(ÇÖZÜLDÜ) Android Reklam Virüsü

Kodla Büyü

mefete

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Telefonum ve tabletimde ayni gmail adresiyle kayitli. Son 24 saatir yuklu tum tarayicilarda siteler arasi gezinime durumunda alakasiz uyari ve reklamlar gelmekte. Yok sarjin azaldi, yok erotik iceriklere cok baktin, yok telefonun guncel degil v.b. yeni sekme seklinde aciliyor.

Tum arastirmalarim ve yuklu uygulamalari incelemem gerksizleri silmem fayda etmedi. Avg kurdum bulmadi. Air push dedector kurdum sonuc olumsuz. Ilk defa boyle bir olayla karsilastim.

Ayni sorunla karsilasan veya cozum onerisi olanlarin onerilerini bekliyorum. Tesekkurler

ÇÖZÜLDÜ
Tüm uğraşlarım sonucunda bir çözüm buldum. Paylaşıyorum.

Bugün okulun kablosuz ağına girince de o saçma reklamların geldiğini görünce. Google hesap ayarlarında aradım çözümü.

1) İlk önce telefonda ki tarayıcı ön belleklerini temizledim. Uğraşmak istemiyorsanız Clean Master tarzı bir uygulama bulabilirsiniz.
2) Telefonun internet bağlantısını kestim.
3) Bilgisayardan google oturumu açtım. Profil fotosu olan sağ üst köşeden Hesap linkine tıkladım.
4) Hesap İzinleri bölümüne geldim
5) Var olan tüm cihazları iptal ettim. Telefonum dahil
6) Sonra telefonla internete bağlanınca google şifresini istedi girdim.

Yaklaşık 1 saattir sıkıntı yok. Test ediyorum...

Re: Android Reklam Virüsü

2 cihaz arkadaslar...... Ayni anda... Arada sadece gmail hesabi var ortak. Ayni aptal sorun. Reklam yonlendirmeleri. Siteler arasi gezinti yapamiyorsun surekli yonlendiriyor cesitli uygulamalar sitelerine. Ki cok dikkat ederim telefonda yada tablette uygulamalarin izinlerine...bilinen uygulamalar disinda oyle sakat uygulamada yok.

Bu kadar basit olamaz sorunun cozumu. Format gibi!

Linklerden biri yukarida. Yazamiyorum bile reklamlardan

Re: Ynt: Android Reklam Virüsü

Dedikleri gibi ama tam ve yedeksiz Format at.
Ayrıca telefon ismini ve play store mail adresini de değiştir ve farklı adresler olsun

Ayni sorun bende de var. 2 defa format attım, yok antivirüsleri demedim, olmadı. Sonra kablosuzdan bağlamayı bıraktım. Mobilden girince reklam açılmıyor

Evet hocam benim olayda mobil veride de o mesajlar geliyor. Soyledigin gibi formatin ise yaramayacagi belli. Gmail hesabini degistirsem sorun cozulecek saniyorum ama yillardir kullandigim bi hesap. Drive dan tut google fotograf yedekleme tum hizmetleri kullaniyorum aktif olarak bu hesapta

Aynı sorun bende de oldu.internet explorera bulaştı sadece.ie ayarlara gir ve herşeyi sil.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2015-04-25-12-31-34-1.png
    Screenshot_2015-04-25-12-31-34-1.png
    456 KB · Görüntüleme: 36,360

Evet hocam benim olayda mobil veride de o mesajlar geliyor. Soyledigin gibi formatin ise yaramayacagi belli. Gmail hesabini degistirsem sorun cozulecek saniyorum ama yillardir kullandigim bi hesap. Drive dan tut google fotograf yedekleme tum hizmetleri kullaniyorum aktif olarak bu hesapta
Hocam ben format attıktan sonra hesabı da değiştirdim, maalesef yine olmadı :((

