Covid-19 için aşı yaptıracak mısınız?

Kodla Büyü

Covid-19 için aşı yaptıracak mısınız?

• Evet

• Hayır

• Kararsızım

• Aşı olanların durumlarına göre yaptırabilirim.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Hocam şu an maske takma zorunluluğu var. Maske takmayı reddeden birinin seyahat özgürlüğü kısıtlanmış olmuyor mu? Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bugün maskeniz olmadan bir markete veya avmye giremezsiniz, otobüse binenezsiniz vs.

Maske takmayan birinin sokağa çıkmasına polis engel olamaz ama cezalarla bezdirebilir. Böyle bir şey duymadım ama yaşansa şaşırmayız.

Aşı konusunda herkes aşı olup bir şey olmadığı anlaşılınca, Yıldız Tilbe hariç :Dherkesin ikna olacağını düşünüyorum. Ya da bilmiyorum, olmak istemeyenler olabilir.

Ancak arkadaşlarınız, komşunuz, çevreniz aşı olduğunda toplumsal bir dışlanma yaşayabilirsiniz. Haberlerde "aşı olmayı reddeden adam/kadın x kişiye corona bulaştırdı y kadar kişinin ölümüne yol açtı" gibi haberler görebiliriz yani. Olayın ahlaki, toplumsal, hukuki boyutları ortaya çıkınca kimsenin direnebileceğini sanmıyorum. Direnilecek bir şey olduğunu da düşünmüyorum ben ama olmak istemeyen de olmasın. Zorla olacak iş değil.
Maske ile aşıyı bir tutmakta ne bileyim... Olmak isteyen olabilir olmak istemeyen de yerli aşımızı bekler tüm sonuçları görür ondan sonra olur!!!Aşı 6 ayda bir olunan aşı olacak muhtemelen peki üst üste 10 kez vurdurduktan sonra oluşabilecek yan etkiler belli mi? Özgürdür herkes zaten olmak isteyenler %60 ı bulur onlar sayesinde de pandemi biter herkes mutlu mesut yaşar.

Maske ile aşıyı bir tutmakta ne bileyim... Olmak isteyen olabilir olmak istemeyen de yerli aşımızı bekler tüm sonuçları görür ondan sonra olur!!!Aşı 6 ayda bir olunan aşı olacak muhtemelen peki üst üste 10 kez vurdurduktan sonra oluşabilecek yan etkiler belli mi? Özgürdür herkes zaten olmak isteyenler %60 ı bulur onlar sayesinde de pandemi biter herkes mutlu mesut yaşar.

Aşı ile maskeyi bir tuttuğum sonucuna nereden vardınız? Doğru yorumlayamamışsınız. Olayın hem ahlaki hem hukuksal boyutunu sorguluyorum ben. Seyahat özgürlüğü de anayasal hak ve maske ile askıya alınmış olup olmadığını soruyorum. Buradan yola çıkarak aşı durumunun da hukuksal değerlendirmesini sorgulamak istedim. Çünkü hukuk bu tür konularda yoruma son derece açıktır. Ki anayasayı takan da yok işin aslı.

Hukuk felsefesi okumadım ama özgürlükle serbestlik aynı şey değil. Polis yakalayana kadar serbestçe konuşabiliyor olmak, özgürlük değil kısacası. Aşı durumunda özgür olduğunuzu söyleyebilir misiniz emin değilim.

Olmak istemeyen olmasın, ben de bunu diyorum zaten. Zorla yaptırılmasını da doğru bulmuyorum. Ama anayasal haklar açısından siyah beyaz değil olay. Bir khk'ya, bir genelgeye bakar hepsi. Zorla aşı olduktan sonra "vücut bütünlüğümüz bozdular" diye git o mahkeme bu mahkeme dolaş, maddi imkanın varsa. 10 sene sonra aihm'den aldığın sonucu da tanıyan yok zaten.

