Connected2.me uygulaması üzerinden öğrencimin numarası dağıtılıyor! (Savcılık- Şikayet- İhbar vs)

Kodla Büyü

SeA_

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir lisede görev yapıyorum. Kız öğrencilerimizden birisinin numarası anonim hesap ile millete dağıtılmış, merhaba ben ...... numaram ...... ara konuşalım şeklinde.

öğrenciyi arayanlardan birisi numarayı dağıtanla konuşmasını ekran görüntüsü olarak atmış. elimizde sadece bu var.

Öğrenciyi arayıp rahatsız edenler cinsel içrikli şeyler söylüyorlar genelde.

Konuyla alakalı neler yapılabilir, yapan kişiyi bulmak istiyoruz çünkü okuldan bir öğrenci olabilir.

Hocam konuyla ilgili yapabileceğiniz tek şey savcılığa bildirmenizdir. Savcılık uygulama sahibinden bilgileri istemesi lazım. o bilgileri içinde hesabı açan kişi ile ilgili telefon bilgileri mutlaka bulunacaktır. savcılık bir şey yap(a)maz ise başka yapacağınız bir şey yok. Bir de uygulamanın sahibiyle görüşmeye çalışın ama sonuç alabileceğinizi düşünmüyorum.

Numarası dağıtılan öğrencinizin platonik sevgililerinden - teklif edip olumsuz yanıt alanlardan şüphelenebilirsiniz bir de tartıştığı - kavga ettiği birileri varsa kız erkek onlardan da şüphelenebilirsiniz.

"öğrenciyi arayanlardan birisi numarayı dağıtanla konuşmasını ekran görüntüsü olarak atmış. elimizde sadece bu var."
öğrenciyi arayan kişi ile numarayı dağıtan kişi nasıl iletişime geçmiş anlamadım.

hukuki bir mesele, kesinlikle savcılığa başvurulmalı.

Hocam Öğrencimin olayla hiç alakası yok (sadece adı ve numarası geçiyor)

a şahsı bir hesap açıp merhaba ben Ayşe numaram bu diye mesaj atıyor.
Verdiği numara ve isim öğrencime ait.

Yani nerde aylak abaza varsa birisi öğrencimin numarasını dağıtmış bu uygulama üzerinden

Öğrencim de arayan mesaj atanlardan birisinden ekran görüntüsü istemiş olay böyle.

Geri