Comenius - Hizmet İçi Eğitim Faaliyeti

Kodla Büyü

avy

Aktif Üye
Comenius Hizmet içi eğitim faaliyetlerine bizim branştan başvuran var mı acaba? ya da en azından bizimle ilgili bir eğitim var mı? Ben araştırdım ama bulamadım.

genellikle bu eğitimler mahalli olarak açılır. İlinizdeki yada ilçenizdeki AB projeler sorumlusu ile görüşünüz size yardımcı olacaktır.

Bulunduğum ilçe de AB projeler sorumlusu olduğunu sanmıyorum ama İlde ki ile görüşmeye çalışırım.

Hocam ben bu dönem grundtvig kavsamında bir hibe kazandım. Bir terslik olmazsa 5 şubat gibi Roma' da olacağım. Ben halk eğitimde çalıştığım için yetişkin eğitimi programından başvurdum. İlköğretimde çalışanlar comenius üzerinden başvurmalılar. Bu arada comenius başvurularında bu sene çeşitli değişiklikler olmuş sanırım 70 puan KPDS puanı isteniyor artık. Biliyorsunuz bu iş İngilizcecilerin tekelinde olduğundan diğer branşlara pozitif ayrımcılık gelmiş ve 5 puan kafadan fazla alarak başlıyorum.

Ben bu seneye kadar böyle bir hakkımızın olduğunu dahi bilmiyordum. Bu sene ilk kez başvurdum ve ilk başvurumda kazandım. Bu başlık bence çok işlemeli. Sornuz olursa cevap vermeye çalışırım. Bu arada bizle ilgili epey kurs var. Aklıma ilk gelen İtalya'da joomla öğrenebilirsiniz mesela...

hocam açılan databasede bize uygun olan kurslar da var. Kursla ilgili bilgileri okuyup başvuru yapabilirsiniz. Ancak bize hitap eden fazla kurs yok, ingilizce öğretmenleri için daha fazla tabii ki. Joomla içeriği hangi kursta acaba merak ettim.

setetik' Alıntı:
Ben gitmiştim bir tanesine. Geçen dönem de başvurdum çıkmadı bu sefer. Ama BT öğretmeni arkadaşlara çıktı.
Üç dönem halinde başvuru alınır. 2012 1. dönem için 16 Ocak 2012 son tarih.

http://www.ua.gov.tr/uploads/comenius/h ... E_SUNU.pdf adresindeki sunudan bilgi alabilirsiniz.

Başka sorunuz olursa da yardımcı olmaya çalışırım.

bunu biraz daha açar mısınız hocam? avrupada bir eğitime mi gönderildi arkadaşlar? O yönde bir izlenim edindim sunudan.

mitto' Alıntı:
Hocam ben bu dönem grundtvig kavsamında bir hibe kazandım. Bir terslik olmazsa 5 şubat gibi Roma' da olacağım. Ben halk eğitimde çalıştığım için yetişkin eğitimi programından başvurdum. İlköğretimde çalışanlar comenius üzerinden başvurmalılar. Bu arada comenius başvurularında bu sene çeşitli değişiklikler olmuş sanırım 70 puan KPDS puanı isteniyor artık. Biliyorsunuz bu iş İngilizcecilerin tekelinde olduğundan diğer branşlara pozitif ayrımcılık gelmiş ve 5 puan kafadan fazla alarak başlıyorum.

Ben bu seneye kadar böyle bir hakkımızın olduğunu dahi bilmiyordum. Bu sene ilk kez başvurdum ve ilk başvurumda kazandım. Bu başlık bence çok işlemeli. Sornuz olursa cevap vermeye çalışırım. Bu arada bizle ilgili epey kurs var. Aklıma ilk gelen İtalya'da joomla öğrenebilirsiniz mesela...

hocam ben de halk eğitim merkezinde çalışıyorum. Bu yıl için geç mi kaldık biraz bilgilendirebilir misiniz?

kpds den 70 puan almak zor. üds ye gircem bakalım .ama yinede 70 almak için derse girmeyip evde çalışmak gerek sanki:S

Ben iyice araştırdım arkadaşların dediği gibi bizim için oldukça kurs var ama önemli olan kpds 70 puan alabilmek. İncelemek İsteyenler http://ec.europa.eu/education/trainingd ... /index.cfm bu adreste arama yapabilirsiniz.
Main field kısmını A- General in-servise training seçtim.
Secondary filed kısmı ise ICT - Information and communication technologies seçtim.
Aramayı daraltmak için ülke de seçebilirsiniz.

mitto' Alıntı:

5 puan ekleniyor diyosunuz. diyelim ki kpds notumuz 65. pozitif ayrımcılıktan 5 puan geldi 70 oldu. bu şekilde oluyor mu???

serbatma2000' Alıntı:
mitto' Alıntı:

5 puan ekleniyor diyosunuz. diyelim ki kpds notumuz 65. pozitif ayrımcılıktan 5 puan geldi 70 oldu. bu şekilde oluyor mu???

