CÖZÜLDÜ ! "Disk yazmaya karşı korumalı" hatası..

Kodla Büyü
Çözüm yöntemini gizlemedik, saklamadık, silmedik arkadaşım. Çözdük deyip işin içinden de sıyrılmadık, tek tek yaptığımız adımların hepsini anlattık. Sayfa 5'e tıklamaya lütfedersen belki sen de farkedebilirsin. (!)
Lütfetmeme gerek yok forum adabını bilmiyorsunuz belli ki, eğer açtığınız başlıktaki soruna çözümü bulduysanız ilk mesajı editler yazarsınız çözümü, okuyan insanların 5 sayfa veya 15 sayfa acaba çözüm hangi sayfada diye onlarca belki yüzlerce mesaj okumaktan kurtarırsınız. Ama neyse ya uslubunuzdan belli ki pek saygılı bir insan değilsiniz uzatmaya gerek yok...

Çözüm yöntemini gizlemedik, saklamadık, silmedik arkadaşım. Çözdük deyip işin içinden de sıyrılmadık, tek tek yaptığımız adımların hepsini anlattık. Sayfa 5'e tıklamaya lütfedersen belki sen de farkedebilirsin. (!)
Çözümü ilk mesaja ekleyebilir misiniz hocam?

Lütfetmeme gerek yok forum adabını bilmiyorsunuz belli ki, eğer açtığınız başlıktaki soruna çözümü bulduysanız ilk mesajı editler yazarsınız çözümü, okuyan insanların 5 sayfa veya 15 sayfa acaba çözüm hangi sayfada diye onlarca belki yüzlerce mesaj okumaktan kurtarırsınız. Ama neyse ya uslubunuzdan belli ki pek saygılı bir insan değilsiniz uzatmaya gerek yok...
Çözümü için emek harcadığım günler geliyor aklıma, bir de üşenen kişinin hazırcılığına bakıyorum.
Hayat sana hep forumun ilk mesajında çözüm verir inşallah ne diyeyim yoksa işin zor :)

Kaçıncı sayfada çözüldüğünü ekleyeceğim hocam birazdan.

Çözümü için emek harcadığım günler geliyor aklıma, bir de üşenen kişinin hazırcılığına bakıyorum.
Hayat sana hep forumun ilk mesajında çözüm verir inşallah ne diyeyim yoksa işin zor :)
Sorunlu musun arkadaşım? Neden uzatıyorsun ki hala?
apaçık haksızsın işte,
sen çile çektin emek harcadın sordun soruşturdun diye herkes çile mi çeksin???
Diyetini mi arıyorsun çektiğin çilenin harcadığın emeğin?
Nasıl bir mantık bu hazırcılıkmış iyi sen de git o zaman elektriği yeniden keşfet, ampülü yeniden icad et öyle kullan hazırcı seni.
Evet senin gibi bilgisini paylaşmaktan imtina eden insanlarla işimiz zor ülke olarak! Yemin ediyorum bu insan kalitesiyle Allah yardım ediyor heralde yoksa Zimbabwe gibi bir ülke olmamız gerek ya...

Sorunlu musun arkadaşım? Neden uzatıyorsun ki hala?

Bu bana sözde üslup(!) dersi veren arkadaş.

apaçık haksızsın işte,

Çözüm bulmaya değil haklı olmaya çalışan bir arkadaş.

sen çile çektin emek harcadın sordun soruşturdun diye herkes çile mi çeksin???

Bilgiye ulaşmayı çile çekmek olarak gören bir arkadaş.

Evet senin gibi bilgisini paylaşmaktan imtina eden insanlarla işimiz zor ülke olarak!

Ötekileştirici, isyankar hazırcı arkadaş.

Nasıl bir mantık bu hazırcılıkmış iyi sen de git o zaman elektriği yeniden keşfet, ampülü yeniden icad et öyle kullan hazırcı seni.

Burda ise tamamen devreleri yakmış düz mantık bir arkadaş. :)

Bu bana sözde üslup(!) dersi veren arkadaş.

Çözüm bulmaya değil haklı olmaya çalışan bir arkadaş.

