ÇPL'de maaş karşılığı ders sayısı?

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba arkadaşlar ÇPL de göreve başladım. BÖTE mezunuyum bizim burda maaş karşılığı girmemiz gereken ders saati kaçtır?

Sonuç:
Verdiğim dilekçenin sonucu geldi. Maaş karşığı 15 saatir diyor.

Re: ÇPL maaş karşılığı ders sayısı?

ben daha önce çpl de çalışmıştım. ilk başladığımda
15 saat üstü ek ders alabiliyorduk. sanırım 2008
yılında yönetmelik değişti müdür sen 20 saat üstü alacaksın dedi.
hatta ben ek dersi az yazmış diye yanına gittiğimde yönetmeliği açtı
bir de tarihe baktı fazla yazmışım diyerek biraz daha sildi.
ama ben tef mezunuyum. bu durum değiştirir mi bilmem.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMEN VE YÖNETİCİLERİNİN DERS VE EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN ESASLAR

Aylık Karşılığı Ders Görevi

Madde 5- Kapsama dahil okul ve kurumlarda görevli;

a) İlköğretim, özel eğitim okulları, lise ve dengi okulların müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saate kadar,

b) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri haftada 18 saat,

c) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri haftada 15 saat,

d) Atölye ve lâboratuvar öğretmenleri haftada 20 saat,

branşlarında aylıkları karşılığında ders okutmakla yükümlüdürler. (a), bendinde belirtilenlere, branşlarında ders bulunamaması hâlinde branşları dışında da ders görevi verilir.

buna göre 15 saat hocam...

ergun833' Alıntı:
Sanırım sizin ÇPL Ticaret turizm genel müdürlüğüne bağlı.
Erkek Teknik Öğretim Genel müdürlüğüne bağlı olsaydı 2008 den önce de 20 ve üzeri derse girerdiniz.
Hasari hocam, BÖTE mezunu olduğunuz için 15 saat maaş karşılığınız. Maalesef Atölye ve Laboratuar derslerine de giremezsiniz normalde. Yani Bilişim Teknolojileri Alanı açıksa alan ve dal derslerine giremezsiniz Talim Terbiye ye göre. Office Programları dersine girebilirsiniz. Ancak tef mezunu öğretmen yoksa bilişim alanı derslerine girersiniz.

alpozturk2002' Alıntı:
ergun833' Alıntı:
Sanırım sizin ÇPL Ticaret turizm genel müdürlüğüne bağlı.
doğru hocam Ticaret e baglı idi. :++:
ama o okul ilk göz ağrımdı okulu ve arkadaşları seviyordum
çoğunluğu genç idi
şimdi merkezde nerde...

Bana verilen dersler:
Ağ temelleri
Grafik ve Animasyon
Açık Kaynak İşletim Sistemi
İşletme Becerileri Eğitimi
Seçmeli Bilgi ve İletişim

Okulda görevlendirmeyle gelen bir arkadaş daha var. Şuan okuldaki kadrolu tek öğretmenim.
Muhtemelen idare maaş karşılığı 20 diyecektir bu sebeple size sorayım dedim.

hasari' Alıntı:
Bana verilen dersler:
Ağ temelleri
Grafik ve Animasyon
Açık Kaynak İşletim Sistemi
İşletme Becerileri Eğitimi
Seçmeli Bilgi ve İletişim

Okulda görevlendirmeyle gelen bir arkadaş daha var. Şuan okuldaki kadrolu tek öğretmenim.
Muhtemelen idare maaş karşılığı 20 diyecektir bu sebeple size sorayım dedim.
Maaş karşılığı 20 olmaz. 15+18(veya 15+15) olur sanırım.
Benim çalıştığım eski okulum da ÇPL idi. Bilgisayar Bölümü(megep den-2006 dan önce) vardı. 2 tane Böte mezunu arkadaşımız daha geldi ilk atama. ama bölüm derslerine giremediler.(talim terbiye çizelgesinde * lı açıklama yapmışlar) Öğretmen az olduğu için bölüm derslerinin bazılarını verdik. Mesela atölye dersine 2 öğretmen girebiliyorduk. Ek ders almaları için bunu yaptık. bizim de işimize geliyordu, ders yükü azaldığı için. Ancak işimize gelmeseydi bir dilekçeyle alan derslerine girmelerini engelleyebilirdik:)
Sonuç olarak siz o okula artık atanmışsınız. tefli ler gelip sizi boşa çıkartamadığı sürece bişey olmaz. tefliler gelip sesini çıkartırsa bilemem:) Belli olmaz bu tef lilere. Bötecilerden farklıdır huyları suları:)

Evet arkadaşlar tahmin ettiğim gibi idareciler ikna olmuyor ve sizin maaş karşılığınız 20 saattir diyorlar.
Bu durumun düzeltilmesi için benden dilekçe istiyorlar memden görüş alacaklarmış.

hasari' Alıntı:
Evet arkadaşlar tahmin ettiğim gibi idareciler ikna olmuyor ve sizin maaş karşılığınız 20 saattir diyorlar.
Bu durumun düzeltilmesi için benden dilekçe istiyorlar memden görüş alacaklarmış.

insanı sinir ediyorlar dostum ya insan dediğin azıcık akıllı mantıklı olacak.

ttk çizelgesini adam eline alıp hala anlamamış şaşırıyorum nasıl mantıktır bu. istedikleri yerden görüş istesinler.
maaş karşılığını 20 saat sayıyorlarsa atöyle şefliğini de versinler +10 saatini alman lazım o zaman. artı 47 ye kadar ders alırsın.

http://ttkb.meb.gov.tr/dosyalar/80sayili/80_kk.pdf
http://ttkb.meb.gov.tr/dosyalar/80sayili/80_esaslar.pdf
http://personel.meb.gov.tr/sayfa_goster ... Bilgisayar

Dilekçeyi yazdım incelerseniz sevinirim hata filan varmı.

