DİJİTAL VERİ EKRANI PROGRAMI -- ARIYORUM --

Kodla Büyü

BaRBaRYaN

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Herkese merhaba.
.
Biz okul koridorlarına LCD televizyonlar yerleştirerek bunlardan aynı metrolarda, havaalanlarında vb. yerlerde olduğu gibi BİZİM İSTEDİĞİMİZ İÇERİĞİ (okul tanıtım videosu, çeşitli ofis dökümanları, hava durumu ve meb haberleri vb.. bilgileri) yayınlamak istiyoruz.

böyle bir projeyi uygulayan varmı. elinde bu tarz bir yazılım olan varmı ?

İlginç bir fikirmiş, bütçeniz varsa uygulayabilirseniz çok güzel olur. :)

Terjübesi olan arkadaşımız varsa lütfen paylaşsın ilerde belki bizde zengin okullardan birine geçeriz.

hocam aslında programı bulduktan sonra BÜTÇE gerektirecek bişey değil
.
sadece LCD ekran iş görür. şu an SEC gibi REGAL gibi markalarda 800 lira civarı 82-94 ekran LCD alabiliyorsunuz. sonrası sadece modül. tv kartı olan bir cihazı bağlarsanız. tunerden tv yayını verebilirsiniz bir köşede. diğer köşede alt yazı geçirebilirsinz. okul tanıtım filmini yayınlayabilirsiniz. ders programlarını p.point sunusu halinde gösterebilirsiniz.
.
piyasada bu işi yapanlar var. ama çok kompleks o yüzden de çok pahalı

fikir vermesi acisindan bunlarin bazilarinda wireless/bluetooth destegini kullanarak billgisayarinizdaki icerigi yansitabiliyorsunuz. benim gordugumde hicbir yazilim olmadan klasor/alt klasorlerdeki kiralik/satilik ilan resimlerini sirayla vitrinde goruntuluyordu.

yorukali' Alıntı:
Ufak bir terminal iş görür galiba. Gerisi size kalmış.
.
hocam gerisi bana kalsa zaten şimdiye yapmış burda paylaşmıştım. böyle bir projeyi .NET yada benzeri bir programlama dili ile yapabilirmiyiz.
bilgisi olan arkadaşlar varsa bekliyorum.

Geri