Bilgiye ulaşmayı çile çekmek olarak gören bir arkadaş.

Ötekileştirici, isyankar hazırcı arkadaş.

Burda ise tamamen devreleri yakmış düz mantık bir arkadaş. :)

Bir öğretmen olarak senin en başta diyeceğin şuydu: "evet kusura bakmayın arkadaşlar çözümü ilk mesaja eklemem çok daha iyi olur. "
ama yok ... sen ne yaptın? binbir hava cıva yaparak çözüm 5. sayfada diye atar yaptın...
Seninki gibi bir üsluba ancak aynı üslüpla cevap verririm daha fazlasını haketmiyorsun,
çözüm bulamazsam ve haklı çıkmaya çalışırsan heraldeki haklılığımı dile getiricem, ben değil benden sonra aynı sorunla karşılaşan yüzlerce kişi bundan 3-5 yıl sonra bile senin her seferinde çözüm 5. sayfada demene gerek kalmadan çözümü öğrenip vakit kaybetmezdi bu nedenle haklılığımı yüzüne vurdum,
bilgiye ulaşmanın kolay yolu varsa, ama elinde bilgi olanların hoyratlığı ile buna zorluk çıkarılıyorsa elbette çiledir, başta bu bilgiye ulaşmak için çektiğin zorluktan bahseden sendin,
işin zor diyen de en başta sendin ve bende ona cevaben işi zorlaştıranın sen olduğunu söyledim, hazır bir çözüm varsa neden 15 sayfa yazıyı okumak zorunda kalsın insanlar yani böyle bir konudaki haklılığı anlatmak bile utanç verici
düz mantık demeni övgü olarak algılıyorum senin ki gibi mantıksızca yaptığın hatayı savunmak yerine, yaptığın mantıksız işi ve hala ısrarla ar etmeden o mantıksız işi savunmanı düz mantıkla yüzüne vurdum.

yani velhasıl neresinden tutsak göz göre göre haksızsın ve hala uzatıyorsun,
Burada bekleyip yıllarca her yeni gelene çözümün 5. sayfada olduğunu söylemek zevkinden mahrum kalıcaksın belki ama olsun sen benim dediğimi yap yine de...

Çözülmüştür deyip işin içinden çıkmak nedir? nasıl çözdünüz onu yazın da biz de bilelim bu nasıl bir iş anlayamadım

Sen önce mesajındaki tavrına bak, sonra düzgün cevap bekle. Yanlış sorunun doğru cevabı olmaz birader.

Bu da insanca sorusunu soran ve "işin içinden çıkmak" ile bizi yargılamayan bir arkaşın üslubu. Ona verdiğim cevap ile sana verdiğim cevabı kıyaslarsan, nabza göre şerbet verdiğimizi, adamına göre muamele ettiğimizi görürsün.
Bundan sonra da forumu kirletme, çünkü o muameleyi de görmeyeceksin artık!

Hadi en son sen yaz da haklı çık :)

Kusura bakma valla sen taaaa en baştan o üslubu hakediyorsun, çünki öğretmen olabildiğine göre gerizekalı değilsin, forumda 300 küsür mesajın olduğuna göre forumun amacı nedir nasıl kullanılır onu da biliyorsun ve bunlara rağmen ilk mesajı editleyip çözümü yazmıyorsan en ağır lafları hak ediyorsun ta en baştan.

Çünki tek yapmak istediğin ego tatmini, başlığın altında bekleyip "çözüm 5. sayfada hihi bakın ben buldum çok uğraştım ihihi bulmak için çok çile çektim ben bakın ihihih" deyip kendini tatmin etmek.

Sana ben ilk yazdığım mesajdan bu yana haklıyım ama sende pek ar etmek gibi bir yüz olmadığı için hala utanmadan açtığın başlığın altına yorum yazılmasından zevk alıyorsun. Diğer arkadaş kibarca ilk mesaja ekler misiniz hocam demiş diye övüyorsun ama hala ilk mesaja eklemiyorsun daha ne denir ki sana?
Sana bu zevki daha fazla tattırmıycam sende hala utanmadan ilk mesaja çözümü yazma 5. sayfada kalsın çözüm emi...

