[Çözüm] Flash Bellekteki Dosyaları Gizli Kısayol Yapan Virüs

Kodla Büyü
üç adımda kurtulun.....
***http://support.microsoft.com/kb/971606 buradan en son güncellemeyi indirin... ve güvenli kipte açıp virüsü temizleyin...
korunmak için
***tahtaya usb disk security ve USB-AV antivirüs programlarını kurun
***ardından yine ücretsiz usb show programıyla flashınızda gizlenmiş dosyalarınızı görünür hale getirin....

bizzat tarafımdan denenmiştir...30 tane tahtam var benden önce kısayol çöplüğüydü..şimdi ise çiçek çiçek :++:

Bir arkadaşımın tavsiyesi üstüne şu şekilde bir yol izledim. Flashı formatladım ardından flash diskin içine bir klasör açtım (ör:karekekedi_flash).

Ardından flash diskin özelliklerinden
-okuma ve yürütme
-klasör içeriğini listeleme
-okuma
haricindeki tüm izinleri kaldırdım. Sonra flash diskin içindeki klasörün özelliklerine girerek klasöre tüm izinleri tekrar verdim. Arkadaşımın dediğine göre bu şekilde flash diske yazma izni verilmediği için virüs kendisini flasha kopyalayamıyor.

Tek dezavantajı x dosyayı gönder seçeneği ile flasa kopyalayamıyorsunuz onun yerine flashın içindeki klasöre kopyala yapıştır yapıyorsunuz. Kısmet olursa yarın virüslü bir makinede deneyecem. İşe yararsa sağa sola takılan falshlar yüzünden virüsün dağılması engellenmiş olacak.

ya tam olarak bu sorunu nasıl halledeceğiz yorumlara bakıyorum cok net bir şey yok çözen biri adım adım anlatabilir mi

yokmu arkdaşlar kesin çözümü ya bir sürü öneri var ama bir çoğu işe yaramıyor

Aynı sorun okulumda bir bilgisayarda var. Ne yaptıysam olmadı. Avast kurdum, temizlemedi, USB Disk Security kurdum olmadı. Flashdiski temizleyip düzeltiyorum bir şekilde ama bilgisayardaki virüsü temizleyemedikten sonra yine bulaşıyor. Çözümü olan varsa merakla takipteyim...

Re: klasörleri kısayol şeklinde gösteren virüs

botett' Alıntı:
Arkadaşlar taşınabilir belleğime format attım. sonra içerisine bir takım dosya ve klasörler kopyaladım. Flash belleğimi bir pc ye takınca klasörlerin simgesi kısayol şeklini aldı ve aynı isimde bir klasör daha oluştu.Bu oluşan klasöre tıklayınca C:\Windows\system32 yi açıyor. Bütün bilgisayarlarda artık o şekilde gözüküyor. O virüsü silmek için bir yöntem var mı acaba... Ben flash belleği nod 32, avast, combofix, spybot ile tarattım düzelmedi.
http://img392.yukle.tc/image.php?id=513fb.JPG

Kesin Çözüm

http://www.dilsadakcaoglu.com/shortcut- ... emizlenir/

bendede baya baş ağrıttı bu virüs. avastı indirdim kurdum tarattım düzeldi
sorun çözümü basit ama bunlar yaklaşık 2 saatimi aldı taratması zaten 1 saat 45 dk :D

elrond' Alıntı:
üç adımda kurtulun.....
***http://support.microsoft.com/kb/971606 buradan en son güncellemeyi indirin... ve güvenli kipte açıp virüsü temizleyin...
korunmak için
***tahtaya usb disk security ve USB-AV antivirüs programlarını kurun
***ardından yine ücretsiz usb show programıyla flashınızda gizlenmiş dosyalarınızı görünür hale getirin....

bizzat tarafımdan denenmiştir...30 tane tahtam var benden önce kısayol çöplüğüydü..şimdi ise çiçek çiçek :++:
:alkis:

Okulda iki ayrı PC de evde laptop da sorunu cozdum. Antivirüs programlarını kaldırın, internetten kaspersky'in kendi sitesinden deneme surunumu kurun, guncellestirin ve tam tarama yapın, sıkıntılı olan üç pc'de de işe yaradı.

bu virüs format için kullandığım flash a bulaştı. dosyaları usb Show programı kullanarak görünür yaptım ve program flash içinde bir klasör oluşturup onun içine atmış hepsini. bu yüzden bootable özelliği kayboldu sanırım. buna dikkat edin.

Sayın hocalarim AVG Free 2015 indirip makinelere kurdum guncelledim. (dikkat edin 2016 değil 2015 sürümü gezginler.net te var) ayrica combofix de sitesinden güncel sürümünü indirip masaustune kopyaladim.
Bilgisayarı güvenli modda acarak sırayla Avg ile ve combofix ile tarama yaptırdım.
Bu kısayol virüsü sistem32 içine msiexec.exe dosyasına bulaşıyor diğer antivirusler bulamıyor(kaspersky total360 eset denedim sonuç aynı)
Avg+Combofix ikilisi ile hallettim. Öncesi ve sonrasında görev yöneticisinden kontrol ettim. İşlemler öncesi durduk yere msiexec.exe arkaplanda çalışırken sonrasında çalışmıyordu

Combofix sitesinde RKILL, ADWCLEANER, JRT, KVRT programları var. Onları da indirip haftada yada 15 günde bir tarama yaptırıyorum. Reklam virüsü vs bulursa siliyorlar

Sorun USB ile alakalı değil anladığım kadarıyla, Bilgisayarınızıda virüsün bulunma ihtimali yüksek, öncelikle güvenli kipte combofix ve güncel bir antivirüs programı ile bilgisayarınızı taratıp virüsü temizleyin daha sonra USB yi bilgisayarınıza bağlayıp içine girmeden, gizli dosyları gösterme ile ilgili programlar veyaz yukarıda attrib komutu aracılığı ile görünür hale getirip USB yi biçimlendirin, eğer içerisinde önemli belgeleriniz varsa komut sisteminde DOS komutlarıyla başka bir yere yedekleyin.

Okulumuzdaki bir kaç tahtanın deepfreeze ini kapalı unutmuştum (korumasız) onlara bulaşmıştı, pc'yi avast ile taratıp yeniden başlattım düzeldi, ayrıca virüslü flash bellek takılsa bile avast çalıştırmıyor

paradiso' Alıntı:
Okulumuzdaki bir kaç tahtanın deepfreeze ini kapalı unutmuştum (korumasız) onlara bulaşmıştı, pc'yi avast ile taratıp yeniden başlattım düzeldi, ayrıca virüslü flash bellek takılsa bile avast çalıştırmıyor

Akıllı tahtalara avast kurabilir miyiz?

Antimalware (1.75 surumu idi kullandigim) derin tarama + combofix sonrasında yeniden başlatma kesin Çözüm oluyor . Bu bilgisayar artık flash bellekteki dosyaları gizlemiyor.

Re: Ynt: [Çözüm] Flash Bellekteki Dosyaları Gizli Kısayol Yapan

Malware AntimalwareBytes çözüm değil artık. Combofix üstüne malwarebytes ile İstediğin derin taramayı ve silmeyi yap.Mübarek virüs diriliyor.
En fazla 2-3 açılıştan sonra, temiz bir flash bellek tak.
Yine aynı manzara.
Güvendim ve Bizzahit-i test ettim.

Geri