Düşeyara formülü

Kodla Büyü

serkanholep

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar düşey ara formülünü kullanmaya çalışıyorum yapmaya çalıştığım personel programında

ama bir problem var

=DÜŞEYARA(A1;sabit!D1:W77;1;YANLIŞ)

formülü ile D sütunu ve W sütunu arasını aratıyorum

değeri bulunca B sütununu yazdıramıyorum

mesela

ad görev tc
serkan Müdür 123456

TC yi aratıp adı yazdıramıyorum

yakuphan' Alıntı:
TC sütunu tablonuzun ilk sütunu olmalı. Yani TC, Ad, Görev şeklinde tablonuzu oluşturmalısınız. Ayrıca formüldeki =DÜŞEYARA(A1;sabit!D1:W77;1;YANLIŞ)
1 yerine 2 yazmalısınız.
http://www.yakupgovler.com/microsoft-ex ... iyonu.html adresindeki kullanımı inceleyebilirsiniz.

tc ile arama yaptırıyorum ama aynı tabloyu kullanarak müdür' ü aratmak istiyorum

aratıp bulunca tc sini ve ismini yadırmak istiyorum

Düşeyara fonksiyonunda neye göre arama yaptıracaksanız onun tablonun ilk sütunu olması gerekiyor. Tablonuzun yapısını yazabilirseniz ya da dosyanızı buraya ekleyebilirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz.
Ad, Görev, TC şeklindeki bir tabloda TC'ye göre ya da Göreve göre arama yaptırıp, isme ulaşamazsınız. Tablonuzu TC, Görev, Ad haline getirirseniz, TC'ye ya da Görev'e göre arama yaptırma şansınız olur. Öncelikle düşeyara fonksiyonunun çalışma prensibine göre verilen tablo aralığındaki ilk sütunu kullanarak arama yapabileceğinizi anlamanız gerekiyor.

yakup kardeşim başka yolu yokmudur bunu peki

makro haricinde formüllerle olurmu bu iş

ana tabloda arama yaptırmak istediğim değeri tabloda gerekli sütunlara koymam lazım. yani görevi 2-3 sütunda yazmam lazım ana tabloda

öyle değilmi

Merhaba Arkadaşlar benim şöyle bir formülüm var formül çalışıyor sıkıntı yok ama;

=DÜŞEYARA(A3;'Tüm Başvurular'!C2:J327;2;YANLIŞ)

şimdi bu formül a3 deki tc kimlik numarasına göre adı soyadı getiriyor ben bunu tutup aşağı çektimmi formül şöyle oluyor.

=DÜŞEYARA(A4;'Tüm Başvurular'!C3:J328;2;YANLIŞ)

burada aranan kısmın a4 olması doğru yani a4 deki tc ye göre isim getirecek ama aralığın normalde değişmemesi gerekiyor bunu nasıl yaparım doğrusu şöyle olmalı

=DÜŞEYARA(A4;'Tüm Başvurular'!C2:J327;2;YANLIŞ)

=DÜŞEYARA(A3;'Tüm Başvurular'!$C$2:$J$327;2;YANLIŞ)
olarak düzenleyin.

Geri