cumhurbaskanligi secimi sandik gorevi

Kodla Büyü
Bana yskdan görev mesajı geldi. Yskya gittim. Kağıdı okuldan alacaksın b.z gönderdik ama ayın 1'ine kadar tebliğ edilmesi gerek dedi. Okula gittim bayramdan öncr bize kağıt ulaşmadı. Biz sizi ararız dediler. Sarsaklama iş sevmiyorum. Görev kağıdımı nasıl alabilirim?

İlçe seçim kurulunda vardır ama bence acele etme sana mutlaka zamanında ulaşacaktır. önümüzdeki hafta toplantıdan önce eline ulaşır.

Rapor almak çözüm olur fakat karşı tarafı zor durumda bırakırsınız, ilçe seçim kurulunu arayıp halledebilirsiniz çünkü görev devralmak isteyenler oluyor seçim kurulu da görevleri onlara veriyor. Ben yarın seçim kurulunu arayıp soracağım.

ben de memlekette ilçe seçim bürosuna gittim. ben bitliste öğretmenim burada görev alanbilir miyim dedim. ihtiyaç olursa ararız dediler. bayramdan önce aradılar 20km uzaklıktaki bir köye memur olarak vermişler :mrgreen:

seçimde torbalar ve kurs veriliyor? torbaların alınması ve kursun verileceği zaman ne zaman olur acaba bir tahmininiz var mı?

designbote' Alıntı:
seçimde torbalar ve kurs veriliyor? torbaların alınması ve kursun verileceği zaman ne zaman olur acaba bir tahmininiz var mı?

bana verilen görevlendirme belgesinde kurs tarih ve saati 6 ağustos saat 14:00 ama her yerde aynı olacağını pek zannetmiyorum.

bugün okula gittim görev kağıdını aldım. kurs 5 ağustosta, torbanın alımı da 7 ağustosta yapılacakmış. bende 4-8 ağustosta eskişehirde olamayacağım için dilekçemi yazdım ve görevi iade ettim.

Bizim de burda öğretmenleri arka plana atmışlar. Nedense?

Yaşadığım ilçede öğretmenlerin geneli memleketine gitti ama çeşitli sebeplerle burada kalan 10'dan fazla öğretmen var, zaten müdürler ve müdür yardımcıları da okullarında. Ancak öğretmenlerden hiçbirine görev çıkmazken müdürlerden 2 tanesine (bunlar daha kıdemsiz olanlar) görev çıkmış. 10 yılın üzerinde olan öğretmenler de var, müdürler de var bunlara görev çıkmamış. Fakat ilçedeki köyleriyle beraber bütün imamlara görev çıkmış, kalanını da diğer memurlarla doldurmuşlar. Ben 10 yıllık öğretmen olarak bana da görev çıkar diye düşünürken böyle olmuş. Sebebini merak ettim doğrusu bunu nereye sorabilirim, bilen var mı? En azından bu durumdan duyduğumuz hoşnutsuzluğumuzu bildirelim. Övünmek için değil ama karşılaştırmak için söylemek gerekirse hizmette 10 yılını doldurmuş öğretmen ve müdürlerin, müdür yardımcılarının kesik yemesi ve bizim yerimize geçen sene imam hatip lisesini bitirip bu sene kadrolu imamlık yapan gençlere (ve hepsine) görev verilmesi bizim tarafımızdan hoş karşılanmadı doğrusu. Hatta görev alanlar içinde memur olmayan, esnaflık yapan ancak belediye encümeni olan kişiler bile var.

Bu nasıl iştir bilen var mı?

Not: Umarım bu gençler ellerine yüzlerine bulaştırmazlar bu işi. (Yoksa yetkililerin istediği zaten bu mu?) :verymad:

Geri