CÖZÜLDÜ ! "Disk yazmaya karşı korumalı" hatası..

Kodla Büyü

mesut_steel

Seçkin Üye
Seçkin Üye
16 GB USB belleğim birkaç gün önce bu hatayı vermeye başladı.. Forumlardaki yöntemler ile üstesinden gelirim nede olsa diyerek pek önemsemedim.. Ama 4. gün oldu hala çözemedim..

1- Regeditten ilgili anahtarı 0 yapmak (HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies)
2- CMD ile sıfırlamak (DISKPART - list disk - select disk 2 - attributes disk )
3- Çeşitli programlar ile belleği formatlamaya çalışmak gibi bir çok yöntem denedim..

Hiç birisi işe yaramadı.. Alternatif çözümü olan var mı ?? Yoksa artık çöpe doğru gitme vakti gelmiş mi ??

***kalelibilişim hocam sayesinde çözülmüştür.(sayfa 3)

Son düzenleme:
Re: "Disk yazmaya karşı korumalı" hatası.. ÇÖZÜLEMEDİ !

bugun bir öğretmen arkadasda bana sordu ama ilgilenemedim pek. Aynı hatayı veriyor.

Hocam sen ne yapmak istiyorsun.? Korumayı kaldırıp içine bişeyler kaydetmek mi? Bir program var kesin çözüm ama içindekileri kopyalayıp tamamen recovery yaptıktan sonra flash tekrar kullanılabilir geliyor. Bende çok aramıştım geçenlerde tek sorunu çözen o olmuştu. Özelden göndereyim. Fakat işletim sistemini yazmanız lazım

başka öğretmen arkadaşlar bu sorun ile gelmeden çözebileyim istiyorum , ki bize olan bakış açısı sabit olmasın.. "ne biçim bilgisayarcısın sen!" Asli görevimizmiş gibi(!)

sedo hocam çok makbule geçer.. tarif ettiğin gibi, yeniden kullanabilmek istiyorum, içine yeniden belge yükleyebilmeliyim.. silme işleminde hiç bir sıkıntı yaşamadım, şu an içi bomboş.. ama yükleme yapamıyorum.. win7 kullanıyorum hocam 32 bit..

hocam bana da yollarmısın? ben korumayı kaldırıp, flası normal olarak kullanmak istiyorum.

Benim flash ta 2 gün önce böyle hata verip durdu, defalarca format attım ama dosya kopyalarken sıkıntı oldu hep. takip

Arkadaşlar. Kusura bakmayın. Özelden göndermeyen çalıştım gmail ve Hotmail exe dosyası içerdiği için hata verdi göndermedi. Bende arayıp linkten buldum.. Biraz beklettim kusura bakmayın. dikkat etmeniz gereken ufix1- Windows xp için.. ufix2 ise win7 için.. win 8 de ikiside çalışmıyor. Umarım işinizi görür.
kesin çözüm ;)

http://www.pny.com.tw/index.php?cls=2&mode=download

oziie' Alıntı:
Benim flash ta 2 gün önce böyle hata verip durdu, defalarca format attım ama dosya kopyalarken sıkıntı oldu hep. takip

Öznur cum sana posta ile bile gönderirim ben arkadaşım ;)

teşekkürler hocam.

TŞKKRLER...

İşinize yaradı mı arkadaşlar program?

:+1: :alkis:

sedo' Alıntı:
Arkadaşlar. Kusura bakmayın. Özelden göndermeyen çalıştım gmail ve Hotmail exe dosyası içerdiği için hata verdi göndermedi. Bende arayıp linkten buldum.. Biraz beklettim kusura bakmayın. dikkat etmeniz gereken ufix1- Windows xp için.. ufix2 ise win7 için.. win 8 de ikiside çalışmıyor. Umarım işinizi görür.
kesin çözüm ;)

teşekkürler,
paylaştığın bağlantıda ufix1 win7 için, ufix2 win8 için yazıyor

win xp için olanı yok mu bu programın?

hocam ben windoes 7 kullanıyorum ikisinide denedim ama usb belleği görmüyor hiç :?

" control disk " kısmından flash ı seçemiyorum. Hiç bir sürücü yazmıyor . Kullanamadım ben de

hastasıyız dede' Alıntı:
sedo' Alıntı:
kesin çözüm ;)

teşekkürler,
paylaştığın bağlantıda ufix1 win7 için, ufix2 win8 için yazıyor

USB Flash Driver Format Tool (Ufix-I)

• Applicable for PNY/ HP 4GB/8GB/16GB/32GB USB 2.0 flash drive products.
• Support OS : Before the Win 7 version.

before(önceki) yazdığı için ufixI-- win7 den önceki yani win xp uyumlu,
ufix II ise win8 den önceki yani win7 uyumlu,
.. isterseniz ikisini de deneyin ama win8 de çalışmıyor dosya

oziie' Alıntı:
" control disk " kısmından flash ı seçemiyorum. Hiç bir sürücü yazmıyor . Kullanamadım ben de

normalde pc nin gördüğü bir usb i program görmüyor mu?. İşletim sisteminize dikkat edin, olmazsa farklı bir işletim sistemininde denemenizi tavsiye ederim.

jhake' Alıntı:
hocam ben windoes 7 kullanıyorum ikisinide denedim ama usb belleği görmüyor hiç :?

flash bellek kaç gb

sedo' Alıntı:
oziie' Alıntı:

normalde pc nin gördüğü bir usb i program görmüyor mu?. İşletim sisteminize dikkat edin, olmazsa farklı bir işletim sistemininde denemenizi tavsiye ederim.

win7 kullanıyorum. Usb yi windows görüyor, windowstan usb yi kullanıyorum şu anda sıkıntı yok fakat programda control disk kısmı boş. Hiç bir sürücü yok seçilecek.
fix2 yi indirmiştim.

oziie' Alıntı:
sedo' Alıntı:
oziie' Alıntı:

win7 kullanıyorum. Usb yi windows görüyor, windowstan usb yi kullanıyorum şu anda sıkıntı yok fakat programda control disk kısmı boş. Hiç bir sürücü yok seçilecek.
fix2 yi indirmiştim.

Flash bellek 4 gb ve üstü kapasiteli mi ve usb 2.0 mı? hiç yapamazsanız xp li bir bilgisayarda ufixI le deneyin derim.. :)

win 7 de işe yaramadı, programda sürücü ismi görünüyor işlemde yapıyor ama işlem başarısız sonuçlanıyor :shock:

hastasıyız dede' Alıntı:
win 7 de işe yaramadı, programda sürücü ismi görünüyor işlemde yapıyor ama işlem başarısız sonuçlanıyor :shock:

Şaşırmam hocam bir bilgisayarda sorunsuz çalışan bir program diğerinde hiç sebepsiz çalışmayabilir :eek: . xpde deneyin ya da farklı bir o.s de , flash belleğiniz 4gb ve üstü olmalı

oziie' Alıntı:
jhake' Alıntı:

aynı sorun bende de mevcut hocam.. listeleme kısmı bomboş çıkıyor.. haliyle hiç bir işlem yapamıyorum.. :?

bugun vistada calıstırdım aynı programı. :oops: Neden sizde çalışmıyor anlamadım (diye düzeltelim ;))

Hocam kaçıracak birşey yok burda hepimiz bilişimciyiz. Bilgisayarda görünüyor ama programda o listede boş olarak çıkıyor. Uyumluluk modudur, yönetici çalıştır vs herkes denemiştir eminim ki burada. Ancak sonuç aynı

Geri