DİZÜSÜTÜ BİLGİSAYARDA EN İYİ MARKALAR HANGİSİ

Kodla Büyü

nazli179

Aktif Üye
arkadaşlar dizüstü bilgisayar almak istiyorum ama araştırdıkça kafam karışmaya devam ediyor.. sony almaya karar verdiğim sırada bir arkadaşım alanların pek memnun olmadığını söyledi.. hp çabuk ısınıyor diyorlar.. lg tavsiye edilmiyor derken en son bir arkadaşım markanın hiç önemli olmadığını söyledi. bu konuda bilgisi olan var mı az çok özellikleri kafamda belirledim aslında...

Ben samsung kullanıyorum, çok da memnunum, nerdeyse 2 sene olacak, tavsiye ederim yani. Ama marka önemli diyenler toshiba veya asusu önerirler genelde.

Apple Macbook pro gerisi yalan :D

konu taşınmıştır lütfen konu açarken açtığımız yerlere dikkat edelim.

Artık sayılarını hatırlayamadığım kadar çok kişiye dizüstü aldım, kurulumlarını yapıp teslim ettim, yine sayısını hatırlayamayacağım kadar dizüstü tamiratı yaptım, hatta bir aralar sadece notebook ve netbook üzerine servis bile açmayı düşünmüştüm. Bunca tecrübe üstüne marka bazında DELL'i tek geçerim. Şu anda uykusuzluktan sayamayacağım kadar çok sebebim var. (Mac'lere lafım yok tabi)

aslında dell hiç düşünmemiştim onuda araştırmaya başlayım herkese çok teşekkür ederim

4 Senedir Asus kullanıyorum ve 4 seenedir herkese tavsiye ettiğim tek markadır özelllikle n61 serisi çok kalitteli

Asus marka kesinlikle tavsiye etmiyorum..A3 ve A6 serisinden kullandım evde şuanda sadece süs diye duruyorlar. LG R580 aldım şuanda ve çok memnunum.DELL markayıda önermeden geçemiyecem..

hocam bende dell derim 4 senedir aynı makinayı kullanıyorum. bazı arkadaşlarıma da aldım.Kullanan herkes çok memnun toshiba sony gibi markalar sırf isimden en az 100 dolar fark koyuyorlar.
ha bide kasanın sağlamlığına dikkat et derim bazıları darbelere karşı çok dayanıksız. zaten içerik bütün markalarda hemen hemen aynı :)

4 ay önce aldım ben de hocam. Samsung R580-js01tr. Oldukça memnunum.ısınma problemi hiç yok gibi. önceki notebook um toshibaydı. ondan da oldukça memnundum. ama toshibanın marka değerinden olacakki emsallerinden daha pahalı olduğunu söyleyebilirim. Bir diğer tercihim de Dell olabilir.

herkesin arabası kendine herkesin bilgisayarı kendine güzeldir :) rekabetin inanılmaz olduğu şu günlerde bir çok markanın ve modellerinin özellikleri benzerdir birbirine. bence yapabileceğiniz en iyi iş bu benzerlikleri ortaya koymak ve de özellik olarak öne çıkanları not etmeniz gerekmektedir. daha sonra da fiyat karşılaştırması yaparsanız fiyat performans oranı en yüksek olanını alabilirsiniz. bu şekilde yaparsanız birilerinin gazına geldim keşke şu bilgisayarı alsaydım da demezsiniz. :)

illa ki marka dersesiz şüphesiz mac ama malum fiyatı çoğumuzu uzaklaştırıyor. bunun dışında şu aralar fiyatını takip ettiğim packard bell markasının 118tk modeli var ki 6gb ramli bir model en son 1600 lere kar gelmişti. bence biraz daha düşerse alınıp üzerinde de bir SSD bellek takılsa hızına başka bir makine yetişemez diye düşünüyorum. (SSD fiyatlarını da takip ediyorum gün geçtikçe yeni bir kampanya oluyor ve hızla fiyatlar düşüyor)

mac tabi ki tartışılmaz, ama pahalı.
Bence mac den sonra tartışmasız Sony geliyor.
Özellik olarak aynı olabilir, hatta düşük de olabilir ama kullanılan teknoloji ve kalite olarak diğerlerine göre daha üst seviyede.
Sony den sonra Asus derim.
Daha sonra Hp ve Toshiba, dell...
Samsung bunların arasına hiç giremez bence

3 senedir Sony kullanıyorum çok memnunum.Yine alırsam düşünmeden Sony alırım.Zaten almamak için zor tutuyorum kendimi. :)

hocam bilgisayarı alırken sonrasını da düşünün. servis önemli bir faktör o yüzden bir toshiba kullanıcısı olarak toshibayı tavsiye etmem. çok süründüm serviste garanti kapsamındayken cihazı tamir etmediler garantisi bittiğinde 550 lira aldılar.

samsungu bi kaç arkadaşa almıştım. arkadaşlar gayet memnun. ben de naçizane tavsiye edebilirim.

hocam bilgisayarı alırken sonrasını da düşünün. servis önemli bir faktör o yüzden bir toshiba kullanıcısı olarak toshibayı tavsiye etmem. çok süründüm serviste garanti kapsamındayken cihazı tamir etmediler garantisi bittiğinde 550 lira aldılar.

samsungu bi kaç arkadaşa almıştım. arkadaşlar gayet memnun. ben de naçizane tavsiye edebilirim.

önceki tavsiyelerimde, az sorun çıkarmaları dolayısıyla toshiba ve asus markalarını öne çıkarmış olsamda, 5 yıldır hiç bir sorun yaşamadan kullandığım laptopum DELL' dir.

dell derim. çünkü servis imkanı harika ve dünyada tek. şöyle ki; bi sorun çıktığında makineyi servise göndermiyorsunuz diğer markalarda olduğu gib, dell'i aryorsunuz, 3 gün içinde belirttiğiniz adrese gelip tamir ediyorlar. Ve şu an bu teknik desteği sunan hiç bi marka yok.
dell zaten dünyanın en çok satan markası. istatistiklere göre üretim sayısına oranlandığında,en az problem çkaran marka. tabi ki arada çürük elmalar da çkabilir ama bu biraz da şans işidir. diğerlerinde bozuk çkma ihtimali ne ise, dell de onun belki de onda biri oranındadır.
yalnız dellde sevmediğim tek özellik, tasarımına önem vermemeleridir. çok kaba bi görünümü ve omur göçüren bi ağırlığı var:)
ama bu, performansıa bakılarak göz ardı edilebilecek bi eksi..

paraniz varsa sony.... sony ile dell i karsilastirmak mercedes ile toyotai karsilastirmak gibi.... :lol:

Geri