Hocam açılmış davalar var maske konusunda...
Genelge ile ülkeler yönetilemez, DSÖ emri ile bir genelge ve insanların elinden alınmış hayatları...
Aslında herkes halinden memnun olması beni maskeden aşıdan daha çok endişelendiriyor. İnsanlar maskeye tapınıyor artık, akrabasını maske takmadı diye şikayet edenler var.. Bulunduğum ilde hava sıcaklığı 20 üzeri ve çocuklarla sokağa çıkıyorum evin önüne. Okuldan arkadaş Facebook'da sokaktaki insanların cehaletine(!) vurgu yapmış bakıyorum. Yani herkes evine kapanmalı, hafta içi yayılmayan virüs hafta sonu mazallah yayılabilir.
İnsanlar korkuyla terbiye ediliyor. Az bir rahatlama olsa hemen daha öldürücü, daha bulaşıcı, 7600 yıl havada asılı kalabilen virüsler tespit ediliyor. 10 aylık çocuk covid oldu ciğerleri kanaya kanaya öldü habetleri servis ediliyor. Otopsi yasak ama ölüm şekli vs herbişey biliniyor. Daha dün tespit edildi ama mutasyona uğrayan en ölümcülü olduğunu hemen anladık.
DSÖ açıkladı pcr döngüsünün yüksek tutulmasının hatalı olduğunu ama 1 ay önce yazan adamlar komplocu ilan ediliyordu...
Herkes ne yapalım modunda bir tiyatronun oyuncusu, herkes "ay çok cahil maskeye karşı" modunda bilim dinine iman ediyor. Ortaokul fen dersinin ilk konusunda "bilim şüphecidir, bilimsel gerçekler değişebilir, bilim eleştireldir" cümleleri geçerdi, covid söz konusu ise şüpheye yer yok DSÖ ve avaneleri ne derse doğrudur iman ettik!
Kimse sormuyor tedavi amaçlı ilaçlardan ölenleri veya ölüm var mı incelendi mi diye?

Neyse zorunlu tutulacağını sanmıyorum en fazla maskeyle markete gideriz. Baktık olmuyor dağlar bizimdir hocam, gider bir dağ başında yaşarım Allan kerim. Ben ortamın bilim dinine iman etmemeye kararlıyım...

Rusya, koronavirüse karşı geliştirdiği SPUTNİK-V aşısının Türkiye'de üretimi için anlaşma imzalandığını açıkladı.

Hazirana kadar Covid olayının biteceğini düşünüyorum. Umarım o zamana kadar aşısız atlatırız. Sonrası piyasaya ne sürerler bakacağız.

https://www.ntv.com.tr/galeri/dunya...arantinanin-yil-donumu,pnf4RHbM7ky8zz8nKL1i5g

Tamam Devletimiz tedbir alıyor. Haberler azıtıyor. 85milyon nüfus var ve vaka sayısı oranla. Virüs yok demiyorum. Gribal enfeksiyon her geçen gün, her geçen yıl mutasyona uğruyor. Grip aşıları çıktı geliştirldi. Saraçoğlu'nun da videosu var. Aşının geliştirlmesinin yanlışlığı ile. İlaçla 7 günde ilaçsız bir haftata geçer denilirdi.
Korku ile insanar baskılanıyor. Yeni Dünya düzeni. İnsanlar maske ile eldiven ile aşı ile birbirine girer oldu. Çok yazık.
Geçen gün 80 yaşında dedemiz saat 15.00de devlet bankasına geldi güvenlik görevlisi içeri almadı. Devlet büyüklerimiz maske mesafe olmadan basına yansıyan yansımayan etkinlik, yemek v.s. etkinlikleri düzenliyor. Ceza mı o da ne? Vatandaş motorda hanımı ile haftaiçi evine gidiyor.Polis oooo nerde mesade diye fırça atıyor. neymiş adan tek başına gidecekmiş karısı toplu taşıma ile gidecekmiş. Polisimiz işgüzarlık mı yapıyor görev mi?

