Covidde rapor alıyor muyuz?

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar bugün pozitif çıktım bakanlıktan aradılar rapor istiyormusun dediler öğretmenim prosedür nasıl işliyor dedim biz de bilmiyoruz biz yazalım siz isterseniz iptal edersiniz dediler 14 gün rapor yazdılar sizler nasıl yaptınız ekdersim yok zaten maaştan kesinti iade vs yapmam gereken birşey var mı ki?

Öncelikle geçmiş olsun

Bu yıl içinde daha önce hiç raporunuz (heyet raporu hariç) yoksa 7 gün için Aralık ayı maaşınızdan bir kesinti yapılacak. Daha önce raporunuz varsa kesinti yapılan gün sayısı artabilir

Hesaplamak için: http://www.ozkansoft.com/mahep.php

Son düzenleme:
İdari izin konusu 60 yaş altı için kalktı diye biliyorum

Hocam bu risk grubunda olup okula gidemeyenler için halihazırda korona olanlar için değil arkadaşlarda istemişler rapor, internette de baktım sendikalar falan itiraz etmiş ama maaştan kesinti oluyormuş.

Arkadaşlar bugün pozitif çıktım bakanlıktan aradılar rapor istiyormusun dediler öğretmenim prosedür nasıl işliyor dedim biz de bilmiyoruz biz yazalım siz isterseniz iptal edersiniz dediler 14 gün rapor yazdılar sizler nasıl yaptınız ekdersim yok zaten maaştan kesinti iade vs yapmam gereken birşey var mı ki?
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Özellikle idareniz rapor istemiyorsa rapor almayın. Her ne kadar covid raporundan dolayı maaştan kesinti olmayacağına dair yorumlar yapılsa da idareci forumlarında falan, idareniz kesinti yapabilir. O yüzden idareniz istemiyorsa bence rapor almayın.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Özellikle idareniz rapor istemiyorsa rapor almayın. Her ne kadar covid raporundan dolayı maaştan kesinti olmayacağına dair yorumlar yapılsa da idareci forumlarında falan, idareniz kesinti yapabilir. O yüzden idareniz istemiyorsa bence rapor almayın.
İstediler bugün Hocam, sırf bu yüzden test yaptırmayan insanlar vardır bence karı koca kovid olsa 2bin TL gitti geçen bşr arkadaş ısrarla teste gitmedi anlam verememiştim şimdi bu yüzden olabileceğini düşünüyorum zaten ilaçları kullanmayacağım test pozitif çıksa ne olacak ben dikkat ediyorum uzak duruyorum dedi durdu. Hususi yayıyorlar gibi eşim pozitif bende de tüm belirtiler var 5. Gün test yaptırana kadar okula gidebilirsiniz diyorlar, Sağlık Bakanlığını aradım önce okula yayayım sonra mı evde durayım bu ne mantıksız uygulama dedim.

Geri