D&R Ürünleri Eksik Gönderiyor Parasını Ödemiyor

Kodla Büyü

togius

Süper Üye
Süper Üye
D&R üzerinden 22 Haziran 2020 tarihinde 3 tane kitap siparişi yaptım. (Makine Öğrenmesi, Derin Öğrenme, Yapay Zeka). İki gün sonra kargocu geldi (Hepsijet) ürünlerin eksik olduğunu gelen kargoda 3 kitaptan sadece Makine Öğrenmesi isimli kitabın geldiğini diğerlerinin gelmediğini gördüğüm halde Hepsijet firmasının D&R ile yaptıkları anlaşma böyleymiş tutanak tutulması veya iade durumu olmadı. Gerçi evde de olmayabilir kargoyu farklı bir firma getirip anne veya babama da teslim edebilirdi. D&R'ın sitesine girip baktığımda diğer ürünlerinde teslim edildi şeklinde işlendiğini gördüm. D&R müşteri hizmetlerini aradığımda stoklarına bakacaklarını fazla ürün varsa gönderebileceklerini belirttirler. Lütfettiler. Peki dedim stokta fazla ürün çıkmazsa ne olacak? Yapabileceğimiz birşey yok dediler. Kargoyla görüşün. Kargo firması D&R'ın doğru bilgilendirme yapmadığını hatta eksik üründe tutanak tutamayacaklarını teyit etti.

sikayetvar.com'a yazdım. Anında cevap "eksik ürünleri size yollayacağız." Gel gör ki 2 gündür hiçbir haber yok. 3 gündür sikayetvar.com'u takip ediyorum. Sürekli eksik ürün şikayeti gelmeye başladı. İşin vehametini o zaman anladım. 3 lira 5 lira fazla ödeyin ama D&R'ı kullanmayın. Müşteri hizmetlerinin size karşı tavırları ve sizi yalan söylüyor konumuna sokmaya çalışması, yeri geldiğinde satış sözleşmesini hatırlatması bu tarz kurumsal bir firmaya hiç yakışmayacak şeyler.

Benzer şikayetler
https://www.sikayetvar.com/d-r

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü - 2020-06-26 12-22-35.png
    Ekran Görüntüsü - 2020-06-26 12-22-35.png
    64.3 KB · Görüntüleme: 14
  • EbbRCLOWoAAyFaZ.jpeg
    EbbRCLOWoAAyFaZ.jpeg
    94.6 KB · Görüntüleme: 12
  • EbbRAw8WsAA0fPL.jpeg
    EbbRAw8WsAA0fPL.jpeg
    98.4 KB · Görüntüleme: 11
  • EbYRYooXYAE4gO5.jpeg
    EbYRYooXYAE4gO5.jpeg
    93.7 KB · Görüntüleme: 12
  • EbYRXujWsAETm7Y.jpeg
    EbYRXujWsAETm7Y.jpeg
    99.3 KB · Görüntüleme: 12
  • EbYRWRZWkAE8Pt4.jpeg
    EbYRWRZWkAE8Pt4.jpeg
    100.7 KB · Görüntüleme: 12
  • EbYRU3wXkAMKIRB.jpeg
    EbYRU3wXkAMKIRB.jpeg
    103.9 KB · Görüntüleme: 10
  • EbbL7y0X0AEiZND.jpeg
    EbbL7y0X0AEiZND.jpeg
    68.2 KB · Görüntüleme: 12
Yine sikayetvar.com'a 1 saat önce girilen benzer bir şikayet. D&R Çiftlik Bank'a özendi değişik şeyler deniyor sanırım.

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü - 2020-06-26 14-52-56.png
    Ekran Görüntüsü - 2020-06-26 14-52-56.png
    46.7 KB · Görüntüleme: 18
o ismi geçen firmadan hiç alışveriş yapmadım çünkü fiyatları gerçekten çok pahalı bir de böyle bir şey yapıyorsa fiyat bakmaya bile bir daha sitesine de dükkanına da girmem kitapyurduna devam

Hocam ben bir kez alisveris ettim daha tovbe ettim 15 gunde falan gondermislerdi urunu.birde zaten diger firmalara oranla pahali bir firma 3 sey alacaksan 1 i ucuz 2 si pahali bir ise yaramiyor yani indirimli almanin yandan aldiklarin pahaliya geliyor

Bende trendyol üzerinden kırmızı kedi den aldım birebir aynı şeyleri yaşadım eksik ürün geldi arıyorum ses seda yok ve lütfeder gibi davranıyorlar

Sürekli internetten kitap yurdundan sonra sürekli kitap aldığım bir platformdu. Son 3-4 aydır geç kargolama başlamıştı. Özellikle son 1-2 haftadır eksik kargo gönderimi ve kabul etmeme olayları başladı. Sözde kurumsal ve Türkiye çapında bir firmanın bu kadar küçülmesi yazık gerçekten. 40 lira büyük bir meblağ değil ancak şu anlaşılıyor ki bu firma bunu alışkanlık haline getirmiş. En azından diğer insanlar bilsin ve zarar görmesinler.

Kitap yurdumu
Lanet olsun o firmaya 1 kargoyu temin edildi sevj asamasinda deyip 17 gunde toparladilar 3 is gunu icinde yazan urunlere.en sonunda kufur dahi ettim yani sinirden dusunun maillere otomatik dangalak dangalak cevaplar .kitap yurdu firma bile degil ...olamazlarda bu kafayla.musteriyi muhatao almaya yok yalaj dolan geldi geliyo gelecek 20 gun sonra diyoki e biz 23 lirayi hesabiniza aktaralimmi diyo 20 gundur sevk edilecek guya 300 liralik alisverisi bekletiyolar 20 gun sonra daha kargoya vermemis bide filani bulamadik temin edilmesi 3 is gunu yaziyodu halbuki eee 23 lirayi biz size geri verek diyerlerini kargolayak.kabul ettim adamlarin hazir kitaolari sadece kargoya vermesi 1 hafta oldu.bir sipariski bana 1 ayda geldi.coronada cinden bakin cinden bike 23 gunde urunler geldi bunlar ulke icinden gonderemedi.zirvalik baska bisey degil

hocam kesinlikle öyle ama d&r çakallık yapıyor. kargo firması hepsijet tutanak vs. tutmuyor iade almıyor. anlaşmaları bu yöndeymiş. hepsijette müşteri hizmetleri de bu yönde teyitte bulundu.

Sayın hocam kanunen iade almamak gibi bir lüksleri yok, aldığınıza dair bir imza atmadıysanız, almamışsınız demek oluyor. Daha önce bir benzeri başıma geldi, kanunen durum bu şekilde, mesafeli satış sözleşmesinde açıkça yazıyor

Sayın hocam kanunen iade almamak gibi bir lüksleri yok, aldığınıza dair bir imza atmadıysanız, almamışsınız demek oluyor. Daha önce bir benzeri başıma geldi, kanunen durum bu şekilde, mesafeli satış sözleşmesinde açıkça yazıyor
aldığıma dair imza atmadım hocam. Ama gün geçmiyor ki D&R da eksik kitap gönderimi şikayeti görmeyeyim. Sonuna kadar insanları bu firma konusunda uyarıcam.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    46.4 KB · Görüntüleme: 5
Geri