(ÇÖZÜLDÜ)clonizella imaj atma resimli (nerede yanlış yapıyorum

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar ilk defa clonizella ile imaj atmayı deniyorum.
Aşağıdaki adımları uygulamaya çalıştım.

ÇÖZÜM: ARKADAŞLAR SORUN KULLANDIĞINIZ MULTİBOOT YAPMA ARACI. BEN RUFUS İLE BAŞARIYA ULAŞTIM. KULLANDIĞINIZ MULTİBOOT ARACININ KENDİ İÇİNDE FARKLI KLASÖRLER OLUŞTURMADAN DİREK FLASH BELLEĞİN ANA DİZİNİNE DOSYALARI KOPYALAMASI LAZIM. ÖRNEĞİN YUMİ ÇOKLU İSO DOSYALARI YAPMADA UYGUN BİR ARAÇ AMA MALESEF CLONEZİLLA DA İŞE YARAMADI. REFUSDAN BAŞKA PROGRAMLAR DA EMİNİM VARDIR. İSO DOSYALARI ANA DİZİNDE OLUYORSA SIKINTI YOK ARKADAŞLAR.

zIZ.jpg

zIy.jpg

zII.jpg

zIk.jpg

zI9.jpg

zIL.jpg

zIY.jpg

Aşağıdaki resimde toshiba benim harddiskim. ilgili iso dosyam bu toshiba hdd nini içinde
zIb.jpg

a2 klasörü içinde imajım var ancak bu şekilde görmedi. Bende toshiba hdd min ana dizinine attım ancak yine görmedi iso dosyasını
zIe.jpg

zIu.jpg

aŞAĞIDAKİ resimde ilgili recovery ile ilgili ayarlar gelmiyor buda iso dosyasını görmemesinden kaynaklanıyor sanırım. sadece imaj alma ayarları geliyor yani
zI5.jpg

Son düzenleme:
Clonezilla nın imajı İSO şeklinde olmaması lazım. İSO şeklinde bir yedeğini varsa bunu rufus ya da benzeri bootable usb oluşturma programlarıyla bir USB ye yazdırıp, onunla imaj almanız gerekir diye düşünüyorum.

ayrıca imaj yedeği aldığın zaman yedeği 2017-08-22-10-img şeklinde bir klasöre alır yedek iso olduğu için yedeği görmüyor olabilir.

Gittiğim adım mı yanlış. Seçenek mi yanlış. Toshiba içinde İSO dosyası mevcut(tek dosya) onun için mi görmüyor. Yani normalde en sondaki resimde diğer imaj atma ayarları niçin çıkmıyor
İmajı clonezilla ile al Hocam,sonra clonezilla ile imaj at senin yaptığın şekilde iso dosyası ile olmaz ya da @yakuphan hocamin dediği gibi rufus veya benzeri programlarla iso dosyanı imaj olarak tahtaya yükleyebilirsin

İmajı clonezilla ile al Hocam,sonra clonezilla ile imaj at senin yaptığın şekilde iso dosyası ile olmaz ya da @yakuphan hocamin dediği gibi rufus veya benzeri programlarla iso dosyanı imaj olarak tahtaya yükleyebilirsin
Hocam zaten iso olan imaj clonezella ile alınmış. Bb net ten bir arkadaş paylaştı. Ben iso yu çıkarsam olur mu bir klasöre o şekilde görür mü

Hocam zaten iso olan imaj clonezella ile alınmış. Bb net ten bir arkadaş paylaştı. Ben iso yu çıkarsam olur mu bir klasöre o şekilde görür mü
Clonezillanin iso aldığını bilmiyordum yeni duydum.Eger dediğiniz doğru ise yani iso var ise rufus programını indir hocam,imajın büyüklüğüne göre bir flash bellek ayarla..İso’yu seç ve rufus’u başlat de..Daha sonra clonezilla kullanmadan açılışta F7 ile imajı kurabilirsin yapamazsan ozelden yaz yardımcı olmaya çalışayım

hocam sizin indirdiğiniz .iso clonezilladan recovery-iso-zip seceneğiyle alınmıştır. buda bir .img dosyasını .iso ya çevirip flasha kaydedip direk flashla imaj yüklemek içindir. yani o .iso yu clonezilla ekranından imaj yükleme (restore) yapamazsınız. arkadaşların dediği gibi o .iso yu rufus yada universal usb installer programı ile flasha yazmanız gerekir ve pc yi o flashla başlatmanız yeterlidir.

hocam sizin indirdiğiniz .iso clonezilladan recovery-iso-zip seceneğiyle alınmıştır. buda bir .img dosyasını .iso ya çevirip flasha kaydedip direk flashla imaj yüklemek içindir. yani o .iso yu clonezilla ekranından imaj yükleme (restore) yapamazsınız. arkadaşların dediği gibi o .iso yu rufus yada universal usb installer programı ile flasha yazmanız gerekir ve pc yi o flashla başlatmanız yeterlidir.
benim indirdiğim iso imaj alınarak hazırlanmış. ben bunu direk yumi ile iso formatını yazdırdım. evet clonizella ekranı geldi hatta. ama dosyayı bulmuyor. başkaları yapmış ama ben yapamadım. özelden yardımcı olacak birilerini arıyorum

hocam iso yu flasha yazarken universal usb installer ı kullan. step 1 de clonezilla yı seçmen lazım, yumi veya rufusta böyle bir seçenek varmı bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    69.4 KB · Görüntüleme: 44
başka başlık açmadan buraya sorayım arkadaşlar

ben clonezilla ile disk imajı aldım (klasör içinde bir sürü dosya var. .aa, .ab vs gibi uzantısı olan dosyalar)

clonezilla boot usb ile açıp bu klasörle imaj atıyorum. problem yok

bu klasörü yine clonezlla kullanarak (iso zip) iso dosyası haline getirip winsetup ile flaşa yazıyorum

ama hazırladığım son flaşla imaj atarken hdd bölümleme de sanırım hata oluyor ve siyah ekrandan gösrsel ekrana geçmeden kırmızı yazıuılarla hata veriyor

başka başlık açmadan buraya sorayım arkadaşlar

ben clonezilla ile disk imajı aldım (klasör içinde bir sürü dosya var. .aa, .ab vs gibi uzantısı olan dosyalar)

clonezilla boot usb ile açıp bu klasörle imaj atıyorum. problem yok

bu klasörü yine clonezlla kullanarak (iso zip) iso dosyası haline getirip winsetup ile flaşa yazıyorum

ama hazırladığım son flaşla imaj atarken hdd bölümleme de sanırım hata oluyor ve siyah ekrandan gösrsel ekrana geçmeden kırmızı yazıuılarla hata veriyor
hocam winsetup ile değilde universal usb installer ile isoyu flasha yazdırın.

hocam iso yu flasha yazarken universal usb installer ı kullan. step 1 de clonezilla yı seçmen lazım, yumi veya rufusta böyle bir seçenek varmı bilmiyorum.
REFUS İLE ALDIM SORUN ÇÖZÜLDÜ. ÇOKLU (MULTİPLE) MULTİBOOT yapan programlarda hata çıkıyor. Bunlardan birisi ise yumi. Sebep ise dizini tanımaması. Mesela home/partimag diye dizini çalışıyor. fakat çoklu multiboot yapan yazılımlarda multiboot/klasör ismi(artık iso adını ne koyduysanız)/home/partimag oluyor. Bu sefer dizini bulamıyor ve hata veriyor. sadece tek iso atıyorsa sizin önerdiğiniz yazılım da oluyor olabilir.

Geri