Delphide şarkı çaldırmak için kod lazım

Kodla Büyü

YUSUF_24

Site Gezgini
Arkadaşlar delphide yazıyı tıklayınca şarkı çalmasını istiyotrum.Ayrıca altına ileri geri durdurma düğmeleri eklemek istiyorum.Bu düğmelerle çalan şarkıyı kontrol etmek istiyorum.Bunun için kod lazım.Nasıl bir kod kullanmam gerekir.Bilgisin olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

mediaplayer1.filename:='c:\deneme.mp 3';
mediaplayer1.Open;
mediaplayer1.play;

aradığınız bu olabilir mi?

Şarkının ismi tıklandığı zaman şarkı çalmaya başlayacak.Ayrıca şarkının altına ileri geri durdurma gibi düğmeler koymak istiyorum.Çalan şarkıyı bu düğmelerle kontrol etmek istiyorum.

Denedim çalışıyor ama mediya player ile şarkıyı kontrol edemiyorum.Yani şarkı isminin altına ileri geri durdurma düğmesi koyup çalan şarkıyı bu düğmelerle kontrol etmek istiyorum.Ayrıca şarkı formdan çıkmadan kapanmıyor düğmeleri yapamayınca.Ve şarkı düğmeyi tıklayınca benim bilgisayarda çalıoyr ama diğer bilgisayarlarda çalmıyor.Yolunun benim bilgisayara göre ayarladığım için.Ama ben bu programı başka programlarda nasıl çalıştırıcam yani şarkıları başka bilgisayarlarda programı çalıştırdığımda ordada çalması lazım.İlğiniz için tşkler.

YUSUF_24' Alıntı:
Denedim çalışıyor ama mediya player ile şarkıyı kontrol edemiyorum.Yani şarkı isminin altına ileri geri durdurma düğmesi koyup çalan şarkıyı bu düğmelerle kontrol etmek istiyorum.Ayrıca şarkı formdan çıkmadan kapanmıyor düğmeleri yapamayınca.Ve şarkı düğmeyi tıklayınca benim bilgisayarda çalıoyr ama diğer bilgisayarlarda çalmıyor.Yolunun benim bilgisayara göre ayarladığım için.Ama ben bu programı başka programlarda nasıl çalıştırıcam yani şarkıları başka bilgisayarlarda programı çalıştırdığımda ordada çalması lazım.İlğiniz için tşkler.

Kontrol düğmelerini dahil eden bir component vardı yanlış hatırlamıyorsam(TMediaPlayer) ama direk kod da yazabilirsin. Şu anda kurulu olmadığından net cevap veremiyorum kod hususunda.
2.si ise oldukça kolay, çalacağın şarkı delphi projenin içindeki bir klasörde olacak(adresi de global vereceksin, ör: /sarkilar/sarki.mp3), proje bittikten sonra setup programları yardımıyla kurulabilen bir paket oluşturacaksın. Bu paket(exe) çalıştırıldığı zaman programın kurulacak ve o bilgisayarda da çalışabilecek.

Öncelikle @lperen hocam ilğin için çok tşkler.Allah razı olsun.Sana birkaç sorun daha var.Kusura bakma rahatsız ediyorum.Proje bittikten sonra setup programları yardımıyla kurulabilen bir paket oluşturacaksın demişsiniz.Bunu nasıl yapabilirim.biraz daha bilgi verebilir misiniz?Çok önemli.bunu yapabileceğimiz programı nerden bulabilirim.Ve nasıl yapabilirim.

YUSUF_24' Alıntı:
Öncelikle @lperen hocam ilğin için çok tşkler.Allah razı olsun.Sana birkaç sorun daha var.Kusura bakma rahatsız ediyorum.Proje bittikten sonra setup programları yardımıyla kurulabilen bir paket oluşturacaksın demişsiniz.Bunu nasıl yapabilirim.biraz daha bilgi verebilir misiniz?Çok önemli.bunu yapabileceğimiz programı nerden bulabilirim.Ve nasıl yapabilirim.

hocam install shield kullanacaksınız.
http://www.google.com/search?hl=tr&rls= ... =&aq=f&oq=

Erdohgan_y hocam ilğin için tşkler.Yapmaya çalıştığım şey sizin programa benzer.Ama ben şarkıyı düğmeyi tıklayınca çalmasını istiyorum.ve durdurma ileri geri gibi kısmı nasıl bağlayacağım.Yani sizin programda şarkı seçiliyor ve düğmelerle çalan şarkı kontrol edilbiliyor bunu düğme ile nasıl bağlantı kura bilirim.Yani düğme tıklayınca şarkı çalıcak çalan şarkı sizin progrmada olduğu gibi ileri geri gibi düğmelerle kontrol edilecek.

Geri