Delphi ve Android

Kodla Büyü

idemir

Aktif Üye
Delphi son sürümünde Android ve IOS desteği vermiş.Ben basit bir örnek yapıp Android uygulaması yaptım çalıştı. Bu beni heyecanlandırdı. Yıllardır emek verdiğim C# uygulamasını artık rafa kaldırdım Kendimi Delphi de geliştirmeye karar verdim bu konuda bilgisi olan varsa paylaşım yapmamız daha verimli olur. Çünkü bence Delphi C# ı geçti geçiş dönemi zor olacak ama bakalım....

Yıllardır bir delphi kullanıcısı olarak size katılıyorum hocam :)

Ben de zamanın hızlı delphicilerindenim. Delphi 7.0 vs Visual Basic 6.0 tartışmaları zamanından beridir. Ama delphide bir deprem oldu. Delphi 7.0 dan sonra düzgünce bir toparlayamadılar ortalığı. Şu an python'cu oldum. Python ile de çok rahat android ve ios uygulamaları yapabiliyorsunuz. Kivy framework aracılığı ile. Ama gerçekten ilerisi için android ve ios düşünüyorsan o zaman tabiki Delphi, C# a tercih edilir. Bugün bir ios programcısı 8 bin lira maaş alıyor.

Metehan' Alıntı:
Yıllardır bir delphi kullanıcısı olarak size katılıyorum hocam :)

Hocam o zaman bize rehberlik yapabilirsiniz.. Kod yapısı malum farklı nerden nasıl başlayacağız C# ilgili piyasada birçok kitap döküman varken Delphi hakkında (Özellikle son sürümüyle ilgili) dökümana ulaşmak zor... Bu konularda bilgi verirseniz memnun olurum

Geri