Aynı sorun bende de vardı. 1 saat önce kurtuldum bu sorundan. İnternette de pek bir şey bulamamıştım. Modemi resetleyip tekrardan kurdum. Modemin wireless ssid'ni (adını) değiştirdim ve firewall kısmını aktif ettim. Telefondan ve bilgisayarda DNS ayarını elle kendim verdim şu an sorun yok valla.

hocam yüksek ihtimalle gmailinize bulaşan bir uygulama sebep oluyor buna
bence gmailinizi bi kontrol edin

Arkadaslarin bahsettigi gibi wifi den kaynaklaniyor gibi sorun.gmail adreslerini degistirdim. Mobil veride bir sorun olusmuyor. Evdeki wifiye baglandigim an reklamlar tekrar basliyor.

Yaşa ki goresin. Buyuk ihtimalle bi acik soz konusu ama google hocanin ise el atmasi lazim

mefete' Alıntı:
Arkadaslarin bahsettigi gibi wifi den kaynaklaniyor gibi sorun.gmail adreslerini degistirdim. Mobil veride bir sorun olusmuyor. Evdeki wifiye baglandigim an reklamlar tekrar basliyor.

Yaşa ki goresin. Buyuk ihtimalle bi acik soz konusu ama google hocanin ise el atmasi lazim
Hocam modemi resetleyip denedin mi? Wifi adını da değiştir bi dene bakalım.

Denedim hocam ise yaramadi. Bugun biraz daha arastirdim 2 gunluk mevzu ve cozumu simdilik yok gibi

Tüm uğraşlarım sonucunda bir çözüm buldum. Paylaşıyorum.

Bugün okulun kablosuz ağına girince de o saçma reklamların geldiğini görünce. Google hesap ayarlarında aradım çözümü.

1) İlk önce telefonda ki tarayıcı ön belleklerini temizledim. Uğraşmak istemiyorsanız Clean Master tarzı bir uygulama bulabilirsiniz.
2) Telefonun internet bağlantısını kestim.
3) Bilgisayardan google oturumu açtım. Profil fotosu olan sağ üst köşeden Hesap linkine tıkladım.
4) Hesap İzinleri bölümüne geldim
5) Var olan tüm cihazları iptal ettim. Telefonum dahil
6) Sonra telefonla internete bağlanınca google şifresini istedi girdim.

Yaklaşık 1 saattir sıkıntı yok. Test ediyorum...

Totalledperformance vb sacmaliklardan mevcut hafiza kartimi bicimlendirdim.telefona hardformat dediklerinden attim.wifi ye baglanmadan kullaniyorum ancak oyle kurtuldum.bu dediklerimi yapip herhangi bir wifiye baglandigim anda yeniden basliyor ayni dert.internette bicok cozum mevcut yaptim ama olmadi bende wifisiz kullaniyorum.baska bir gmail actim temizlikleri yaptiktan sonra yeniden basladi.bende wifisiz kullaniyorum artik

Merhaba arkadaşlar. Ben de android reklam sıkıntısı çekenlerden idim.gecenlerde biraz araştırdım ve kesin sonuca uulaştım şükür. Adaway aadlı uygulamayı indirip telefon veya tableti kurun ve tum reklamlardan kurtulun. Tek önemli konu, bu program sadece root cihazlarda çalışıyor.

Adaway uygulamasını GooglePlay de bulamazsınız. Uygulama sadece rootlu cihazlarda işe yarar. Host dosyasını değiştirerek reklam içeren uygulama vb. içerikleri 127.0.0.1 adresine yönlendirerek engelleme yapar. Uygulamayı yükledikten sonra host dosyası indir ve kura tıklayıp cihazı yeniden başlatmanız gerekir. SuperSU izini isteyecektir. Çocukların tabletine kurdum gayet güzel çalışıyor.

Ekli dosyalar

• org.adaway_42.rar
    1.9 MB · Görüntüleme: 176
Geri