Haberlerde Konyaaltı sahili, İstanbul Meydanları TURİST'lere kaldı haberleri bana :mad: enterasan geliyor. Tüm kapıları kapat. Diğer ülkelere trilyon dolarla yardım yapılacağına 15 gün destekle vatandaşı kapat kapıları. kontrollü 10 gün karantinalı aç.

Kimse kimseyi aşı ile maske ile baskı yapmamalı. Turistler tırıs atarken. Ben aşı olsam da virüs kapma ihtimalim var olmasam da. Olsam da başkasında kapma ihtimalim var olmasam da.

Yıllar önce Kuş gribi, hınzır gribi aşılarında ilaçlarında olmayacağım diyen devlet büyüklerimiz noldu da bunda aşı öncülüğü yaptı. (Çin aşısı olduysa tabii, vitamın ağrı kesici olmadıysa)

Wuhan sinovac aşı ile mi bitirdi virüsü????

1.200.000’den fazla kişi şu ana kadar aşı oldu. Türkiye’de iller bazında aşı dağılımını görebilirsiniz. Pazartesi gününden itibaren bunu canlı olarak takip edebileceksiniz. En çok sağlık çalışanımızın bulunduğu İstanbul’da 224.000’den fazla kişi aşı oldu.

https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1353056278789017600?s=21

Ekli dosyalar

• 83B767E0-95DC-4229-B484-883AA7EB6DDE.jpeg
    83B767E0-95DC-4229-B484-883AA7EB6DDE.jpeg
    189.4 KB · Görüntüleme: 13
Çin aşısı mutlaka olacağım. AŞI hem kendimizi hem de etkileşimde bulunduklarımızı koruyacak. Kalıcı rahatsızlık veya ölüm riskinden ise tıp çare bulup aşı üretmişse sorumlu vatandaş mutlaka aşı olmalı diye düşünüyorum. Aşı konusunu ütopik fütürist yaklaşımlarla komplo teorileriyle süslemenin kimseye faydası yok. Toplum olarak normale dönmemiz gerek.

Çin aşısı mutlaka olacağım. AŞI hem kendimizi hem de etkileşimde bulunduklarımızı koruyacak. Kalıcı rahatsızlık veya ölüm riskinden ise tıp çare bulup aşı üretmişse sorumlu vatandaş mutlaka aşı olmalı diye düşünüyorum. Aşı konusunu ütopik fütürist yaklaşımlarla komplo teorileriyle süslemenin kimseye faydası yok. Toplum olarak normale dönmemiz gerek.

"Toplum olarak normale dönmemiz gerek." Kesinlikle; geçmişte helak olan, başına musibetler gelen kavimler, topluluklar, şehirler gibi ders alıp "asıl olan normale" Kıble istikametine dönmemiz gerekiyor. Kabul eden etse de red eden etse de asıl ve gerçek olan budur???

Yarından itibaren 75 yaş ve üzeri aşılanmaya başlıyormuş:

Ekli dosyalar

• 69EC7C6A-34F5-4546-9347-E24D1332BEE6.jpeg
    69EC7C6A-34F5-4546-9347-E24D1332BEE6.jpeg
    231.3 KB · Görüntüleme: 32
Yine burayı herkes gider Mersine, o gider tersine eğitim fakültesi mezunu tıp profesörleri doldurmuş. Bazılarının aşı karşıtlığı hiç samimi gelmiyor. Aşı karşıtı tarafta yer alıp kendilerini bilinçli, aydın, oyuna getirilemez, komplolara yenik düşmez, külyutmaz bir havaya sokarak aykırı duruşun verdiği anlamsız bir hazdan beslendiklerini ve amaçlarının sadece kendilerini tatmin etmek olduğunu düşünüyorum, aşı bunun için bir bahane.

asi belki tam korumuyor yada belirli oranda koruyor bu bilim
insanlarinca tartisilir ancak yadsinamaz bir gercekte var en azindan hastaligin bulasmamasi icin farkindalik olustaracagi kesin

