CÖZÜLDÜ ! "Disk yazmaya karşı korumalı" hatası..

Kodla Büyü
Arkadaşlar elimde A101 den alınmış HiLevel 32gb bir flash bellek var. Flash bellek içindeki dosyaları silmeye kalktığımda yazmaya karşı korumalı hatası almaya başladım. Ne yaptıysam düzeltemedim. İnternette verilen cmd ekranından yazmaya karşı korumayı kapatma çözümleri de işe yaramadı. 6 aydan fazla zamandır aralıklarla sorunu çözmek için uğraştım.
Sorun donanımsal bir arıza olduğu için çözülmüyor arkadaşlar, eğer garantisi varsa öncelikle flashı değiştirmeyi düşünün.
Sonunda bu sabah ALCOR_U2_MP_v19.07.03.00 programı ile bir ilerleme kaydedebildim. Flash bellek 32gb idi, 15gb kadarı kalmış ama olsun hiç yoktan iyidir, çalışıyor en azından :)
Aslında bu programın bir çok versiyonunu daha önce onlarca defa denemiştim, ama flash belleği görmemişti program, galiba versiyona ekleme yapıldı. Veya kurcalarken oldu bilemiyorum artık. Program flashı bir defa gördükten sonra 50 dakika kadar lowlevelformat ile uğraştı hata verdi sorunu düzeltmedi, flash takılı değil gibi görünüyordu. ikinci defa denemem 2 saatten fazla sürdü bir kısmını kurtardı. Programın google drive linki aşağıdadır.

edit: Bu güne kadar denediğim hiç bir versiyon flash belleği tanımamıştı. fakat deneme amaçlı daha önce denediğim eski versiyonlardan biri indirdim şimdi o da flashı gördü. Bu gün şanslı günümdeyim galiba. Denemekten vazgeçmeyin arkadaşlar. Bu arasa işletim sistemim windows 10, deffender virüs olarak algıladı bazı versiyonları, izin ver dedim. bundan dolayı da çalışmış olabilir. Dediğim gibi sebebini bilmiyorum ama bu güne kadar flash belleği hiç tanımıyordu program, ama şimdi hep tanıyor

Flash Belleğimin Bilgileri:
Controller Vendor: Alcor Micro
Controller Part-Number: AU6989SN-GTC [F500] - F/W F004
Flash ID code: 983C98B37672 - Toshiba - 1CE/Single Channel [TLC] -> Total Capacity = 32GB

Kurtardığım Programın indirme bağlantısı
https://drive.google.com/file/d/1DJ93nVCzl7cL8tIBmePu6Oi05zCa4bEf/view?usp=sharing

edit 2 : daha önce flash belleği hiç okumuyordu ama şimdi windows7, windows8 ve windos 10 farketmiyor okuyor. Üstelik programın 17,18 ve 19 versiyonlarını denedim üçü de flash belleği gördü. ilginç..
hocam link çalışmıyor yenilersen çok makbule geçer kendi sitesinden indiriyorum görmüyor halbuki bu programla çalışmıştı

yok, yok yok.. olmuyor..
Sanırım uyumsuz bir araçla low level format yaptım, onunda sonunda error verdi:
upload_2021-11-15_15-11-22.png

şimdi de chip bilgilerini öğrendim, ona uygun bir programla firmware yükleyeyim diyorum; bu sefer de USB belleğimi hiç görmüyor "update" desem de, farklı usb portlarını denesem de:
upload_2021-11-15_15-13-40.png

Sanırım 32 gb kingston usb çöp olacak.. :(

Chip genuisa göre bilgilerim şöyleydi:
Kod:
Description: [E:]USB Yığın Depolama Aygıtı(2307 PRAM)
Device Type:        Mass Storage Device

Protocal Version: USB 3.00
Current Speed: High Speed
Max Current: 96mA

USB Device ID: VID = 13FE PID = 5500

Device Vendor: Phison
Device Name: 2307 Boot ROM
Device Revision: 0110

Product Model: 2307 PRAM
Product Revision: 1.00

Controller Vendor: Phison
Controller Part-Number: PS2251-07(PS2307) - F/W 01.02.10 [2013-05-28]
Flash ID code:      983AA8927650 - KIOXIA TC58TEG7TDKTA00 [TLC-8K]

Tools on web:       http://dl.mydigit.net/special/up/phison.html

Ne zor bir konuymuş bu böyle. Ben de bir şekilde biçimlendirilince düzelir sanmıştım.
Önceleri düzelir gibi oluyordu sonra gene otomatik "read only" oluyordu bi süre sonra. Low level format işine girince iyice işler karıştı, artık cmd-diskpartta disk gözükse de 0 MB diyor clear bile yapılamıyor medya yok diye.
Rufus'dan da şüpheleniyorum. Rufuslu bir flaşımın başına geldi, tesadüf mü bilmiyorum...

Başlıkta "
CÖZÜLDÜ ! "Disk yazmaya karşı korumalı" hatası..
"
diyor ama.. bence bu sorun zaman zaman hep hortluyor,
"
CÖZÜLMEDİ ! "Disk yazmaya karşı korumalı" hatası..
" :confused:

Bu konuda fikri olan var mı arkadaşlar?
Bu sorunu yaşayanlar hep düzeltebildi mi yani?

Geri