Corsa? Corolla? Astra?

Kodla Büyü
hocam ilk araba için broadway iyi bir seçim olacaktır. diğerlerini boşver.satacağın zaman pek zarar etmezsin. iki yıl kullan. sonra iyi bir araba alırsın.

hocam ben corolla derim. arkadaşlardan biri km si çok olur demiş. corollolarda km sorun değil hocam kaç olursa olsun. yeterki kaza darbe vs. olmasın. hangi ustaya sorarsanız sorun. birde bakacaksanız internette bakmayın orda pahalı oluyor pazarlara gidin bence.

km sorun olmaz olurmu hocam, insan yapısı sonuçta Allah yapısı değil ya. Toyota dan herkes memnundur, kolay sıkıntı vermez, piyasası iyidir, performanslı cillop gibi arabadır ama km önemlidir.
Arabasına bakan var bakmayan var, motorunu 100 binde yiyen var 300 binleri aşan da var. 1,500 tl harcayıpta arabası iflah olmayanı, toyotadan inip bu yüzden albeaya bineni gördüm.

10000 tl ye alacağın corolla 94-95 model olur km si 200.000 den aşağı olmaz. 15 yıllık arabaya verilir mi o kadar para ya tamam belki satarken biraz rahat satarsın avantajı odur. benim sana tavsiyem al bir fiat marea keyifle bin bana dua et. o paraya 2001 - 2002 model alırsın hemde full olur. abs klima çift hava yastığı elktrikli ayna otomatik klima vb... hele de italyanlardan alırsan tadından yenmez. saydığın arabalara göre performans ve konforu üst düzeydedir. uzun yolda rahattır, içi ferah geniştir. zaten italya da makam aracı olarak kullanılıyor bunlar zaten. tek dezavantajı satman zor olabilir çok tutulmaz ki o yüzden ucuz alır ucuz satarsın her arabanın alıcısı vardır bunu unutma. görüntüsü duruşuyla mest olursunuz içine bir binin sürün yeter. iyi ki de tutulmuyo bu kadar ucuza bu kadar kaliteli bir arabaya binebiliyoruz. fiyat performans açısından alabileceğin en iyi arabadır.

valla hocam bende acemiydim herkes uno al brodvay al şahin al dediler. Ben adam gibi bir şey alacam dedim dikkatli sürer öğrenirim iyice. Gittim 2006 makyajlı kasa ford fiesta aldım dizel gayet memnunum git aklına hangisi yatarsa onu al. Tabi kullanırken dikkali olman lazım.

honor' Alıntı:
valla hocam bende acemiydim herkes uno al brodvay al şahin al dediler. Ben adam gibi bir şey alacam dedim dikkatli sürer öğrenirim iyice. Gittim 2006 makyajlı kasa ford fiesta aldım dizel gayet memnunum git aklına hangisi yatarsa onu al. Tabi kullanırken dikkali olman lazım.

honor hocam ben de fiesta aldım 2006 makyajlı....bir depo ile kaç km gidiyorsun şehir içi

Suat hocam bende yaklaşık 1 aydır araba bakıyorum, 11-12 civarında, benimde ilk arabam olacak Allah nasip ederse, benimde ilk tercihim corolla ama ben özellikle temizliğine ve km'sine dikkat ediyorum, ilerde satışa çıkardığımda aylarca beklemek ya da çok zararına satmak istemiyorum, corolla,corsa,astra benimde tercihlerim arasında, bunlara ek olarak civic, polo, 206 'da düşünebilirsin.

ygencay' Alıntı:
Suat hocam bende yaklaşık 1 aydır araba bakıyorum, 11-12 civarında, benimde ilk arabam olacak Allah nasip ederse, benimde ilk tercihim corolla ama ben özellikle temizliğine ve km'sine dikkat ediyorum, ilerde satışa çıkardığımda aylarca beklemek ya da çok zararına satmak istemiyorum, corolla,corsa,astra benimde tercihlerim arasında, bunlara ek olarak civic, polo, 206 'da düşünebilirsin.

Teşekkür ederim hocam..Polo' lar biraz pahalı diye pek bakmamıştım. Onların da varmış bu fiyata..İnceleyeyim bi :)

brodway veya 93 1.3 corolla alacağına, 97-98 klimalı lpgli 1.6 tipo sx al derim ben..
bende vardı..
süper arabaydı..
hid dir var.. ön camlar otomatik..
parçası da ucuz..
bastı mı lpgde 185 i görüyordum rahat..
temizinden bulursan ondan al derim..
ben 8.600 e satmıştım.. süper arabaydı..

Bence markaya takılma hocam. Kafanda birkaç çeşit araba yerleşmiş. Çık bir araba pazarına piyasayı gör. Yaşı ne olursa olsun kilometresi 100.000 in altında olsun derim ben. Pazara çıkınca hiç aklında olmayan bir arabada denk gelebilir.

suatguzel' Alıntı:
Hocam Broadway uzun yolda problem çıkarmaz mı bana? Ayrıca 97-98 Broadwayler 8-9 civarı hocam. O fiyatı Broadwaya vermek hakkaten zor geliyor bana :) Hem acemiliği çabuk atlatacağımı düşünüyorum. Bulunduğum yer küçük bi ilçe, trafik yoğun değil yani..

93 Şahin ile İzmir-Hatay
Konya-Mersin
Mersin-Hatay
Mersin-Antep
arası defalarca, yaz-kış gitmişimdir.
Tık demedi.
Bir kere çalışmamazlığı vardı arabamın. O da yakıtı bittiği zaman.
Parça-Bakım-Vergi ucuz. LPG'de iyi ayarlatırsan şehir içi 180, şehir dışı 150 kuruş yakar.

Sen tecrubeyi dinle. Şahin-Broadway'den şaşma ilk başta.

Avrupa alacaksan da, yaşlı arabalara yanaşma.

Marka işi acayip kafa karıştırıcı.

Bazıları kullandıkları arabadan memnun olmayanlar diğer arabaları iyi diyorlar yada tam tersi

İçine sinen bir araba karşıma gelirse alacağım.

craxx' Alıntı:
Marka işi acayip kafa karıştırıcı.

Bazıları kullandıkları arabadan memnun olmayanlar diğer arabaları iyi diyorlar yada tam tersi

İçine sinen bir araba karşıma gelirse alacağım.

Haklısın hocam..Birisi arabasıyla ilgili bi problem yaşadıysa onu kötülüyor.. Ama bazı genel gerçekler de var tabi..Onları da göz önünde bulundurmak lazım..Ben galiba Toyota Corolla' da karar kıldım arkadaşlar..Hepinize çok teşekkür ediyorum...

Geri