Bu konuda yorum yapmak bize düşer mi bilmiyorum ama ben Kovid'in özellikle şu iki yönden ciddi şekilde araştırılması gerektiğine inanıyorum. İlki sağlıkta yaşanan inanılmaz vurgun, sadece ülke olarak Kovid'e ne kadar para akıttık, dünya ne kadar para akıttı bunu gerçekten merak ediyorum(Başka bir olay bu şekilde sınırsız para harcama özgürlüğü(!) verebilir miydi?). İkincisi dünya üzerinde milyonlarca insana aşı yapabilme gücü elde eden dev şirketler. Çip takacaklar diyenlere gülenleri de anlamıyorum, çipten anladığınız nedir? GDO diye bir gerçek var, ve yediklerimiz önümüzde, hangi gene ne müdahalesi yapılıyor, bunun sonucunda ortaya çıkan besin tüketilince ne oluyor, atılınca ne oluyor, bunları biliyor muyuz? İnsana her hastalıkta yüklenen ilaçlar, sonra bu ilaçların etkisini azaltsın diye verilen ilaçlar sizlere normal mi geliyor?
Aslında bir mesele daha var, bu sırada herkesin internete erişimini sağlama ve insanların eve kapatılarak da yaşayabileceği bir prototipi de deneyimliyorlar. Bu da ilerisi için atacakları adımlara yön verebilmeleri için oldukça önemli bir veri sunuyor.

Konuyla ilgili pek fazla haber takip etmediğim için ve TV'ye ayıracak vaktim olmadığı için yazdıklarım size tuhaf gelebilir ama naçizane bakış açım budur, paylaşmak istedim.

Yine burayı herkes gider Mersine, o gider tersine eğitim fakültesi mezunu tıp profesörleri doldurmuş. Bazılarının aşı karşıtlığı hiç samimi gelmiyor. Aşı karşıtı tarafta yer alıp kendilerini bilinçli, aydın, oyuna getirilemez, komplolara yenik düşmez, külyutmaz bir havaya sokarak aykırı duruşun verdiği anlamsız bir hazdan beslendiklerini ve amaçlarının sadece kendilerini tatmin etmek olduğunu düşünüyorum, aşı bunun için bir bahane.
+1

öğretmenlere aşılama sırası yaptığım hesaplamalara göre:
ilk doza göre aşılanan sayısı 8 milyon olmalı
ikinci doza göre aşılanan sayısı 16 milyon olmalı
tahminime göre aşılanan sayısı 12 milyon olunca öğretmenlere ilk doz aşı sırası gelebilir

Aşı vurdurmam diyenleri okudum ve hak verdim.

Aşı vurduracağım diyenleri okudum ve hak verdim.

Baktım kararsızım seçeneğini işaretlemişim anket ilk başladığında. Hala kararsızım :)

Şu an yapılan aşılar korumayacak ve eski yaşama devam deniyor.O zaman niye bu aşıları olacağız.
Üstelik bu aşılar çalışmaları bitmiş aşılar değil faz -4 çalişmaları deneniyor Turkiyede endonezyada. Çin bu aşıları kendi ülkesinde yapmıyor.
Aşılardan sonra italyada norveçte fransada yüzlerce yaşlı insan öldü ama ana akım medyada gösterilmiyor.
Bu aşıyı olmak demek "evin 2. Katından atlayacağım ama belki sakat kalmam olsun" diyen kişi gibidir. Çünkü aşıyı olunca korunmuyorsunuz ve olunca bir sürü başka riski var

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs aşı sırası gelmesine rağmen, mazereti nedeniyle aşı olamayan sağlık çalışanları ve vatandaşlar için önemli bir adım attı. Buna göre, aşı sırasını kaybeden ancak geçerli mazereti bulunan sağlık çalışanı ve vatandaşlar, 45 gün içerisinde aşı randevusu alarak aşılarını yaptırabilecek.

