cpanel sunucu durumu server load değerlerinin anlamı

Kodla Büyü

GezginN61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Cpanelde sunucu durumuna baktığmda 2 tane uyarı gördüm.(koyu olanlar) Bunların anlamı nedir? Adres çubuğuna site adının yazıp beklediğimde bazen 10 sn üzerinde bekletiyor. Sitede yavaşlamanın sebebi bu iki alan mı?

wordpres kullanıyorum.

Sitem hit almıyor. Ben ve google giriyor desem yeridir.

Server Load 11.18 (6 cpus)
Memory Used 45.42 %
Swap 38.5 %
Disk /dev/mapper/VolGroup-lv_root (/) 96 %
Disk /usr/tmpDSK (/tmp) 5 %
Disk /dev/sda1 (/boot) 18 %
Disk /tmp (/var/tmp) 7 %

Bu arada sayfam www.erkanerbas.com
Ek olarak host ve domain isimtescilde.

Sitenizde sıkıntı var Hocam. Çok geç açılıyor. Tema ve eklentilerden olabilir. WP Fastest Cache eklentisi ile sitenizi hızlandırabilirsiniz.

ebfo45' Alıntı:
Sitenizde sıkıntı var Hocam. Çok geç açılıyor. Tema ve eklentilerden olabilir. WP Fastest Cache eklentisi ile sitenizi hızlandırabilirsiniz.
Jetpack vardı onu kaldırdım. Tema itransform du onu sildim.Yerine Point temasını kurdum. Önceki tema tüm yazılara özel alan eklemiş. Onların tamamını dbden sildim. sql 2 mb düştü.

Tema ile gelen bir iki eklenti sayesinde eklenti sayısını 12 ye düşürdüm :)
Şuan kurulu eklentiler:
  • Akismet
    amr shortcode any widget
    Contact Form 7
    Download Manager
    External Links
    Google XML Sitemaps
    List category posts
    Redirection
    WP-Mail-SMTP
    WP-PostViews
    WP-Pro-Quiz
    WP Tab Widget
Download manager da şüpheleniyorum sayfayı kasıyor gibime geliyor ya da hosting .. : ) Host için parayada kıyamıyorum : (

Şuan sayfa açılış hızı bende fena değil. Admin panelinde hala biraz kasma var. Localdeki gibi canavar gibi çalışmıyor.

Hocam Cache eklentisini henüz deneyemedim. Zaman bulursam önce localde deneyip sonra kurmayı düşünüyorum.

WP-Pro-Quiz amr users ile sorun çıkartır. bence tüm pluginleri geçici olarak etkisizleştirin ve tek tek deneyerek bakın.

Hocam point teması çok güzel, çok kullanışlıdır. Ama anasayfada 4 tane manşet gösterme seçeneğini tema ayarlarından etkinleştirmenizi öneririm.

Niyazi SARAL' Alıntı:
WP-Pro-Quiz amr users ile sorun çıkartır. bence tüm pluginleri geçici olarak etkisizleştirin ve tek tek deneyerek bakın.
Niyazi hocam iki eklenti aynı sayfada çalışmıyor. Yinede sıkıntı yaratır mı ? amr shortcode sadece site ağacı oluştururken kullanıyorum. (html şeklinde sitemap kurmuştum ama oda mobil cihazlarda taşma yapıyordu, kaldırdım.)

Site ağacını eklentisiz kod ile çıkarmak mümkün mü? Toptan silip kategori widgeti mi eklesem. Sizin konuda öneriniz var mı ?

Eklentilerin hepsini pasifleştirip sadeleştirmiştim. Admin panelini es geçersek sayfa açılış hızı fena değil.

yasarsahbaz' Alıntı:
Hocam point teması çok güzel, çok kullanışlıdır. Ama anasayfada 4 tane manşet gösterme seçeneğini tema ayarlarından etkinleştirmenizi öneririm.
Wp kurarken iki tema beğenmiştim.Biri itransform diğeride point. Ne hikmetse itransform kurmuşum :) Kasmalardan dolayı pointe geçtim. Gerçekten harika tema ve ücretsiz. Manşettlere baktım. Daha önceden kullandığım görseller ufak kaçıyor. Yeniden görsel hazırlamam lazım. Zaman bulamıyorum. Okul kütüphanemiz için kitap takibi yapabileceğimiz ufak bir asp çalışmam var. En önemliside eşim bilgisayar konusunda kısıtlamalar getirdi :) Günler 48 saat olsa iyi olacak. Hepsine yeteceğim :)

GezginN61' Alıntı:
Niyazi SARAL' Alıntı:
Niyazi hocam iki eklenti aynı sayfada çalışmıyor. Yinede sıkıntı yaratır mı ? amr shortcode sadece site ağacı oluştururken kullanıyorum. (html şeklinde sitemap kurmuştum ama oda mobil cihazlarda taşma yapıyordu, kaldırdım.)

Site ağacını eklentisiz kod ile çıkarmak mümkün mü? Toptan silip kategori widgeti mi eklesem. Sizin konuda öneriniz var mı ?

Eklentilerin hepsini pasifleştirip sadeleştirmiştim. Admin panelini es geçersek sayfa açılış hızı fena değil.

WP için daha fazla uzaktan yorum yapmak zor ancak sorunları siz de Google'dan arayıp cevap bulabilirsiniz. Tek tek denemek en akılcı çözümdür.

Geri