tether'de durması bile ekonominin eridiği bu düzende en mantıklı seçim. Tabi Altın olur, başka bir yatırım olur birşey diyemem. En az bulundurduğum para birimi TL şu anda. Yakında Bilgisayar problemleri yerine Borsa, Borsa uygulamaları, Soğuk cüzdan, Transfer gibi işlemler için kapılarımız bol bol çalınır gibime geliyor. Sizleri rahatsız eden var mı :)
Öğrencilerden (lise) mining nasıl yapılır gibi sorular geliyor. Yeni nesil ekonomik sorunlardan çok dertli. Herhangi bir sayısal örnekte ekonomiden dert yanan biri çıkabiliyor sınıflarda.

Arkadaşlar 10 aydır coin dünyasının içindeyim. Bu işten biz bilgisayarcılar kazanmayacağızda kim kazanacak. bakıyorum marketcapi yüksek olan coinlerdesiniz.
Binance gelene kadar zaten yükselmiş oluyor. Diğer borsalardan düşükkken alıp binance listelemesinde satmak lazım.
Man coin : Yapay zeka, Çin devlet hastanelerinin ihalesini aldı. 10 kat potansiyeli var.
Casper : Web3 teknolojisi, gelecek te 10 kat potansiyeli var.
Cere Network : web3
Swash: Web3
bu yazdıklarım binance de yok. hedefim oraya gelene kadar tutmak.
Gate borsasından alıyorum.

gelelim Diyanetin fetvasına. Yarın bu fetvayı değiştirecekler, çünkü teknoloji bu. Biz ülke olarak hangi teknolojiyi zamanında yakaladık ki.
Kredi kartı içinde bir zamanlar haram diyorlardı (Diyanet değil diğerleri) şimdi herkesin cebinde. projesi sağlam, ekibi olan bir coine yatırım yapmak, şirkete ortak olmaktır.

Arkadaşlar 10 aydır coin dünyasının içindeyim. Bu işten biz bilgisayarcılar kazanmayacağızda kim kazanacak. bakıyorum marketcapi yüksek olan coinlerdesiniz.
Binance gelene kadar zaten yükselmiş oluyor. Diğer borsalardan düşükkken alıp binance listelemesinde satmak lazım.
Man coin : Yapay zeka, Çin devlet hastanelerinin ihalesini aldı. 10 kat potansiyeli var.

HDD temelli Chia ve Chives araştırdınız mı ?

Şu kaydı izlerken bu konu aklıma geldi, kısa ama dolu bir konuşma 10.30'dan sonra spekülasyona değiniyor. Baştan izlemeye değer aslında.

Küçük bir araştırma ile bu kripto işlerinin dinen Uygun olmadığı anlaşılır. Bazı arkadaşlar yazmış, yarın öbür gün fetva verilir diye. Doğru, verilebileceğini bende düşünüyorum lakin yarına çıkacağımızın garantisi var mı? Dünya'da bugün hayatta olup ta yarın ölecek binlerce insan var. Ayrıca fetvası çıksa bile şu anda yapılan muameleyi helal kılmaz.

Allah herkese akıl vermiş, din nasihattır. Öneri var, zorlama yok.

Küçük bir araştırma ile bu kripto işlerinin dinen Uygun olmadığı anlaşılır. Bazı arkadaşlar yazmış, yarın öbür gün fetva verilir diye. Doğru, verilebileceğini bende düşünüyorum lakin yarına çıkacağımızın garantisi var mı? Dünya'da bugün hayatta olup ta yarın ölecek binlerce insan var. Ayrıca fetvası çıksa bile şu anda yapılan muameleyi helal kılmaz.

Dinen neden uygun değil hocam? Küçük bir araştırmayı bırakın ben baya bi araştırdım dinen uygun olmadığı ile ilgili mantıklı bir açıklama bulamadım.

gate üzerinden doğrudan alım nasıl oluyor?

Yüce dinimiz islamda herşey insan içindir, araştırma yapmadan önce maide suresinin 101. Ayetini okumanızı tavsiye ederim, ne demiş rabbim

Yâ eyyuhâllezîne âmenû lâ tes’elû an eşyâe in tubde lekum tesu’kum, ve in tes’elû anhâ hîne yunezzelul kur’ânu tubde lekum afâllâhu anhâ vallâhu gafûrun hâlîm(hâlîmun).

yani

Ey âmenû olanlar (yaşarken Allah’a teslim olmayı, ulaşmayı dileyenler)! Açıklandığında sizi üzecek şeylerden sormayın. Eğer, Kur'ân indirilirken ondan sorarsanız, size açıklanır. Allah, onlardan (bu kuralı bilmeden önce sorduğunuz şeylerden) dolayı sizi affetti. Allah Gafur'dur, Halîm'dir.

kuranı kerimde açık net, kripta paralar haramdır demiyorsa kafasına göre dinimize güncelleme getirip fetva verenlere inanmayın. sigarayı 2021 de emirle haram edenlere inanmayın, bütün cevaplar kuran-ı kerim de mevcut.

selâm ve dua ile...

borsa haram değil, sigara haram diyen yok, altın alıp satmak haram değil, yastık altı dolar haram değil, altın ve doların merkezi amerika, ama sadece kripto parası haram? adı bugün kripto dediğimiz şey geleceğin dijital para sistemi. yani mübadele aracı. bugün kripto alan biri benim gözümde imarsız arsa alıp bekleyen gibi :)

Geri