Milliyet

yakın zamanda aşı olmayı düşünmüyorum bir kaç ay sonra fikrim değişir mi bilmiyorum. yaşca büyüklerim aşılanmaya başladılar onlara da gidip sakın aşı olmayın demedim sıranızı öğrenin zamanı gelince olun dedim. 65 yaş üstü zaten torba torba ilaç kullanıyor neyi anlatacağım nerden başlayacağım? hangisi seç desen bilmem ama çoğunluk ilaca ve ilaç firmasına güvenim yok modern tıbba da güvenim çok zayıf. tabi mecbur kalınca hastaneye gidiyoruz Allah gerek etmesin. bunları söyleyince komplocu oluyorsun iyi tamam da bana yaşadığım hayat ve hastalıklar bunları öğretti ne diyebilirim? modern tıptan çok alternatif tıptan fayda gördüm yoksa bugün niye çıkıp da aşı olmamayı düşüneyim? ne yazık ki insanlığın iyiliğini düşünen insanlar çok az hele hele de güç ve para sahipleri insanlığın iyiliğini düşünmüyor ne yazık ki burda uzun uzun örneklerini vermeyeceğim.
bu covid olayından sonra inşallah tıp dünyasında da bir uyanış olur da gerçek ilaçlar üretilir, gerçek yöntemler keşfedilir, ne yazık ki tüm doktorlar eline verilen yönergelere iman(!) etmek zorunda... alternatif hiç bir yöntem de hakkında çalışma yapılsa bile geçerli olamıyor.
bunlar benim kişisel tercihlerim ve kimseye tavsiye değildir. herkes istediği ve rahat ettiği gibi yapsın ama hakikatin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır mutlaka yıllar içinde neyin ne olduğunu daha iyi anlayacağız... tüm zümrelerime selamlarımla...

Kayıtsız-Koşulsuz inanma ve itaat etme geri kalmış toplumlarda oldukça yaygın.
Ayrıca devlet büyüklerine karşı koşulsuz-kayıtsız inanma ve itaat etme olayı da aynı şekilde.
SAğlık bakanının kendisi bi kere sağlıksız.Yüz okumayı öğrenin anlarsınız.
Modern Tıb , insana düşman ve yabancıdır. minicik-minicik düşünün,

1. Migreni olanlar ataklar geçirir sık sık , tüm doktorlar da sürekli mg ı daha fazla ağrı kesici verirler, halbuki arkadaşım "sen ne yiyorsun, ne içiyorsun" diye hiçbir zaman SORMAZ.
2. Adam da sürekli iştahsızlı, yaşamama isteği vs. var mesela, bunun için aptal çevresinin dediklerine inanır ve psikiyatr a gider, sonra ilaçlar ilaçlar, hiçbir zaman bırakamaz ve adam kaybolur bu hayatta, ama doktor hiçbir zaman SORMAZ, ya niye böyle oldu,neyin var, neyi dert ediyorsun, aklını kurcalayan ne? Aslında ona birazcık spor ve yürüyüş, biraz gıda perhizi vs... verse düzelecektir.

KENDİMDEN ÖRNEK AYAĞIMDA SİĞİL ÇIKMIŞTI, KPSS ZAMANI, DOKTORA GİTTİM, YÜZÜME BİLE BAKMADI APTAL-HAYVAN, DİREK ASİTLİ İLACI VERDİ, BENDE SÜRDÜM APTALCA.
HALBUKİ SENİN BAĞIŞIKLIĞIN ZAYIF, NE YAPIYORSUN, NİYE BAĞIŞIKLIĞINI GÜÇLENDİRECEK ŞEYLER YEMİYORSUN-İÇMİYORSUN DEMEDİ.

SONRA ANLIYORSUN, SEBEBİ BAĞIŞIKLIKMIŞ.

Aşı ile alakası ne diyorsan hala, bırak bu işi....

Son düzenleme:
Ayrıca devlet büyüklerine karşı koşulsuz-kayıtsız inanma ve itaat etme olayı da aynı şekilde.

