Danışman Öğretmenlere ''Pörsümüş'' benzetmesi

Kodla Büyü

*Vendetta*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı stajyer öğretmen yetiştirme süreci, Şubat öğretmen atamaları, aday öğretmenler ve danışman öğretmenlere ilişkin açıklamalar yaptı. Avcı danışman öğretmenlerle ilgili çarpıcı bir cümle kullanarak:Belki yılların verdiği alışkanlıklarla bir ölçüde pörsümüş olan birtakım özelliklerimizi tekrar canlandırma fırsatını da bu vesileyle bizler de bulacağız.'' diyerek pörsümüş kelimesini kullandı.

http://www.ogretmenlersitesi.com/haber/ ... mesi-29744

valla 30 senelik bi kimyacımız ve matematikçimiz var her şeyleri pörsümüş ;haklı yani ama onlara olur da yeni atanan öğretmen verilirse yazık olur arkadaşlara...

Pörsümüş alışkanlık denmiş. Ne var ki bunda... Yalan mı... Şu internet ortamında herşeyi eleştirmek zorundayız z.

Danışman öğretmenlere değil öğretmenlerin bazı özelliklerine söylenmiş bir söz. Eğitim bilimleri der ki: bireyleri değil, bireylerde gördüğünüz istenmedik davranışlara eleştiri getiriniz. Sayın Bakanımız da buna uygun hareket etmiş. Şuana kadar kendisinden duyduğum eğitim bilimlerine uygun ilk doğru söz. Bundan sonraki söylem ve davranışlarında da buna uygun hareket edebilmesini isterim.

Ne yani hocam siz etrafınızda pörsümüş öğretmen görmüyor musunuz. Birkaç yıllık öğretmen olmasına rağmen derse giderken mehter takımı gibi 2 ileri 1 geri giden meslektaşlarımız var.

Geri