Corel da resim kenarı kıvırma detay?

Kodla Büyü

aynursengun

Site Gezgini
arkadaşlar corelda resmlerin kenarını page curl seçeneğiyle kıvırıyoruz ama kıvrılan kenarın altı bir renk oluyor o kısmı transparan yapmayı bilen var mı acaba ?

Kayıt ederken gif veya png olarak kaydetmelisin yoksa o kısım beyaz renkte çıkar.

aynursengun' Alıntı:
corel in içinde yapılıyo ama bu neden kaydediyorum ?
O zaman sayfa arkaplanını saydam seçeceksin menüyü hatırlamıyorum ama. Yanlız bu kısmı böyle ayarlamanın sana bir faydası olmaz sadece çalışma ekranın değişir.
Corel yüklü bilgisayardan bir bakayım.

menude arkaplan renkleri var sadece transparan seçeneği bulamadım .
ben kenarı kıvrılan resmimi başka bir resmin üstüne koyduğum için kıvrılan kenararın altından altdaki resim görünsün istemiştim.

aynursengun' Alıntı:
menude arkaplan renkleri var sadece transparan seçeneği bulamadım .
ben kenarı kıvrılan resmimi başka bir resmin üstüne koyduğum için kıvrılan kenararın altından altdaki resim görünsün istemiştim.
Hocam o zaman onu alt katmana alacaksın. Üste getirmek istediğini seç kes sonra tekrar yapıştır üste gelecektir.

hocam bakın resimdeki gibi üst üste resimler var. üstekinin kenarını kıvırdım. kıvrılan yerdeki o beyazlığın olmadığı ve o kısımdan altdaki resmin göründüğü bir taransparanlık vermek mümkün mü acaba ?

Ekli dosyalar

• deneme.jpg
    deneme.jpg
    18.8 KB · Görüntüleme: 970
Alttaki resim çok küçük sayfanın yarısına gelmiş tam sayfa olmalı ki üstede görünebilsin böyle nasıl olacak ki.

Kullandığın eklenti veya filtre sorun çıkarıyor o zaman. Çalışmayı buraya ekler misin bakalım.

sayın hocam kullandığın resim jpg değil png olması lazım
resmi önce photoshop a atıp arkası transparan png olarak kaydedin ozaman olur (farklı kaydet diyip png yi seç)

dndd' Alıntı:
sayın hocam kullandığın resim jpg değil png olması lazım
resmi önce photoshop a atıp arkası transparan png olarak kaydedin ozaman olur (farklı kaydet diyip png yi seç)

hocam çok sağolun dediklerinizi yaptım ve oldu.
tekrar teşekkürler.

Geri