Son düzenleme:
forumda 300 küsür mesajın olduğuna göre forumun amacı nedir nasıl kullanılır onu da biliyorsun ve bunlara rağmen ilk mesajı editleyip çözümü yazmıyorsan en ağır lafları hak ediyorsun ta en baştan.

İlk mesaja editlemekle, çözüm sayfasını söylemek arasında fark görmüyorum. Fazladan 1 tıklama için bu kadar forumu kirletmenin alemi yok.

Çünki tek yapmak istediğin ego tatmini, başlığın altında bekleyip

Çünki değil, çünkü demek istedin sanırım.

Çünki tek yapmak istediğin ego tatmini, başlığın altında bekleyip "çözüm 5. sayfada hihi bakın ben buldum çok uğraştım ihihi bulmak için çok çile çektim ben bakın ihihih" deyip kendini tatmin etmek.

Konu başlığındaki mesajları inceleseydin isabetsiz bir yargıda bulunduğunu farkederdin. Ama araştırmayınca malum... Yine doğruya ulaşamamış oldun.

Sana ben ilk yazdığım mesajdan bu yana haklıyım

Egon önünde de saygıyla eğiliyorum. Evet kardeş, sen haklısın.

İlk mesaja editlemekle, çözüm sayfasını söylemek arasında fark görmüyorum. Fazladan 1 tıklama için bu kadar forumu kirletmenin alemi yok.

Çünki değil, çünkü demek istedin sanırım.

Konu başlığındaki mesajları inceleseydin isabetsiz bir yargıda bulunduğunu farkederdin. Ama araştırmayınca malum... Yine doğruya ulaşamamış oldun.

Egon önünde de saygıyla eğiliyorum. Evet kardeş, sen haklısın.

Bir tartışmada haksız olup kenara sıkışanların ilk başvurdukları şey nedir biliyor musun?
Literatürde adı bile var Ad hominem denir.
Sende bunu yapıyorsun, çünkü yazmamışım da çünki yazmışım vay arkadaş beni mat ettin valla yerle bir oldum bütün savunmam çöktü sen haklı çıktın ben yazım yanlışı yapınca.
Tamam git senle daha fazla uğraşmaya değmeyeceğini şu saniye anladım. İlerle...

Bir tartışmada haksız olup kenara sıkışanların ilk başvurdukları şey nedir biliyor musun?
Literatürde adı bile var Ad hominem denir.
Sende bunu yapıyorsun, çünkü yazmamışım da çünki yazmışım vay arkadaş beni mat ettin valla yerle bir oldum bütün savunmam çöktü sen haklı çıktın ben yazım yanlışı yapınca.
Tamam git senle daha fazla uğraşmaya değmeyeceğini şu saniye anladım. İlerle...

Koca alıntıdan orayı mı çektin aldın? Bunun da literatürdeki adını söylesene. :)

:):)
Usb flash disk sorunu yaşayan arkadaşlar, Öncelikle her diskin chipi farklıdır, chip bilgisine göre program kullanılır, chip bilgisine chip genius programı ile bakıyoruz ve bu işin garantisi yoktur, diskiniz zarar görebilir, disk kapasitesi (GB) değişebilir ya da diskinizi tamamen kaybedebilirsiniz. Garantiniz devre dışı kalabilir. Bütün bunları bilerek eğer denemek isterseniz phison chipler için aşağıdaki programı önerebilirim. Program bir çok diski otomatik olarak tanıyor. Özellikle sandiskler için bir çözüm yoktu bu program onları da görüyor. Programın yaptığı işlem firmware yüklemek. Bazı disklerde bir kaç dakikada tamamlanırken bazı disklerde bir kaç saat sürebiliyor. Tek yapmanız gereken start butonuna basmak. (Rar şifresi : 123)

http://flashboot.ru/files/file/564/

Şimdi de programın ayarlarına bakalım.
Usb flash diskimizi bilgisayara takıp programı çalıştırdığımızda program diskimizi otomatik olarak algılar. Algılamazsa ReFresh butonuna basabilirsiniz.
Sonrası resimlerde adım adım açıklandı.