1. Migreni olanlar ataklar geçirir sık sık , tüm doktorlar da sürekli mg ı daha fazla ağrı kesici verirler, halbuki arkadaşım "sen ne yiyorsun, ne içiyorsun" diye hiçbir zaman SORMAZ.
2. Adam da sürekli iştahsızlı, yaşamama isteği vs. var mesela, bunun için aptal çevresinin dediklerine inanır ve psikiyatr a gider, sonra ilaçlar ilaçlar, hiçbir zaman bırakamaz ve adam kaybolur bu hayatta, ama doktor hiçbir zaman SORMAZ, ya niye böyle oldu,neyin var, neyi dert ediyorsun, aklını kurcalayan ne? Aslında ona birazcık spor ve yürüyüş, biraz gıda perhizi vs... verse düzelecektir.

KENDİMDEN ÖRNEK AYAĞIMDA SİĞİL ÇIKMIŞTI, KPSS ZAMANI, DOKTORA GİTTİM, YÜZÜME BİLE BAKMADI APTAL-HAYVAN, DİREK ASİTLİ İLACI VERDİ, BENDE SÜRDÜM APTALCA.
HALBUKİ SENİN BAĞIŞIKLIĞIN ZAYIF, NE YAPIYORSUN, NİYE BAĞIŞIKLIĞINI GÜÇLENDİRECEK ŞEYLER YEMİYORSUN-İÇMİYORSUN DEMEDİ.

kısmen haklısın hocam.

Aptal-Hayvan gibi ifadeler yakışmamış hocam. İnsanız, doktorun da derdi var. Günde yüzlerce hasta bakıyorlar. Bir hastaya 5 dakika ayırabiliyor çoğu. Üstelik çeşit çeşit hasta var. Kimi hakaret ediyor kimi küfür ediyor, kimi şiddete başvuruyor. Sağlık çalışanlarının da işi kolay değil yani. Biraz empati lütfen.

Her öğretmen de aynı değil, biz de her zaman öğrenci ile veli ile ilgilenemeyebiliyoruz. Günden güne, saatten saate modumuz değişebiliyor. Kötü günlerimiz oluyor, saçma sapan velilerle uğraşabiliyoruz. Ki veli psikolojisi ile hasta psikolojisi birbirinden çok farklı. Hastanın beklediği ilgi düzeyi ile velininki kıyaslanamaz bile. Eh! Ülkedeki insan kalitesi ortada. Herkes medeni değil. Ülkede başlı başına nezaket problemi var, bundan da herkes nasibini alıyor.

Sağlık alanında ön cephede doktor savaşıyor. Tüm suçu doktora yıkmak çok acımasızca olur. Eğitim sisteminin başarısızlığının tüm suçunu öğretmene yıkmaktan farkı yok bunun.

Geçen hafta ekşisözlük'te bir doktor bu konuda bir şeyler yazmıştı. Buyrun okuyun isterseniz: https://eksisozluk.com/entry/118839802 Kendinizi bu doktorun yerine koyun.

Biz kamu çalışanları olarak birbirimizi anlamazsak, kim anlayacak ki bizi?

Ek: Şu videoyu da şuraya ekleyeyim.

Millet kanada'ya gidiyor, ülkede doktor olmadığından geri dönüyor. Biz doktora aptal-hayvan diyoruz, hakaret ediyoruz, şiddet uyguluyoruz.

Son düzenleme:
Aptal-Hayvan gibi ifadeler yakışmamış hocam. İnsanız, doktorun da derdi var. Günde yüzlerce hasta bakıyorlar. Bir hastaya 5 dakika ayırabiliyor çoğu. Üstelik çeşit çeşit hasta var. Kimi hakaret ediyor kimi küfür ediyor, kimi şiddete başvuruyor. Sağlık çalışanlarının da işi kolay değil yani. Biraz empati lütfen.

Her öğretmen de aynı değil, biz de her zaman öğrenci ile veli ile ilgilenemeyebiliyoruz. Günden güne, saatten saate modumuz değişebiliyor. Kötü günlerimiz oluyor, saçma sapan velilerle uğraşabiliyoruz. Ki veli psikolojisi ile hasta psikolojisi birbirinden çok farklı. Hastanın beklediği ilgi düzeyi ile velininki kıyaslanamaz bile. Eh! Ülkedeki insan kalitesi ortada. Herkes medeni değil. Ülkede başlı başına nezaket problemi var, bundan da herkes nasibini alıyor.