Hocam o 5 puan kpds notunuzla ilgili değil. Başvuru için ön şart kpds 70 puan. Daha sonra başvurunuz değerlendirilirken puan alıyorsunuz sanırım ingilizce öğretmenlerine karşı öncelikli olabilmek için veriyorlar 5 puanı. Mesela özel eğitim öğretmenleri de bizden 3 puan fazla alıyorlar.

Comenius Hizmetiçi eğitimler AB ülkelerinde oluyor hocam.
Ben İtalya-Roma da bir kursa (EURODIDAWEB - PEDAGOGICAL USE OF INTERNET AND MULTIMEDIA TOOLS) katıldım. Aynı kursa buradan bir BT öğretmeni arkadaş daha katıldı.
http://www.ua.gov.tr/uploads/comenius/h ... _3_son.pdf listesinden görebileceğiniz üzere 4 BT öğretmeni arkadaş Avrupadaki çeşitli ülkelerde kurslara katılacaklar.
Kurs başvurunuz bağımsız dış uzmanlarca incelenip bir puanlamaya tabi tutulmaktadır. Bu puanlamada geçmiş iki senede hibe almamış kullanıcılar 7, yabancı dil harici öğretmenler 5 puan fazla alacaklardır. Yani daha önce hibe almamış bir BT öğretmeni olarak 12 puan fazla alacaksınız.
Başvuru yapabilmeniz için KPDS den en az 70 almış olmanız gereklidir.
Formdan bulacağınız bir kursa ön kayıt yaptırdıktan sonra başvuru formunu doldurup gerekli eklerle birlikte başvurunuzu yapıyorsunuz. Eğer kabul edilirse hibe sözleşmesi imzalanıyor ve hibenin %80 i hesabınıza yatırılıyor.

setetik' Alıntı:
Comenius Hizmetiçi eğitimler AB ülkelerinde oluyor hocam.
Ben İtalya-Roma da bir kursa (EURODIDAWEB - PEDAGOGICAL USE OF INTERNET AND MULTIMEDIA TOOLS) katıldım. Aynı kursa buradan bir BT öğretmeni arkadaş daha katıldı.
http://www.ua.gov.tr/uploads/comenius/h ... _3_son.pdf listesinden görebileceğiniz üzere 4 BT öğretmeni arkadaş Avrupadaki çeşitli ülkelerde kurslara katılacaklar.
Kurs başvurunuz bağımsız dış uzmanlarca incelenip bir puanlamaya tabi tutulmaktadır. Bu puanlamada geçmiş iki senede hibe almamış kullanıcılar 7, yabancı dil harici öğretmenler 5 puan fazla alacaklardır. Yani daha önce hibe almamış bir BT öğretmeni olarak 12 puan fazla alacaksınız.
Başvuru yapabilmeniz için KPDS den en az 70 almış olmanız gereklidir.
Formdan bulacağınız bir kursa ön kayıt yaptırdıktan sonra başvuru formunu doldurup gerekli eklerle birlikte başvurunuzu yapıyorsunuz. Eğer kabul edilirse hibe sözleşmesi imzalanıyor ve hibenin %80 i hesabınıza yatırılıyor.

çok güzel bir imkan o zaman bu hocam. Peki kalan 20%yi biz mi ödüyoruz? Başvuruları nasıl yapacağız?

Sevgili arkadaşlar deneyimlerimi paylaşacağım bir sayfa hazırlıyorum dersim bitti eve gidiyorum 2 saat içinde tüm yaptıklarımı gösteren bir sayfa oluşturacağım az sabır diliyorum.

mitto' Alıntı:
Sevgili arkadaşlar deneyimlerimi paylaşacağım bir sayfa hazırlıyorum dersim bitti eve gidiyorum 2 saat içinde tüm yaptıklarımı gösteren bir sayfa oluşturacağım az sabır diliyorum.
sağolasın hocam :) Bekliyoruz unutma bak :)

Kalan %20 ise geri gelince 1 ay içerisinde yazacağınız rapor sonucunda eksik kalan kısım kadar (Yol masrafı belirtilenden daha az tutmuş olabilir) size ödeniyor. Ne kadar yevmiye alacağınızı ülkelere göre ulusal ajansın sitesinden bulabilirsiniz.
http://www.ua.gov.tr/index.cfm?action=d ... C317569CBC sitesinde bütün detayları bulabilirsiniz. Aklınıza takılan yerler için de yardımcı olmaya çalışırım.

hocam ben Comenius da yer alıyorum ama bizim okulumuzun projesi halkoyunları yani dediğiniz hizmetiçi eğitim gibi bir durum değil, bu durumda ben başvuru yapabiliyor muyum ? Comenius içinde yer aldıgım için _?

hocam merhaba temmuz ayında hizmetiçi eğitimde ingiltere ye basvurum kabul edildi ama vize işlemlerinin nasıl yapıldığına dair bir fikrim yok.siz neler yaptınız?

Geri