Ekli dosyalar

• AĞLIYANCERİT 80.rar
    9.8 KB · Görüntüleme: 107
hasari hocam idareciler haklı, çpl çalıştığın sürece meslek öğretmeni sayılıyorsun ve dediğin gibi 47 saate kadar ekders alabilirsin. bölüm varsa atölye şefi olabilirsin. AMA bildiğin gibi düz liseler kalkıyor senin çpl düz bölümü kapanınca meslek lisesine dönüşecek bir iki yıla kadar o zaman sen böte mezunu olduğun için kendine yeni bir yol çizecen. KOLAY GELSİN :|

pigacu' Alıntı:
hasari hocam idareciler haklı, çpl çalıştığın sürece meslek öğretmeni sayılıyorsun ve dediğin gibi 47 saate kadar ekders alabilirsin. bölüm varsa atölye şefi olabilirsin. AMA bildiğin gibi düz liseler kalkıyor senin çpl düz bölümü kapanınca meslek lisesine dönüşecek bir iki yıla kadar o zaman sen böte mezunu olduğun için kendine yeni bir yol çizecen. KOLAY GELSİN :|

Hocam yanlış düşünüyorsunuz nerde çalışırsan çalış neysen o sundur.

Hasari hocam senin bu halini görünce kendimce gülesim geldi çünkü ilk yılımdada ben tam tersi maaş karşılığı 20 saat alacağım diye ikna etmeye çelışıyordum aynen inat ediyorlardı. bu idrecilerin ortası yok malesef:)

ağlayancerit :D
hasari hocam kolay gelsin
bakalım cevap olarak ne diyecekler
seneye bende Maraş'ta olacam muhtemelen
umarım okulla, MEB le iyi anlaşırız

Merhaba arkadaşlar konuyu görünce ben de bi danışayım dedim; sözleşmeli olarak ilköğretimde çalışıyorum TEF mezunuyum, eğitim bölgesindeyim. ÇPL den derslere girmemi istediler 2. dönemin başında, ben de olur dedim. İlköğretimde 11 saat BT dersine giriyorum. ÇPL de 21 saat alan dersi, 1 saat rehberlik(sınıfım var) olmak üzere 22 saat derse giriyorum. Bi de staja giden öğrencilerin kontrolu var kaç saat getiriyor bilmiyorum. Bu durumda alacağım ekders sayısı kaç olur?
İyi akşamlar.

Çok Programlı Lise (ETÖGM) şeklinde geçiyor.Problem yaşadığımız konu kadromun ilköğretimde bulunması sebebi ile ilk önce en fazla 18 saat ekders alabileceğimi, sonra branş öğretmeni olarak 20 saat ekders alabilceğimi söylediler. Liseden ise 20 den de fazla alabileceğimi söylediler. Aynı durumda olanlar var mı? Fikriniz nedir?

Arkadaşlar ne diyeyimki norm fazlası olup sürülmemiz yetmiyormuş gibi birde bunlarla uğraşıyoruz. :sleep:

:D

alpozturk2002' Alıntı:
hasari' Alıntı:
:D
:) Netleşmiş iyi olmuş.
Sözlü olarak anlattım anlattım istedikleri gibi anladılar sonunda dilekçeye başvurmak zorunda kaldım. İl Milli Eğitim konuyu açıklığa kavuşturmuş. :)

Arkadaşlar Tef mezunu olan zümre arkadaşlarım (ben böte mezunuyum) bana ders verdilerde verdiler. Hocam eğer meslek lisesine atandıysanız bizimle aynı haklara sahipsiniz dediler. Koordinatörlük verdiler. 1 sınıf rehberliği verdiler. 1 kulup rehberliği verdiler.Grafik animasyon, bilgisayar donanımı, veri tabanı ,ve paket programlama olmak üzere. söylediklerine göre 20 ders saatinden sonra ek ders alabilir mişim. Onlara söyledim. ben 15 saat ten sonra alabilirim. Ve 18 ek dersim olabilir en fazla. Gittiler müdür yardımcısına sordular. Hayır dedi 20 saatten sonra alacak dedi. Şuanda ek ders haftada alacağım 15+3+1+1 oluyor. Korkum şu. diğer arkadaşların deidği gibi bu ek dersleri sonradan benden faizi ile isterler mi? Bununla ilgili kanun mevzuat bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? çünkü söylediğim zaman elimde ispat olması lazım. İlçe milli eğitime gidiyorum, şube müdürü diyor ki, eğer o okula atandıysa kalacak. Ama kendimi garantiye almam lazım. yarın öbür gün sorun çıkmasın. Lütfen yardımcı olun arkadaşlar.

Sözlü olarak işine geldikleri her şeyi söylerler aynı şekilde yazılı belge niteliğinde isteyin herkes geri adım atacaktır. Durumun karmaşasından kurtulmak istiyorsan durumunu izah eden bir dilekçe ile okula başvur onlar ilçeye sonra ilçede ile gönderip görüş isteyecektir. Cevap geldiğinde ne ise cevapta ne yazıyorsa ona riayet edersin aynı belgeyi de dosyanda saklarsın sıkıntı çıkarsa bu belge ile savunmanı yaparsın. :)

Geri