Ekli dosyayı görüntüle 57649

Ekli dosyayı görüntüle 57650

Ekli dosyayı görüntüle 57651

DİKKAT! DİKKAT!
Usb diskinizde CD-ROM bölümü oluşturmak isterseniz alttaki ekranda Enable CDROM kutucuğuna işaret koyun. iso dosyasını gösterin.
Daha önce bu konuya dair forumda bir anlatım yapmıştım. Bu da ona ilave olsun.
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/usb-flash-diskinizi-cd-rom-yapin-usb-to-cd-rom.88107/

Ekli dosyayı görüntüle 57652

Ekli dosyayı görüntüle 57653

Ekli dosyayı görüntüle 57654

Ekli dosyayı görüntüle 57655

Ekli dosyayı görüntüle 57656

Ekli dosyayı görüntüle 57657

Ekli dosyayı görüntüle 57658

Teşkkürler işe yaradı....:):):)

Device Name: +[F:]+USB Giriş Aygıtı(SanDisk Cruzer Edge USB Device)
PnP Device ID: VID = 093A PID = 3701
Serial Number: 6&&6FB1AB5&&0&&0000
Revision: 1.26
Device Type: Standard USB device - USB2.0 Full-Speed (USB1.1)
Chip Vendor: (No match record)
Chip Part-Number: (No match record)
Product Vendor: SanDisk
Product Model: Cruzer Edge
Tools on Web: (N/A)

chip genius programını çalıştırınca ekran gelen yazıla bu şekilde.
Chip part numarası ve chip vendorda eşleşme yok. o yüzden birşey yapmadım.
Marka Sandisk Cruzer Edge

Description: USB Yığın Depolama Aygıtı(Kingston DataTraveler 3.0)
Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.10 <- Hint: This device can run faster when plugged to a USB3.0 port
Current Speed: High Speed
Max Current: 300mA

USB Device ID: VID = 0951 PID = 1666
Serial Number: 1C6F654E5934B081792296F0

Device Vendor: Kingston
Device Name: DataTraveler 3.0
Device Revision: 0100

Manufacturer: Kingston
Product Model: DataTraveler 3.0
Product Revision: PMAP

Controller Vendor: Phison
Controller Part-Number: PS2251-07(PS2307) - F/W 05.00.50 [2016-01-14]
Flash ID code: AD3A18A36125 - Hynix H27UDG8M2MTR [TLC-16K]

elimde kingston usb 3.0 flash bellek var bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz ?
saygılarımla..

Description: USB Yığın Depolama Aygıtı(Kingston DataTraveler 3.0)

Protocal Version: USB 2.10 <- Hint: This device can run faster when plugged to a USB3.0 port
Max Current: 300mA

USB Device ID: VID = 0951 PID = 1666
Serial Number: 1C6F654E5934B081792296F0

Device Vendor: Kingston
Device Name: DataTraveler 3.0
Device Revision: 0100

Manufacturer: Kingston
Product Model: DataTraveler 3.0
Product Revision: PMAP

Controller Vendor: Phison
Controller Part-Number: PS2251-07(PS2307) - F/W 05.00.50 [2016-01-14]
Flash ID code: AD3A18A36125 - Hynix H27UDG8M2MTR [TLC-16K]

elimde kingston usb 3.0 flash bellek var bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz ?
saygılarımla..

http://flashboot.ru/files/file/647/
bu belki yardımcı olur kolay gelsin...

Arkadaşlar elimde A101 den alınmış HiLevel 32gb bir flash bellek var. Flash bellek içindeki dosyaları silmeye kalktığımda yazmaya karşı korumalı hatası almaya başladım. Ne yaptıysam düzeltemedim. İnternette verilen cmd ekranından yazmaya karşı korumayı kapatma çözümleri de işe yaramadı. 6 aydan fazla zamandır aralıklarla sorunu çözmek için uğraştım.
Sorun donanımsal bir arıza olduğu için çözülmüyor arkadaşlar, eğer garantisi varsa öncelikle flashı değiştirmeyi düşünün.
Sonunda bu sabah ALCOR_U2_MP_v19.07.03.00 programı ile bir ilerleme kaydedebildim. Flash bellek 32gb idi, 15gb kadarı kalmış ama olsun hiç yoktan iyidir, çalışıyor en azından :)
Aslında bu programın bir çok versiyonunu daha önce onlarca defa denemiştim, ama flash belleği görmemişti program, galiba versiyona ekleme yapıldı. Veya kurcalarken oldu bilemiyorum artık. Program flashı bir defa gördükten sonra 50 dakika kadar lowlevelformat ile uğraştı hata verdi sorunu düzeltmedi, flash takılı değil gibi görünüyordu. ikinci defa denemem 2 saatten fazla sürdü bir kısmını kurtardı. Programın google drive linki aşağıdadır.