Sağlık alanında ön cephede doktor savaşıyor. Tüm suçu doktora yıkmak çok acımasızca olur. Eğitim sisteminin başarısızlığının tüm suçunu öğretmene yıkmaktan farkı yok bunun.

Geçen hafta ekşisözlük'te bir doktor bu konuda bir şeyler yazmıştı. Buyrun okuyun isterseniz: https://eksisozluk.com/entry/118839802 Kendinizi bu doktorun yerine koyun.

Biz kamu çalışanları olarak birbirimizi anlamazsak, kim anlayacak ki bizi?

Ek: Şu videoyu da şuraya ekleyeyim.

Millet kanada'ya gidiyor, ülkede doktor olmadığından geri dönüyor. Biz doktora aptal-hayvan diyoruz, hakaret ediyoruz, şiddet uyguluyoruz.

Hocam ben 8.yılımdayım, elhamdülillah, hiçbir öğrencinin-velinin yüzüne bakmadan konuşmadım, ciddiyim, kardeşim gibi, babam gibi ilgilendim, niye ilgilenmeyim, insan çok kıymetli bir varlık.
Ben eskiden doktora çok giderdim, boğaz iltihabı konsuunda, çocukluğumda inanılmaz antibiyotik içmiş , bundan dolayı iğne vurulmuş biriyim.
Hiçbir doktor , HİÇBİR DOKTOR, HİÇBİR DOKTOR yüzüme bakarak benim sıkıntımı dinlemedi, ve doğal tedavi yöntemi önermedi. Sürekli benim yüzüme bakmadan antibiyotik yazdılar, aldıkları para zehir zıkkım olsun, sağlığımla oynamışlar.Ettiğim sözler az bile onlar için.

5 dk zamanları var lafına da hiiiiiç inanmıyorum, hastanelerde kendimi hep köpek gibi hissetmişimdir,
1 yıl önce vertigo oldum, eve hanım ambulans çağırdı, elemanlar beni götürmediler-serum merum bi şey yapmadılar, sonra hanımla aşağı zar-zor indim, aşağı da ambulansın içinde kahve demlediler,keyif yaptılar, hainler.

Birisi twitter şu minvalde bi şey yazmıştı, BU ÜLKEDE ASKER VE DOKTOR TANRIYI OYNAR DİYE, kesinlikle öyle.
İNSANI MEKANİK-OTOMATİK Bİ VARLIK OLARAK GÖREN DOKTOR CAMİASI HİÇBİR ZAMAN İNSANI VE NE OLDUĞUNU,NE İŞE YARADIĞINI ANLAYAMAYACAK.

Son düzenleme:
DOKTORA GİDİP TE KENDİNİ İNSAN(EVET BİLDİĞİMİZ İNSAN) GİBİ HİSSEDEN VARSA BURAYA YAZAR MI?

Tedavi edeceğim diye yola çıkacaksın, ama yüzüne bakmadan-hayvan gibi hissettirerek ilaç yazacaksın, ne ŞAKASI BU???

Hocam ben 8.yılımdayım, elhamdülillah, hiçbir öğrencinin-velinin yüzüne bakmadan konuşmadım, ciddiyim, kardeşim gibi, babam gibi ilgilendim, niye ilgilenmeyim, insan çok kıymetli bir varlık.
Ben eskiden doktora çok giderdim, boğaz iltihabı konsuunda, çocukluğumda inanılmaz antibiyotik içmiş , bundan dolayı iğne vurulmuş biriyim.
Hiçbir doktor , HİÇBİR DOKTOR, HİÇBİR DOKTOR yüzüme bakarak benim sıkıntımı dinlemedi, ve doğal tedavi yöntemi önermedi. Sürekli benim yüzüme bakmadan antibiyotik yazdılar, aldıkları para zehir zıkkım olsun, sağlığımla oynamışlar.Ettiğim sözler az bile onlar için.

