Danışman Öğretmen olan arkadaşlar burada toplanalım..

Kodla Büyü

ÇetinÖğretmen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Biraz önce il mem sitesinden(!) danışman öğretmen olarak görevlendirildiğimi öğrendim.. Anlayacağınız re'sen görevlendirilmişim. Geçen Pazartesi-Salı bununla ilgili kurs olmuş. Bu kursa giden arkadaşlar paylaşımda bulunabilir miyiz?

Ben Kursa katıldım kurs hakkında yazmayacağım, evraklar il milli eğitimlerin sitesine konulacak dendi. Bi kamyon evrak işi var eve gidince link atarım.

Ek, Kocaeli mebin sayfasında var hocam dün yükleyeceğiz demişlerdi, yüklenmişlerde

görev çıktığını görünce okul müdürünün zaten gülüşünden anladım..size para da vermeyecekler dedi. zaten dedim para verecek olsalardı bu iş bize kadar kalmazdı..

ya kusura bakmasınlar da zaten bunca tantana 2 saat çok az bence.. zaten re'sen almışlar.. ona da canım sıkıldı..

patari' Alıntı:
Okul Deneyimi I, Okul Deneyimi II ve Öğretmenlik Uygulaması derslerinin yürütülmesinde görev alacak millî eğitim müdürlüğü uygulama koordinatörü, uygulama okulu müdürü ve uygulama okulu koordinatörünün, öğretmen adaylarının öğretmenlik uygulaması ve okul deneyimi uygulamasına yönelik iletişim, koordinasyon, rehberlik ve danışmanlık gibi görevlerinden;

a) Millî eğitim müdürlüğü uygulama koordinatörünün haftada 4 saati,

b) Uygulama okulu müdürünün haftada 2 saati,

c) Uygulama okulu koordinatörünün haftada 2 saati,

ek ders görevi sayılır ve ek ders ücreti ödenir.

İlgili madde sadece öğretmenlik uygulamasına gelen öğrenciler için verilir. Burada bahsi geçen okul koordinatörü üniversitede ilgili bölümlerle koordinasyonu sağlayan müdür yardımcılarıdır. Şayet biz ek ders alacak olsak aşağıda bu maddenin devamı olan kısma bakacak olursanız 6 saat almamız gerekir. Bu işin evrak işi fazla en azında ekders, Puan veya bir şey danışman öğretmenlere verilmeli.

Okul Deneyimi I, Okul Deneyimi II ve Öğretmenlik Uygulaması derslerinin yürütülmesinde görev alacak millî eğitim müdürlüğü uygulama koordinatörü, uygulama okulu müdürü ve uygulama okulu koordinatörünün, öğretmen adaylarının öğretmenlik uygulaması ve okul deneyimi uygulamasına yönelik iletişim, koordinasyon, rehberlik ve danışmanlık gibi görevlerinden;
c) Uygulama okulu koordinatörünün haftada 2 saati, ek ders görevi sayılır ve ek ders ücreti ödenir.
Uygulama öğretmenlerine ise Okul Deneyimi I ve Okul Deneyimi II derslerinin her birinden haftada 4’er saat, Öğretmenlik Uygulaması dersinden haftada 6 saat ek ders görevi verilebilir. Ancak, uygulama öğretmenlerine bu kapsamda verilecek ek ders saati sayısının toplamı haftada 10 saati geçemez.

patari' Alıntı:

c) Uygulama okulu koordinatörünün haftada 2 saati,

ek ders görevi sayılır ve ek ders ücreti ödenir.
Ben de danışman öğretmenim ve burda yazdıklarınız bizi değil Üniversite öğrencisi olan öğretmen adaylarını ilgilendirir.

BÖTE'den mezun olup, ortaokula atanmış bilişim teknolojileri öğretmeni adaylık eğitimini Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde tamamlayabilir mi sizce?

arkadaşlar bu görevi yapan öğretmenlere temmuz ayı gibi ek ders ödeneceği söylenmişti bilgisi olan var mı?

Geri