edit: Bu güne kadar denediğim hiç bir versiyon flash belleği tanımamıştı. fakat deneme amaçlı daha önce denediğim eski versiyonlardan biri indirdim şimdi o da flashı gördü. Bu gün şanslı günümdeyim galiba. Denemekten vazgeçmeyin arkadaşlar. Bu arasa işletim sistemim windows 10, deffender virüs olarak algıladı bazı versiyonları, izin ver dedim. bundan dolayı da çalışmış olabilir. Dediğim gibi sebebini bilmiyorum ama bu güne kadar flash belleği hiç tanımıyordu program, ama şimdi hep tanıyor

Flash Belleğimin Bilgileri:
Controller Vendor: Alcor Micro
Controller Part-Number: AU6989SN-GTC [F500] - F/W F004
Flash ID code: 983C98B37672 - Toshiba - 1CE/Single Channel [TLC] -> Total Capacity = 32GB

Kurtardığım Programın indirme bağlantısı
https://drive.google.com/file/d/1DJ93nVCzl7cL8tIBmePu6Oi05zCa4bEf/view?usp=sharing

edit 2 : daha önce flash belleği hiç okumuyordu ama şimdi windows7, windows8 ve windos 10 farketmiyor okuyor. Üstelik programın 17,18 ve 19 versiyonlarını denedim üçü de flash belleği gördü. ilginç..

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22.8 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleme:
Arkadaşlar elimde A101 den alınmış HiLevel 32gb bir flash bellek var. Flash bellek içindeki dosyaları silmeye kalktığımda yazmaya karşı korumalı hatası almaya başladım. Ne yaptıysam düzeltemedim. İnternette verilen cmd ekranından yazmaya karşı korumayı kapatma çözümleri de işe yaramadı. 6 aydan fazla zamandır aralıklarla sorunu çözmek için uğraştım.
Sorun donanımsal bir arıza olduğu için çözülmüyor arkadaşlar, eğer garantisi varsa öncelikle flashı değiştirmeyi düşünün.
Sonunda bu sabah ALCOR_U2_MP_v19.07.03.00 programı ile bir ilerleme kaydedebildim. Flash bellek 32gb idi, 15gb kadarı kalmış ama olsun hiç yoktan iyidir, çalışıyor en azından :)
Aslında bu programın bir çok versiyonunu daha önce onlarca defa denemiştim, ama flash belleği görmemişti program, galiba versiyona ekleme yapıldı. Veya kurcalarken oldu bilemiyorum artık. Program flashı bir defa gördükten sonra 50 dakika kadar lowlevelformat ile uğraştı hata verdi sorunu düzeltmedi, flash takılı değil gibi görünüyordu. ikinci defa denemem 2 saatten fazla sürdü bir kısmını kurtardı. Programın google drive linki aşağıdadır.

edit: Bu güne kadar denediğim hiç bir versiyon flash belleği tanımamıştı. fakat deneme amaçlı daha önce denediğim eski versiyonlardan biri indirdim şimdi o da flashı gördü. Bu gün şanslı günümdeyim galiba. Denemekten vazgeçmeyin arkadaşlar. Bu arasa işletim sistemim windows 10, deffender virüs olarak algıladı bazı versiyonları, izin ver dedim. bundan dolayı da çalışmış olabilir. Dediğim gibi sebebini bilmiyorum ama bu güne kadar flash belleği hiç tanımıyordu program, ama şimdi hep tanıyor

Flash ID code: 983C98B37672 - Toshiba - 1CE/Single Channel [TLC] -> Total Capacity = 32GB

https://drive.google.com/file/d/1DJ93nVCzl7cL8tIBmePu6Oi05zCa4bEf/view?usp=sharing

edit 2 : daha önce flash belleği hiç okumuyordu ama şimdi windows7, windows8 ve windos 10 farketmiyor okuyor. Üstelik programın 17,18 ve 19 versiyonlarını denedim üçü de flash belleği gördü. ilginç..