5 dk zamanları var lafına da hiiiiiç inanmıyorum, hastanelerde kendimi hep köpek gibi hissetmişimdir,
1 yıl önce vertigo oldum, eve hanım ambulans çağırdı, elemanlar beni götürmediler-serum merum bi şey yapmadılar, sonra hanımla aşağı zar-zor indim, aşağı da ambulansın içinde kahve demlediler,keyif yaptılar, hainler.

Birisi twitter şu minvalde bi şey yazmıştı, BU ÜLKEDE ASKER VE DOKTOR TANRIYI OYNAR DİYE, kesinlikle öyle.
İNSANI MEKANİK-OTOMATİK Bİ VARLIK OLARAK GÖREN DOKTOR CAMİASI HİÇBİR ZAMAN İNSANI VE NE OLDUĞUNU,NE İŞE YARADIĞINI ANLAYAMAYACAK.
hocam bir meslekte birkaç kişinin yaptığını o meslektekilerin tümüne paylaştırmanız doğru değil. diyorsunuz ki tüm velilerimin, öğrencilerin yüzüne bakarım, değer veririm dediniz ki böyle yapan birçok öğretmene arkadaşımız var. yapmayan da var. Diyelim ki ben bu dediğinizi yapmadım o zaman veli dese ki tüm öğretmenler şöyle böyle diye ne kadar doğru olur?

DOKTORA GİDİP TE KENDİNİ İNSAN(EVET BİLDİĞİMİZ İNSAN) GİBİ HİSSEDEN VARSA BURAYA YAZAR MI?
tam 15 tatiline gireceğimiz hafta salı günü eşimde çarpıntı oldu hastaneye gittik. nabız ölçtüler 150 çıktı. doktor hemen gözlem odasına alın serum verin dedi. serum bitti düşmedi. serum bitene kadar doktor olsun hemşireler olsun sürekli geldi gitti. hap verdiler 2 saat düşmemesinin üzerine o düzeltti ama bunun nedenini bulalım dediler. ekg çekilde, ciğer grafisi çekildi şükür birşey çıkmadı. dahiliye doktoruna hemen sevk edildi doktor inceledi tahliller yapıldı. kan değerleri de normal çıktı. kulak burun boğaza görünmesi için yönlendirildi. testlere baktı normal. hormanlara bakalım dedi b12 düşükmüş o yapar dedi. bu süreçte acildeki doktor olsun, dahiliyeci olsun, kbb olsun sürekli ilgilendiler. herşey temiz çıktı birde holter takıp takip edelim yarına kadar dedi. böbrekler, kalp ciğer ve mide izlendi. ertesi gün cihaz verilerine bakıldı şükür anormal birşey çıkmadı.

aile hekimine kızımın aşısı için gittik. aşı yaptırıp çıkacağız diye beklerken hazır gelmişken abisini de muaye edeyim isterseniz dedi. boğazına, kulağına, ciğerlerine vs baktı.

arkadaşım diyet yapmak istedi diyetisyen doktordan tahili isteyin bakıp ona göre yazayım kafadan olmaz dedi. hastane boş bir doktora gittik odasında oturuyor. hocam diyetisyen için tahlil alacağız dedik, adam benim muayene sayım doldu alamam dedi. hocam muayeye olmayacağız sadece tahlil gireceksiniz dedik ama yok dedi. tam biz çıkarken yaşlı amca geldi hocam şu ilacı yazdıracağım dedi. onu da almadı.

şimdi iyi doktorların durumlarını görüp iyi derken kötü doktor görünce doktorlar şu doktorlar bu mu demek gerekli.

asker öğretmen olarak yaptım askerliğimi orada konuşurken 3 lafın 2'si küfür olan öğretmenleri duydum. o sebeple birinin suçu için diğerlerini bağlamaz hele hakkıyla işini yapıyorsa kişi. aşı olursunuz olmazsanız o da herkesin kendi kişisel görüşüdür.

Geri