Bence flash diskin orjinali 16 gb dir. Çoğunlukla chip controller ile flash diski olduğundan daha yüksek gösteriyorlar. 1 TB yazan flash disk gördüm.:(

Arkadaşlar 32 gb flash bellek . Bunun yazılımını nasıl bulabilirim.

Description: [F:]USB Yığın Depolama Aygıtı(Generic Flash Disk)

Protocal Version: USB 2.00
Max Current: 200mA

USB Device ID: VID = 058F PID = 6387
Serial Number: 44E2E500

Device Vendor: Generic
Device Name: Mass Storage
Device Revision: 0106

Manufacturer: Generic
Product Model: Flash Disk
Product Revision: 8.07

Controller Part-Number: AU6989SN-GTB [F206] - F/W FD02
Flash ID code: 453C9A927A50 - SanDisk SDTNQCCMA-032G - 1CE/Single Channel [TLC-8K] -> Total Capacity = 32GB

Tools on web: http://dl.mydigit.net/special/up/alcor.html

Son düzenleme:
@sertokus
Umarım çözüme ulaşmışsınızdır. Bahsettiğiniz tarama işlemi bazen saatler, bazen de saniyeler sürüyor. Öncelikle bu sorunun kaynağı genellikle donanımsaldır. Çözümü hususunda kesin bir yöntem söz konusu değildir. Ayrıca her usb diskin chip bilgilerine göre özel yazılımı vardır. Versiyon numarası olarak sonra çıkmış olan yazılım önceki yazılımın tüm özelliklerini ihtiva etmeyebilir. Örneğimizde olduğu gibi. Doğru yazılım kullansanız bile çözüme ulaşamayabilirsiniz. Dahası çözüme ulaştıktan sonra diskinizde kapasite değişikliği olabilir veya okuma yazma hızları ile ilgili problemler olabilir. Örneğimizdeki disk için Alcor Micro AU6989SN-GTB aramanız gereken ifadeler bunlar. Verdiğim linkte yazılımın açıklama bölümünde bu ibareleri görebilirsiniz. Tam olarak bu ibareleri içermeyen veya bu ibarelerdeki bazı karakterler yerine yıldız kullanılan yazılımlar için bir şey diyemem.

@sertokus
Umarım çözüme ulaşmışsınızdır. Bahsettiğiniz tarama işlemi bazen saatler, bazen de saniyeler sürüyor. Öncelikle bu sorunun kaynağı genellikle donanımsaldır. Çözümü hususunda kesin bir yöntem söz konusu değildir. Ayrıca her usb diskin chip bilgilerine göre özel yazılımı vardır. Versiyon numarası olarak sonra çıkmış olan yazılım önceki yazılımın tüm özelliklerini ihtiva etmeyebilir. Örneğimizde olduğu gibi. Doğru yazılım kullansanız bile çözüme ulaşamayabilirsiniz. Dahası çözüme ulaştıktan sonra diskinizde kapasite değişikliği olabilir veya okuma yazma hızları ile ilgili problemler olabilir. Örneğimizdeki disk için Alcor Micro AU6989SN-GTB aramanız gereken ifadeler bunlar. Verdiğim linkte yazılımın açıklama bölümünde bu ibareleri görebilirsiniz. Tam olarak bu ibareleri içermeyen veya bu ibarelerdeki bazı karakterler yerine yıldız kullanılan yazılımlar için bir şey diyemem.
Hocam ürün tam 32 gb ve tam 3 buçuk saat arama. Yaptı. Bad sector ihtiva etti ve malesef kurtulmadı. Kurtulmaması da benim için bir ilerleme. Yardımınız için çok çok teşekkür ederim.

denemekte fayda var

Geri